Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Głośno rozmawiasz? Dalej nie pojedziesz

Głośno rozmawiasz? Dalej nie pojedziesz

Q! 20 Maja 2011 19:10

0 0

Pasażerka amerykańskiego przewoźnika kolejowego Amtrak została wyproszona z pociągu po tym, jak odmówiła cichszej rozmowy przez telefon. Taka decyzja spotkała się z aprobatą ze strony współpasażerów.

Całe zdarzenie miało miejsce w tzw. strefie ciszy, a więc specjalnym miejscu w pociągu, gdzie zakazane jest głośne rozmawianie przez telefon komórkowy czy słuchanie muzyki.

Pasażerka, pomimo wielu prób, nie zastosowała się do próśb współpasażerów. Wtedy też interweniowała policja, która odprowadziła krnąbrną pasażerkę do wyjścia.

Z całej sytuacji najmniej zadowolona była sama zainteresowana, która poczuła się oburzona całą sytuacją. Czy w Polsce podobna sytuacja mogłaby mieć miejsce?




Nie, i jeszcze długo mieć nie będzie. Wszystko dlatego, że wprowadzenie u nas tzw. stref ciszy w pociągach InterCity wciąż nie udało się zrealizować, a sam pomysł ustawy nie doczekał się praktycznej realizacji.



Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5.  2011-05-20 19:47:01

    Ale ona ich katowała swoimi wrzaskami do telefonu przez 16 (słownie: SZESNAŚCIE!!!!) godzin. Polecam poczytać źródło...

  • 1

    6.  2011-05-20 19:55:29

    Ludzie trochę kultury jak widać jest potrzebne nie tylko u nas ale również w usa.

  • 1

    7.  2011-05-20 19:58:18

    #5 Jeśli tak było to takiej babie należało zabrać telefon i wyj...ać przez okno i po kłopocie.

  • 1

    8. ~  2011-05-20 20:06:25  host: t19-15.opera-mini.net

    ja bym jej zabrał telefon i oddał bez baterii a gdyby się okazało po czasie że miała zapasową to popieram pomysł mańka

  • 0

    10. ~patelmiszcz  2011-05-20 20:27:39  host: awk240.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Potwierdzam... coraz więcej buractwa, ostatnio co jestem w markecie to jakiś debilowaty pajacowaty burak z przyklejonym do ucha telefonem krzyczy do słuchawki jakby to był początek lat 90-tych jak chodziły buraki z walizką w ręce szpanując że mogą bez telefon pogadać.Buraki teraz to wstyd i kicha nie to co kiedyś, teraz każden ma telefon a czasami nawet dwa lub więcej... nie rubcie z siebie debilów na siłe.

  • 1

    11. ~Simplusowiec  2011-05-20 20:29:06  host: host31-42-27-224.tvkdiana.pl

    W Polsce też by się przydało niektórym ludziom wbić do durnego, pustego łba, że inni stojący w kolejce do kasy w banku, sklepie, czy wręcz w teatrze czy kościele nie życzą sobie wysłuchiwania ich perypetii opowiadanych czasami tak głośno że w zasięgu 30 metrów wszyscy chcąc nie chcąc muszą słuchać. Nielimitowany - a ty buraku spadaj na drzewo.

  • 2

    13.  2011-05-20 20:47:56

    Pewnie rozmawiała z koleżanką o diecie "cud" jaką stosuje ;-) Dieta rezultaty przynosi marne więc musiała wylać żale przez telefon. W naszym pięknym kraju ludzie już nawet w kinach w czasie filmu przez telefony rozmawiają. Brak kultury i grubiaństwo szerzy się jak zaraza.

  • -3

    14. ~Franek  2011-05-20 21:12:20  host: us201.boltbrowser.com

    Nie rozumiecie tego, że są ludzie, którzy z racji wykonywanej pracy muszą odbierać telefony nawet w kinie czy kościele. Co poradzić, takie czasy. Musicie się do tego przyzwyczaić bo postępu się nie zatrzyma.

  • -1

    16. ~  2011-05-20 21:23:22  host: t14-16.opera-mini.net

    Popieram vodafone nawet jak mam inne zdanie niż on :-D braci się nie traci

  • 1

    17.  2011-05-20 21:48:45

    Franek - oczywiście, jeśli jednak zamierzasz gadać przez telefon to nie idziesz do kina,ludzie płacą za oglądanie filmów a nie za słuchanie rozmów telefonicznych.

  • 2

    19. ~Simplusowiec  2011-05-20 22:35:24  host: host31-42-27-224.tvkdiana.pl

    14. Franek: skoro są tak zapracowani, to niech się zajmą robotą a nie chodzą rozmawiać przez telefon w kinie czy w kościele. to nie jest postęp, to buraczarnia i tyle.

  • 0

    20. ~swietliko  2011-05-20 23:27:34  host: orzelek18-132.orzelnet.pl

    A po co to w Polsce wprowadzać?? W Polskich pociągach jest tak głośno przez hałas wydawany przez jazdę że i tak się nie da pogadać :)

  • 1

    21. ~n  2011-05-21 00:42:07  host: public-gprs245768.centertel.pl

    Właśnie dlatego jestem przeciwny budowaniu infry w metrze, londyńczycy to rozumieją, w wawie mogliby wziąć z tego przykład. Mam dość jak ktoś głośno rozmawia o tipsach czy o jakiejś byłej imprezie, czy ona naprawdę jego kocha, czy on ją zdradza, co myślisz o tym chłopaku... masakra.

  • 3

    23. ~  2011-05-21 07:11:28  host: aduh17.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ franek to niech zrezygnują z pracy lub kina i kościoła. proste.

  • -3

    24. ~Józek  2011-05-21 07:54:51  host: 178.182.95.143.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    23@ To nie takie proste jak to wam się wydaje...

  • 2

    25.  2011-05-21 08:47:57

    24: co nie jest proste? niech stanie z tylu kosciola, wlaczy wibracje i wychodzi jak to takie pilne, albo niech chodzi na 6 rano lub 20 wieczorem, nie wmawiaj ze pracuje 24h/dobe w piątek, świątek i niedzielę. Tak to tylko przeszkadza. A że brak kultury - ile razy jade IC to ktos musi gadac non stop, wszyscy rozmawiaja, ale te rozmowy powinny byc krotkie albo prosze sobie wyjsc na korytarz. Ostatnio jeden pustak gadal 2h o ytongach a w drodze powrotnej grubas o problemach muzycznych swojego dziecka bueee

  • 2

    26. ~anty  2011-05-21 09:11:47  host: 84-10-10-8.dynamic.chello.pl

    Ale niech sobie gadaja, byle rozmowa byla krotka i konkretna i cicha. Tyle o autobusach, co do pociagow sie zgadzam, stukot i tak zaglusza;). A w pewnych miejscach komorek sie po prostu nie uzywa! A jesli juz trzeba, to nalezy wyjsc, ew.napisac sms-nie przeszkadzac innym. Nie mowiac o tym, ze w niektorych miejscach sam sygnal telefoniczny przeszkadza/szkodzi. Nawiasem mowiac strefy ciszy u nas bylyby czyms pieknym.

  • 2

    28. ~  2011-05-21 09:46:32  host: v16-01.opera-mini.net

    Glosne i dlugie rozmowy w autobusach mnie takze denerwują. ktos kiedys powiedzial, ze wolnosc jednego konczy sie tam, gdzie zaczyna sie wolnosc drugiego. Juz zauwarzam pozytywne zmiany i np w pracy niemal wszyscy maja wyciszone tekefony a nie tak jak jeszcze 2lata temu, kiedy dzwiek sms non stop byl slyszalny. Z tą wolnością jak widac niektorzy przesadzają. Moze pojde na twoje pole i ognisko sobie zrobie albo w pilke pogram z kolegami a co? Wolnosc sobie cenie wiec dlaczego nie?

  • 0

    29.  2011-05-22 11:41:29

    24 - masz rozwolnienie to nie idziesz na basen, czekasz na telefon, nie idziesz do kina. Proste?

  • 0

    30.  2011-05-22 15:32:17

    To smutne, że policja nawet za granicą stosuje zdecydowane środki w przypadkach kiedy ludzkie życie nie jest nawet narażone, a kiedy dochodzi do pobicia nie są w stanie nic zrobić.

Dodaj swoją opinię