Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości GO Keyboard szpieguje swoich użytkowników

GO Keyboard szpieguje swoich użytkowników

msnet 22 Września 2017 13:08

7 1

go keyboard spyware

GO Keyboard to spyware wysyłający dane użytkowników na chińskie serwery oraz instalujący dodatkowy kod w sposób zakazany przez firmę Google - twierdzą eksperci z Adguard.




GO Keyboard to jedna z najbardziej znanych i popularnych alternatywnych klawiatur dla Androida. Z obu jej wersji (Emoji i Emoticon) korzysta łącznie co najmniej 200 mln użytkowników. Badacze z firmy Adguard ostrzegają, że klawiatura ta to spyware, który przesyła wrażliwe dane swoich użytkowników na serwery zlokalizowane w Chinach.

Dodatkowo aplikacja ma otwartą architekturę, która pozwala na uruchamianie wtyczek. Te ostatnie nie pochodzą jednak z oficjalnego sklepu, ale z serwera producenta, co jest niezgodne z zasadami firmy Google. Istnieje możliwość, że deweloper chce w ten sposób ominąć skanery antywirusowe Google Play.

Źródło tekstu: Adguard, wł     

Dodaj do:

Tagi: spyware | go keyboard | android | adguard

w sumie: 23
  • 0

    4.  2017-09-22 13:13:14

    Używam Google Board. Szasem jak mam za mało emoji przeskakuję na SwiftKey i wracam na Googlowską wersję. Sporo klawiatur przewinąłem i wytypowałem, według mnie, najlepszą.

  • 0

    5.  2017-09-22 13:16:24

    @2, goral2099 - obie wersje GO Keyboard można nadal pobierać, choć Google został podobno o wszystkim poinformowany. Może sami badają sprawę, albo to wszystko czeka w jakiejś kolejce.

  • 0

    6.  2017-09-22 13:18:18

    @4, Morvius - w Xperii mam domyślnie SwiftKey'a. Do GBoard jakoś się nie mogę przyzwyczaić. Nie zmienia to jednak faktu, że według mnie 100 razy lepsza jest klawiatura Microsoftu w Windowsie 10 Mobile.

  • 0

    7.  2017-09-22 13:25:48

    @6 msnet- korzystałem z klawiatury microsoftu na wersji 8.1 i 10 i żadna mi się nie sprawdziła ( test na lumii 735)

  • 1

    8. ~  2017-09-22 13:30:20  host: static-62-233-132-206.devs.futuro.pl

    @goral2099 Przepraszam, ale Ty naprawde sadzisz, ze Google nie wie co sie dzieje w jego wlasnym sklepie? Ile Ty masz lat, aby byc tak naiwnym?

  • 0

    9.  2017-09-22 13:37:29

    8: tak wiem, paranoicy żyją najdłużej. ;)

  • 0

    10. ~qx  2017-09-22 13:44:30  host: 83.230.121.2

    No proszę robią konkurencję NSA ...

  • 0

    11. ~  2017-09-22 13:50:29  host: public-gprs408978.centertel.pl

    @goral2099 tylko idiota dyskutuje z faktami.

  • 0

    12. ~gość  2017-09-22 13:59:19  host: public-gprs215035.centertel.pl

    No to na co google play jeszcze czeka? Jak syf to ma być wywalone.

  • 0

    13.  2017-09-22 14:00:43

    11: więc przestań.

  • 1

    14. ~.  2017-09-22 14:06:53  host: user-94-254-151-40.play-internet.pl

    A co za różnica czy mnie szpieguje Google, Chińczyki.

  • 0

    15.  2017-09-22 14:13:37

    No cóż, adroid :D

  • -1

    16.  2017-09-22 15:47:46

    Ufff, jak to dobrze, że uzywam iPhona

  • 0

    17. ~krasnik  2017-09-22 15:53:48  host: user-94-254-246-183.play-internet.pl

    a jaki kłopot zablokowac internet tej apk w NoRoot Firewall ? I po kłopocie. podobnie zreszta robie z klawiatura google i innymi apk a ktore moim zdaniem nie musza łaczyc sie z netem.

  • 0

    18.  2017-09-22 16:07:28

    applefan_ - a ja Nokię E52 ;-)

  • 0

    19. ~krasnik  2017-09-22 16:12:08  host: user-94-254-246-183.play-internet.pl

    @wlo. poza dzwonieniem i wygodna klawiatura do sms do czego zluzy tobie owa mityczna e52 jeszcze? pytam bo i ja do dzis mam c5 na symbianie . ta z klawiatura. i niestety ale wiecej nic nie działa a szkoda bo nie przypominam sobie z dawnych lat żeby symbian potrzebował takich koszmarnych ilosci danych do synchronizacji ( a i szpiegowania też)

  • 0

    20. ~krasnik  2017-09-22 17:29:03  host: user-94-254-164-168.play-internet.pl

    @wlo. udziel odpowiedzi . to ,ze nie umiesz sklecic sensownego zdania bez doradcow nie znaczy ,ze mozesz pominąc tak ważkie pytanie

  • 0

    21.  2017-09-22 18:58:18

    Wszyscy wszedzie szpiegowani...

  • 0

    22. ~  2017-09-25 10:36:56  host: 199.66.88.35

    do 2 - bo generuje KASĘ - dlatego google ma chłam w sklepie (a juz cokolwiek znaleźć to graniczy z cudem - nawet wpisując unikalną nazwę, bo zawsze wciskają ci coś innego)

  • 0

    23. ~  2017-09-25 10:37:53  host: 199.66.88.35

    ja ostatnio odinstalowałem GO sms bo zaczął otwierać 6 procesów (co zapewne powoduje potem zuzycie baterii) - kiedyś to był dobry program, teraz to już syf

Dodaj swoją opinię