Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Głównie SMS-y do 2010 roku

Głównie SMS-y do 2010 roku

WitekT 18 Maja 2006 09:28

0 0

Zachodnioeuropejski rynek wiadomości tekstowych i multimedialnych osiągnie w 2010 roku wartość 15,4 mld dolarów - tak wynika z raportu firmy analitycznej IDC.

Według IDC, najważniejszą częścią tego rynku stanowiącą o przychodach z tytułu usług tekstowych dla operatorów komórkowych będzie rynek krótkich wiadomości tekstowych SMS. Przyniesie on około 70% przychodów z tytułu opłat za wszystkie rodzaje wiadomości tekstowych i multimedialnych, przy czym ten stan nie ulegnie zmianie do 2010 roku.
SMS-y będą ponadto wiodącą usługą dla wielu firm usługowych, dostarczających treści do serwisów internetowych i serwisów telekomów, nie tylko bezpośrednio dla operatorów komórkowych - twierdzi autor raportu, menadżer badań w IDC, Paolo Pescatore.

Nowe możliwości wiadomości multimedialnych jakie będą wprowadzać operatorzy i firmy usługowe, to, zdaniem Pescatore, multimedialne karty pocztowe oparte na wiadomościach graficznych typu MMS oraz przesyłanie poprzez sieć albumów fotograficznych złożonych z wiadomości MMS, bądź zdjęć zrobionych kamerą cyfrową wbudowaną w telefon komórkowy.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~Wojtaszek  2006-05-18 10:33:50  host: ip9.imperiumpw.pl

  SMS'y to praktyczny dodatek do rozmow, MMS'y, EMS'y i cala reszta multimedialnych pierdol jak videorozmowy to tylko nabijanie kasy operatorom

 • 0

  2. ~  2006-05-18 11:10:15  host: external.ciech.waw.pl

  Przesadzasz - wideorozmowy w cenie rozmowy głosowej nie są złe. Nie patrz na zły przykład płynący z Poręcz.

 • 0

  3. ~  2006-05-18 11:20:19  host: duu173.neoplus.adsl.tpnet.pl

  MMSy i EMSy byłyby spoko, ale jest ich taka zajefajna standaryzacja, że nie wiadomo jak się wyświetli takie coś na innym modelu aparatu. Moim zdaniem jest to idiotyczne, bo rozwijają się usługi multimedialne, ceny są wysokie a nie da się poprawnie wyświetlić takiej wiadomości.

 • 0

  4. ~  2006-05-18 14:27:02  host: dvh172.internetdsl.tpnet.pl

  ja to tylko dzwonie, sms'ow prawie wcale nie wysyłam, z wideorozmowami nie mialem jeszce kontaktu a mms'y to dobra sprawa mozna wysylac fotki i filmiki

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet