Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Głuchy Telefon 2010 czytelników TELEPOLIS.PL

Głuchy Telefon 2010 czytelników TELEPOLIS.PL

WitekT 8 Stycznia 2011 15:44

0 0

Znamy już zdobywcę Głuchego Telefonu 2010 Czytelników TELEPOLIS.PL. Wynik ankiety, w której udział wzięło ponad 2 tys. osób, są już jawne. Trzeba przyznać, że na "pudle" jest dość ciasno. ;-)



Pierwsze miejsce oraz statuetkę Głuchego Telefonu 2010 Czytelników TELEPOLIS.PL zdobyła Notka SMS - usługa Play, która tak bardzo uszczęśliwiła wszystkich klientów operatora. Wybrało ją 24% głosujących. Gratulujemy! :-)

Drugie miejsce, zaledwie kilkadziesiąt głosów za Notką SMS, przypadło Centertelowi za automatyczne przedłużanie umów. Od dziś "przedłużanie" nie będzie się już tak jednoznacznie kojarzyło… ;-)




Trzecie miejsce zajęli wszyscy ci, którzy wymyślają "rewelacyjne" SMS-y naciągające na wywalenie kasy w błoto w loteriach operatorów. Czy ktoś z nich się ujawni?

Pełne wyniki plebiscytu można zobaczyć w archiwum ankiet, bądź klikając tutaj.

O tych, którzy otrzymali Głuchy Telefon w tym roku, pisaliśmy szerzej w tym artykule.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 43
  • 1

    32. ~Damian  2011-01-09 20:31:03  host: aeiw128.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja nadal mam notkę włączoną - niech cała mama ludzi którzy drzwonii do mnie tymi paroma sekudnami/groszami wesprze Play jak ja nie mogę odebrać połączenia. Nie łudzmy sie z czegos siec musi zyc i miec kase na promocje typu 10-30zł albo 2000 darmowych sms do innych. Ludzie nie odczują tego - bo na usera wyjdzie np. 1zł na miesiac a siec zyska kilka mln na miesiac!

  • -1

    33. ~  2011-01-09 20:59:45  host: z15-11.opera-mini.net

    @29 A ile tego uploadu bys chcial? Przeciez on u wszystkich operatorow na 3.5G rzadko jest wyzszy od 200kbps. Ja bym bardziej nadawal na ich download bo ten jest znacznie gorszy w porownaniu z konkurencja.

  • 0

    34.  2011-01-09 21:55:58

    @29 i @33 - to zależy gdzie. Aktualnie internet GG "pędzi" u mnie z zawrotną prędkością 250kb/s, podczas gdy Play oscylował blisko 900- 1000 kb/s. A nad morzem, przynajmniej tam gdzie byłem, Play to tragedia. O dziwo, coraz bardziej przyspiesza OFnk, co może tylko cieszyć. Przynajmniej jest jakiś sensowny wybór.

  • 0

    35. ~icek  2011-01-09 22:03:51  host: public-gprs70997.centertel.pl

    Dla mnie tez Play a dokładniej pan Gruszka za dziwne tłumaczenie tej sprawy

  • 0

    36. ~  2011-01-09 23:25:00  host: z04-03.opera-mini.net

    Notka - srotka, mało to ważne po co i do czego służy. Skandalem są dwie rzeczy: 1. Uszczęśliwienie na siłę obligatoryjnym wprowadzeniem bez pytania; 2. Związane z Notką pojawienie się przekierowania "kiedy nie odbiera" na numer 790998729 w numerach Fresh (w Mixie o dziwo nie) bez możliwości jego dezaktywacji! Kto rżnie głupa, że nie wie o co chodzi proszę sprawdzić - *#61# (zielona słuchawka). Przekierowanie jest! Nie pomaga kasowanie przez ##61# lub nawet ##002#. A durny BOK Play od pół roku na moje reklamacje odpowiada, że mam zwidy bo żadnego przekierowania w systemie nie widzą. Normalnie amatorstwo do kwadratu. Gdyby nie autentycznie najniższe na polskim rynku ceny to olał bym już dawno tą sieć za BOK i za brak inwestycji w rodzimy zasięg 2G.

  • 0

    37.  2011-01-09 23:57:11

    @36 To zrób przekierowanie takie: **61*790998725*11*30# i będziesz miał spokój.

  • 0

    38.  2011-01-10 00:02:23

    To samo masz zresztą jak masz numer zajęty.Wtedy pomoże taki sam kod, jak wyżej, tylko nie 61 a 67: **67*790998725*11#

  • 0

    39.  2011-01-10 00:06:30

    Lub uruchomić połączenia oczekujące: *43#

  • 0

    40. ~  2011-01-10 08:46:42  host: z20-04.opera-mini.net

    Skandalem jest to że od paru miesięcy nie działa status notka. Co nie potrafią tego naprawić?

  • 0

    41. ~  2011-01-10 09:34:22  host: public-gprs12022.centertel.pl

    @3: W orange też jest kompresja na siłę. @12: Bzdura, do BOK PLusa nie musisz dzwonić na ten drogi numer, możesz zadzwonić na pełny mumer w sieci PLus z pakietu minut do Plusa, a jak masz Bezlik to dosłownie jedną minutę Cię to kosztuje. Zresztą w orange chyba też można zadzwonić na jakiś normalny numer. @33: Upload w Plusie i orange mam 1-2 Mb/s miejscami.

  • 0

    42.  2011-01-10 10:06:21

    Tej kompresji bym się nie czepiał w telefonie to się przydaje. Ale jednak co tu dużo ukrywać notka i BOK w Play wygrywają w tym roku, nie ma co...

  • 0

    43. ~milioner  2011-01-10 10:17:34  host: user-109-243-130-63.play-internet.pl

    UOKiK sprawdza loterię smsową Ery http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,8913893,UOKiK_sprawdza__czy_ zostalismy_milionerami.html PTC, operator sieci Era (a w zasadzie na jej polecenie firma MobileFormats), organizuje loterię o nazwie "Czy stałeś się dzisiaj milionerem". Jak przekonują czytelnicy "Gazety", konkurs jest tak skonstruowany, że można do niego przystąpić przypadkiem, nie wiedząc nawet, że narażamy się na bardzo wysokie koszty - niemal 5 zł za każdy dzień udziału w loterii. - W październiku dostałem SMS-a od operatora, bym zagrał o samochód - opowiada pan Maciej z Krakowa, abonent Ery. Wysłał, bo wystarczyło wpisać "tak", a w SMS-ie był dopisek, że to za "0,00 zł". Od tej pory SMS-y przychodziły codziennie, ale tym razem z informacją, że są płatne - prawie 5 zł za dzień. Pan Maciej je kasował. O tym, że coś nie gra, dowiedział się z faktury. Operator codziennie doliczał mu te 5 zł do rachunku, mimo że pan Maciej żadnego SMS-a nie wysyłał. W sumie wyszło 130 zł. Dopiero w rozmowie z konsultantem nasz czytelnik dowiedział się, że będzie płacił tak długo, aż sam nie wyśle specjalnego SMS-a, który pozwoli wycofać się z loterii.

  • 0

    44.  2011-01-10 10:47:47

    Sluszny wybor czytelnikow :) pozdrowienia dla zalogi Telepolis z rownika :-)

  • 0

    45. ~  2011-01-10 11:08:36  host: 77-254-66-231.adsl.inetia.pl

    @42 - kompresję to ja sobie mogę włączyć w Operze Mini na telefonie, czy też w Operze Turbo na stacjonarnym. Piszesz, ze na telefonie to jest ok, ale co, żeli kroś chciałby sobie korzystać z OFnK na stacjonarce/laptopie? Powinien mieć swobodę wyboru, czy cche kompresje, czy nie. Nie rozumiem tego narzucenia - przecież z p-unktu widzenia sieci to lepiej, jak klient pobierze więcej - szybciej skończy mu się limit.

  • 0

    46. ~  2011-01-10 11:12:16  host: dci96.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mobilne sieci są niewydolne i wolą sami kompresować i nas uszczęśliwiać.

  • 0

    47.  2011-01-10 12:40:19

    @45 pobierasz dodatek do firefoxa o nazwie Modify Headers i przeglądarka usuwa kompresję :) Oczywiście, trzeba dodatek odpowiednio skonfigurować. Masz link: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=23714

  • 0

    48. ~  2011-01-10 21:29:15  host: public-gprs84455.centertel.pl

    Najgorsze jest to, że Notka SMS jest domyślnie włączana na każdym starterze Play i trzeba ją wyłączać. To jakaś kpina.

  • 0

    49.  2011-01-10 21:49:02

    A dlaczego trzeba?.. Ja notkę mam aktywną. A to, że dzwoniący musi płacić.. Jak by w to miejsce była poczta głosowa, też by musiał płacić. Wielu operatorów domyślnie włącza pocztę na nowych numerach i jakoś nikt nie krzyczy z tego powodu.

  • 1

    52.  2011-01-11 01:06:00

    50 Szczególnie ZMUSZAJĄ do jej wyłączenia te kwiatki:- Myślę o Tobie wybierz 4; - Kocham Cię wybierz 5; - Oddzwoń jak się ogarniesz wybierz 6

  • 0

    53. ~  2011-01-11 18:28:49  host: z24-04.opera-mini.net

    @37 RudyLis - Udajesz imbecyla czy o drogę pytasz? Piszę wyraźnie - nie można deaktywować przekierowania "gdy nie odbiera"! I nie interesują mnie przekierowania na żadne inne numery typu 790998725. Wszystkie skutkują przerwaniem wywołania abonenta po 30 sekundach. Ja mam potrzebę z przyczyn zawodowych ustawienia dzwonka typu "narastająco" i zanim telefon zacznie normalnie dzwonić to już sieć rozłącza. W innych sieciach można to przekierowanie wyłączyć (telefon potrafi dzwonić ok. półtorej minuty), a w Play Fresh SIĘ NIE DA. I w tym jest problem panie RudyLisie. Proponuję naukę czytania ze zrozumieniem zanim coś tu lub gdzieś indziej wyskrobiesz.

Dodaj swoją opinię