Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gmail z darmowymi połączeniami głosowymi

Gmail z darmowymi połączeniami głosowymi

LuiN 27 Sierpnia 2010 08:05

0 0

gmail voice Od 25. sierpnia Google udostępnia usługę połączeń głosowych z użyciem konta mailowego Gmail. Do końca roku można bezpłatnie dzwonić do USA i Kanady.

Na efekt promocji nie trzeba było długo czekać - przez pierwszą dobę od uruchomienia usługi, Internauci wykonali ponad milion połączeń. Oprócz darmowych połączeń na numery w USA i Kanadzie Google przygotował atrakcyjną ofertę połączeń na numery telefonów w krajach całego świata.




W dalszym ciągu dostępne są darmowe połączenia głosowe i połączenia wideo między użytkownikami kont Gmail. Nowa oferta Google'a ma pozwolić na konkurowanie z rynkowym liderem - Skype.

Źródło tekstu: Google, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    3. ~tit  2010-08-27 08:59:41  host: 77-254-220-219.adsl.inetia.pl

    jak to ma wyglądać że będziemy mieć jeden numer od google. a kto zapłaci za przekierowanie na komórkę? z takimi cenami na komórkę to na drzewo. np w betamaxie do Hiszpanii mam 7-8 eurocentów a tu 19 centów amer. różnica około 20groszy a stacjonarne za darmo po doładowaniu.dziękuję

  • 0

    4.  2010-08-27 09:11:44

    Mała literówka - z Użyciem powinno być ;)

  • 0

    5. ~Miron  2010-08-27 09:26:52  host: sub208-158.elpos.net

    Google voice uzywam od 1,5 roku...Dziala swietnie z Gizmo..Mam 2 numery w USA i tym sposobem tak do mnie jak i ja do znajomych i rodziny w USA dzwonie darmo...

  • 0

    6. ~  2010-08-27 09:39:19  host: t04-05.opera-mini.net

    cy chodz o gtalk czy voice (dostepne tylko dla IP z USA) Czy aby polacenia bezplatne, ja w przypdku Skype, nie dotyczyly TYLKO kompuerow w USA?

  • 0

    7. ~  2010-08-27 09:42:34  host: t04-05.opera-mini.net

    google voice uzywasz od roku, szkoda ze nie napisales ze albo jestes w usa, albo musiles miec rejestracje z IP w USA, albo uzywasz zamiennikow IP... bo ten serwis, jk wiele innych, jest dostepny TYLKO dla narodu wybranych

  • 0

    8. ~Longman  2010-08-27 09:48:24  host: adcu202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @6, usługa pojawia się sukcesywnie u różnych użytkowników. U mnie o dziwo na jednym z kont (z polskim interfejsem) usługa pojawiła się wcześniej niż z na drugim z interfejsem English US. Jakość połączenia do Houston i Chicago świetna, lepsza niż na przykład Skype (ten sam sprzęt i łącze co usługi Google) i polskie VoIPy (to samo łącze, Fritz!Box, słuchawka bezprzewodowa Philips). Jedyny mankament to brak możliwości doładowania mojego konta, w każdym razie mnie odrzuca, tak więc na razie będę dzwonić tylko do Stanów. Aha, IP mam jak najbardziej polskie, nawet można zobaczyć powyżej jakie :-)

  • 0

    9. ~  2010-08-27 09:59:05  host: t04-05.opera-mini.net

    no ale to jest google voice (watpie) czy gtalk? Voice - jesli cos ostatnio doslownie nie zmienili - jest TYLKO dla IP z usa. Ja zaproszenie do voice miaem juz jais cas temu, tylko co z tego jak nie moglem sie zarejestrowac, bo IP nie byl godny tej uslugi....

  • 0

    10.  2010-08-27 10:05:14

    Nie wiem jak u Was ale u mnie już nie ma . Wczoraj rano jeszcze testowałem a dziś ikonki brak:)

  • 1

    11. ~Longman  2010-08-27 10:17:26  host: adcu202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Stentor(10), przełącz interfejs na English US to pewnie się znów pojawi. Skądinąd to dziwna polityka, skoro się pojawiło a teraz znika dla określonych wersji językowych. Zazwyczaj jest tak, że najpierw usługa pojawia się z interfejsem English US, a potem sukcesywnie innymi.

  • 0

    12. ~  2010-08-27 10:50:47  host: public-gprs99525.centertel.pl

    google voice to kompletnie inna bajka, to jest usluga w chacie googla czyli GTalk, dziala tylko w interfejsie US. nie dostaje sie zadnego nr telefonu do tego. jestem w ciezkim szoku ze w koncu raczyliscie o tym napisac. szkoda ze nie po tygodniu od premiery

  • 0

    13.  2010-08-27 10:55:21

    @11.~Longman Zaskoczyło :)

  • 0

    15. ~  2010-08-27 12:00:58  host: t19-04.opera-mini.net

    W newsie nie podano nawet jak sie nazywa ta usługa. W Google kazda usluga ma swoja nazwe.

  • 0

    16. ~Longman  2010-08-27 13:18:59  host: adcu202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @15 No to ja dopowiem, usługa nieoficjalnie nazywa się Google Mail Calling bo oficjalnej nazwy zwyczajnie nie ma, co widać nawet na oficjalnym blogu Gmaila a http://gmailblog.blogspot.com Cennik jest tu https://www.google.com/voice/b/0/rates Natomiast to co jest ciekawe to fakt, że wg zagranicznych for dyskusyjnych Google planuje możliwość dzwonienia wideo na telefony z Androidem, znajdujące się w zasięgu szybkich sieci.

  • 0

    17. ~Longman  2010-08-27 13:22:46  host: adcu202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Widzę, że w miejscu gdzie pobiera się wtyczkę http://www.google.com/chat/voice/ jest nawet napisane "Video chat, too Install the plugin and get video chat for free" co świadczyłoby że opcja ta jest bliżej niż sobie to wyobrażamy (po południu spróbuje zadzwonić wideo do znajomej w Houston, która ma takiego fona z Androidem). PS Do redakcji - zróbcie coś z tymi linkami jak powyżej bo oszaleję!

  • 0

    18.  2010-08-27 13:38:08

    Faktycznie w interfejsie English US jest opcja w czacie "Call Phone" 0,10$ stan konta i nawet na kom można dzwonić, jakiś dziwny numer przychodzący wyświetliło +176.... Chyba już nie obowiązuje ten IP z US.

  • 0

    19. ~  2010-08-27 17:18:17  host: t18-10.opera-mini.net

    no i ja tu nie przyznac racji temu informatykowi, co psioczyl na Google. Informacj godna idiotow z usa. Na 2 kontach nic takiego nie ma, mogliby wspomnic, ze jak Prokom i ZUS wprowadza to sytematycznie w najblizszych ... latch... Przy okazji zauwazylem, ze pod catem jest tajemnicze zaproszenia do gmail.... z ktorej epoki to pochodzi, skoro teraz mozna konto zalozyc od reki? Njbardziej rozbawilo mnie "pozostalo ci... zaproszen" (przy czym max to 50). Kiedy oni sie naucza sensownego dzialania?

  • 0

    20. ~  2010-08-27 17:20:47  host: t18-10.opera-mini.net

    PS ta wtyczka jest od dawien dawna, a wideochat jest od dawna w gTalk (jak i rozmowy gloswe)

  • 0

    21. ~Longman  2010-08-27 22:38:29  host: adcu202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @20, zadam proste pytanie; "od kiedy jest darmowy wideoczat między Gmailem a Androidem, działający w ten sposób że dzwonimy z Gmaila na numer smartfonu z Androidem a jeśli ten jest w zasięgu WiFi to daje nam automatycznie możliwość darmowej rozmowy wideo?"

  • 0

    22. ~  2010-08-29 13:03:54  host: t14-08.opera-mini.net

    a jednak jest to jakas integracja voice, ale jak wyklee u google jest wszystko porypane.. Burdel to infantylne slowo. Nie dziwie si opinii tego programisty, ktor narzeka na Google

  • 0

    23. ~  2010-08-29 21:55:01  host: user-109-243-149-169.play-internet.pl

    GOOGLE to jednak bardzo badziewiasta firma - proponuję sprawdziuć na konsoli błedó stronę voice, ale pewnie i wiele innych - dlatego ten syf nie funkcjonuje poprawnie. A kontakty... tez ciekawe jak znaleźć ta stronę... coś niesamowitego

Dodaj swoją opinię