Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Glofiish DX900 - Windows i dwie karty SIM

Glofiish DX900 - Windows i dwie karty SIM

LuiN 16 Maja 2008 20:30

0 0

e ten glofiish dx900Czeska witryna SmartMania zaprezentowała informacja na temat nadchodzącego nowego produktu marki E-Ten Glofiish. Glofiish DX900 to pierwszy telefon z Windows Mobile, który obsługuje dwie karty SIM jednocześnie.

Podobnie jak wprowadzony ostatnio na polski rynek Samsung SGH-D880 DuoS, tak i nowy produkt E-Ten-a poradzi sobie z równoległą obsługą 2 kart SIM, bez konieczności przełączania kart - oba numery będą stale w zasięgu sieci.

Telefon pracuje pod kontrolą systemu Windows Mobile 6.1, posiada 128 MB pamięci RAM, 256 MB pamięci ROM i procesor Samsunga taktowany zegarem 533 MHz. Szeroki wachlarz standardów transmisji obejmuje takie technologie jak: WiFi, Bluetooth 2.0, GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA.




Funkcjonalność urządzenia zwiększa wbudowany GPS oparty o chip SiRF Star III, radio FM i aparat fotograficzny 3 Mpix z autofokusem. Pamięć wewnętrzna rozszerzana jest za pomocą kart microSD. Urządzenie posiada 2,8-calowy ekran o rozdzielczości VGA (640 x 480 pikseli).

Witryna źródłowa nie podaje ceny ani terminu premiery urządzenia.

Źródło tekstu: unwired, SmartMania, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1.  2008-05-16 20:46:01

    Jeszcze tylko powiedzcie, że obsługuje karty microSDHC i przy korzystaniu z navi wytrzymuje na baterii jakieś 8h, to będzie palmofon idealny. :)

  • 0

    2. ~siemi1  2008-05-16 20:55:37  host: ip-89.171.101.73.crowley.pl

    no ciekawe jak sobie poradzi z tym wszytsjim na pokladzie i ta rozdziałką:D ale zapowada sie bardzo ciekawie:d

  • 0

    3. ~Sonya  2008-05-16 21:04:35  host: eug27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Sdhc osługuje z pewnością, a na navi pociągnie z 4-6 h na maxa, porównując do poprzedników.

  • 0

    4.  2008-05-16 21:09:37

    1, Zakath - Win 6.1 z założenia "dźwignie" microSDHC. 8h na nawigacji to dość nierealne. Jakieś 6h trzyma rekordzista jakim jest i-mate 9502. Tu masz takie same parametry GPS-u i ekranu, ale coś mi się nie chce wierzyć w tym skromniej wyglądającym Glofiish-u będzie coś większego niż i-mate-owskie 1660 mAh.

  • 0

    5. ~09.09.2009  2008-05-16 22:11:30  host: ene157.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak (u)znana marka, że jakoś nie słyszałem a może ekskluzywna?

  • 0

    6. ~kissmygrass  2008-05-16 22:20:22  host: chello089079255224.chello.pl

    E-ten Glofiish nieznaną marką? Zaskakujące ;)

  • 0

    7.  2008-05-16 22:41:11

    No ładne cacko... Oby jak najbredzej i jak najtaniej...

  • 0

    8. ~Wojtas  2008-05-17 00:17:53  host: host84-180.tvk.torun.pl

    znając windows mobile telefon zawiesi sie przy wchodzeniu do ksiazki telefonicznej, a ten procek nie wyrobi z odswiezaniem takiej rozdzielczosci... wystarczy pojsc do pierwszego sklepu z palmtopami i wziac takiego etena do reki, na kartce masz wszystko czego mozna wymagac, a w praktyce? powolnosc menu, żółwia prędkość przy wykonywaniu podstawowych operacji, słaby aparat i moduł gsm (3 sekundy od momentu odebrania do faktycznen rozmowy)... nie wszystko mozna zwalic na windowsa... wiec z tym modelem, gdzie sa 2 karty sim, to ja zycze powodzenia

  • 0

    9.  2008-05-17 02:58:38

    akurat wszytkie eteny z jakimi mialem do czynienia mimo swojej specyfikacji nie zachwycaly osiagami. to jest tak jak np. producenci samochodow pisza ze ich najnowszy model pali tylko ilestam litrow na 100km, a malymi literkami, ze to osiagi tylko w warunkach prostej drogi przy predkosci takiej i takiej...

  • 0

    10.  2008-05-17 09:32:33

    Ma wszystko co powinien posiadac smartfon

  • 0

    11.  2008-05-18 00:23:54

    LuiN, to niech chociaż będzie sprzedawany w zestawie z RZECZYWIŚCIE ładującą ładowarką samochodową (rzeczywiście, tj. pozwalającą na co najmniej podtrzymanie stanu baterii przy pełnym obciążeniu palmofonu). Co do tematu Win 6.1 i sdhc, to tego nie wiedziałem - dzięki za info.

  • 0

    12.  2008-05-18 00:43:27

    #9: "znając windows mobile telefon zawiesi sie przy wchodzeniu do ksiazki telefonicznej" - hit miesiaca, dlugo nad tym dziecko myslales ? Bo wiekszy bzdury z palca wyssanych DAWNO nie czytalem :) Reszta komentarza tez nie lepsza - stare procki Intela dawaly rade w VGA bez najmniejszych problemow (teraz sytuacja sie troche pogorszyla, paradoksalnie, ale dalej jest dobrze), ale oczywiscie ty wiesz lepiej ;) "słaby aparat" - jestes kolejnym dzieckiem oceniajacym telefon po wbudowanym aparacie foto, czy mi sie wydaje ? :) "powolnosc menu, żółwia prędkość przy wykonywaniu podstawowych operacji" - nawet OMAP 200 Mhz od Texas Instruments przy 128 ROM/64 RAM dawal rade z prostymi funkcjami, tylko trzeba umiec wgrac odpowiedni dialer, skonfigurowac, ewentualnie dograc zewnetrzny soft etc. ... Modul GSM - ok, faktycznie NIEKTORE modele maja taki lag - ale na pewno nie wszystkie.

  • 0

    13.  2008-05-18 00:44:40

    Co do SDHC to wcale nie jest takie pewne... WM 6.0 ma takze natywne wsparcie dla Push-to-Talk... i co ? I nie kazdy model ma taka mozliwosc - co wiecej - czasami podmodel ma mozliwosc, a inny podmodel juz nie (vide AT&T Tilt (ktory z kolei nie ma wideorozmowy :P) vs klasyczny TyTN II)

  • 0

    14. ~gappa  2008-05-18 10:05:56  host: hng171.internetdsl.tpnet.pl

    Nareszcie telefon który spełnia moje oczekiwania ma wszystko co mi jest potrzebne ciekawe tylko jak wykonanie i oczywiście cena ale ogólnie jestem na tak. Pozdro Elo

  • 0

    15. ~michu  2008-07-09 20:27:55  host: inet20908ni-1.eranet.pl

    miałem niejednego gloofisha i powiem tylko tyle - to jest totalna żenada i odradzam jakiegokolwiek zakupu, gdyż będziecie żałować !!!

  • 0

    16. ~kaszak100  2008-07-13 09:23:19  host: 78-131-148-10.tktelekom.pl

    Nie wiem skąd ta niechęć, ale mam trzeciego Etena teraz X500 i jako jedyne sprostały wszystkiemu, to jest mini komputer i działa dość dobrze(bez grzebania)mam sporo programów(zapchałem go)nadal działa, że krótko na baterii, to odpalcie laptopa z GPS, Eten wygra to starcie. Karta microSD standard to 2GB, ale na stronie producenta jest plik do microSDHC, teraz działa mi standard 4 i 8GB na pokładzie. Sprzęcior jest naprawdę super, a jedynym jego rywalem jest HTC II. Przez 6 lat przeżyłem wiele z ETENem, wiem jedno wart tego by go mieć. Nowy z dwoma SIMami? no cóż już jest marzeniem, ale czy sprosta wymogom? Napisze jak wpadnie mi w ręce, wierzcie!!! sprawdzę go na wszystkie możliwe sposoby, prócz telefonu używam internetu na lapciu, ale poco go dźwigać?? DX900, to spełnienie marzeń, moich próśb,( szkoda, że tak mało pamięci ROM i RAM) nim pokaże się coś nowego. Nie żałuje żadnego dnia z X500 w ręku.

  • 0

    17. ~uzytkownik p750  2009-08-31 21:39:50  host: public-gprs67029.centertel.pl

    na moj gust brakuje mu 2 rzeczy: 1) lepszego aparatu (5mpx w telefonie starczy bo to nie sprzet do robienia zdjec na weselach, a 3mpx to jednak za mało) 2) głównego atutu ASUSa - klawiatury. od biedy mogła by być qwerty... cała reszta to MJUUUUUT ;) PS: 3 rzecz to oprogramowanie na podobieństwo MioQuickFiX - dla mnie bezkonkurencyjna szybkość działania... ZRÓBCIE TAKI MODEL DLA MNIE, BŁAGAM ;D

  • 0

    18. ~ADAC  2010-07-18 20:15:21  host: chello089072060067.chello.pl

    Miałem i znam markę ETEN, do póki nie związała się z Acerem. Ładnie się prezentuje, wytrzymały sprzęt, ale co do szybkości działania to dość daleko stoi. Przesiadłem się na angielskiego klona Asusa P565 i jestem zadowolony. Minus, to brak radia, którego i tak mało używałem w ETENach, niektóry soft Asusa się czasem wiesza (ale dostępne jest ponad 10 różnych softów, a jeszcze więcej wersji) no i mydelniczkowy kształt. Nigdy nie potrzebowałem telefonu z dwiema kartami, ale teraz tak... I jest dylemat, bo mało ich na rynku pracujących pod WM.