Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Globalne oszczędności dzięki Operze Mini

Globalne oszczędności dzięki Operze Mini

WitekT 27 Października 2009 20:52

0 0

Użytkownicy Opery Mini z 10 krajów, gdzie przeglądarka jest najczęściej używana, oszczędzają około 8,1 mld dolarów w skali roku dzięki kompresji danych zastosowanych w tej aplikacji - wynika z raportu opublikowanego przez Opera Software.

Dziesiątka krajów, gdzie Opera Mini ma najwięcej użytkowników, to kolejno Rosja, Indonezja, Indie, Chiny, RPA, USA, Wielka Brytania, Polska i Wietnam.




We wrześniu Opera Mini miała 35,6 mln użytkowników na całym świecie - o 11,5% więcej niż w sierpniu i aż o 150% więcej niż we wrześniu zeszłego roku. Obejrzeli oni 15 mld stron, co stanowi wzrost o 7,2% w porównaniu z sierpniem i o 230% względem września 2008 roku.

We wrześniu serwery Opery obsłużyły 2,1 petabajtów danych, kompresując je do 216,5 terabajta, czyli o około 90%.

Źródło tekstu: Opera, wł     

Dodaj do:
w sumie: 52
  • 0

    33. ~Bartek  2009-10-28 10:53:22  host: ip-94-42-38-16.multimo.pl

    Czy są jakieś pakiety internetowe bez limitowanego terminu ważności?

  • 0

    34.  2009-10-28 11:04:36

    Ad.34 Nie ma takowych na rynku. Nie opłaca to się operatorom. Nie ma lekko.

  • 0

    35. ~aupol  2009-10-28 11:05:22  host: cyo114.internetdsl.tpnet.pl

    Korzystam z mini opery (karta mbank mobile) z ustawiawionym socket ale może lepiej zmienić na http? Czym się różnią te protokoły ?

  • 0

    36.  2009-10-28 11:10:19

    Wiesz, nie wiem dokładnie czym się różnią ale w Simplusie Twoim Profilu nie połączysz się z APN WAP na mini-operze jeśli nie zmienisz protokołu z Socket na HTTP. Wtedy możesz mieć 10krotnie lepszą taryfikację. Główka pracuje a oszczędności w taryfikacji są bardzo ważne. W Wakacje hulam na laptopie w simplusowym internecie pakietowym za 35zl/m-c z taryfikacją APN INTERNET a poza nimi wystarcza mi pakiet 5-25MB za 5-10zł na miesiąc.

  • 0

    37. ~  2009-10-28 11:10:37  host: v02-11.opera-mini.net

    Simplusowiec, a czy orientujesz sie moze jak wyglada sprawa na Heyah pod Windows Mobile? Co lepsze (tansze), Internet GPRS czy Internet WAP? Prosze takze innych o wypowiedzi w tym temacie. Czym tak naprawde rozni sie jedno od drugiego? Bo jakos tego nie skumalem.

  • 0

    38.  2009-10-28 11:14:23

    Heyah to raczej nie daje takich fajnych furtek jak prepaidy Plusa. Sadzę że w Heyah i tak jest zawsze 2gr/100kB przy głównym punkcie dostepowym APN a co do WAPu to sądzę że tam mocno zdzierają. To nie to co Plus który w transmisji danych nie ma sobie równych jakościowo i zasięgowo.

  • 0

    39.  2009-10-28 11:17:04

    Ad.37 zrozum że internet na mini-operze jest dokładnie taki sam przy połączeniu z APN WAP jak i przy APN INTERNET, jedyna ale bardzo ważna różnica to taryfikacja . Co 10kB w przypadku APN WAP, co 100kB w przypadku APN INTERNET. 90% uzytkowników lubi prestiżowe rozwiazania i wybierze standardowy APN INTERNET, a 10% czytających telepolis i plusform wybierze APN WAP.

  • 0

    40.  2009-10-28 11:46:13

    W taryfach biznesowych w Plusie przez APN Internet naliczanie jest nie co 100kB a co 10. Dodatkowo w pakietach iPlus za 1 MB wychodzi nawet ok 6gr.

  • 0

    41. ~  2009-10-28 11:46:55  host: v03-09.opera-mini.net

    Simplusowiec nie wciskaj bzdur,Opera Mini nigdy nie pójdzie na apn:wap.Tylko apn internet.

  • 0

    42. ~  2009-10-28 12:08:34  host: p09-12.opera-mini.net

    Do 41,ale pierdoły wypisujesz!Jestem w ERZE i korzystam z APN:ERAWAP i OPERA MINI 3,4.2 jak i BLUECONNECT chodzi na WAP-ie bez zarzutu!

  • 0

    43.  2009-10-28 12:16:31

    Ad.41 to pewnie jakis podstawiony agent:)

  • 0

    44.  2009-10-28 12:19:23

    No to dziwne troche, ale mini-opera na mojej N73 działa wyśmienicie na punkcie dostępowym APN WAP. A widocznie inni lubią byc dojeni i wybierają APN INTERNET. Poćwiczcie troche z protokołami w mini-operze i starajcie sie zawsze łączyc z APN WAP, mówi to guru Simplusa.

  • 0

    45. ~  2009-10-28 12:39:59  host: v08-14.opera-mini.net

    Tu 37. No smiga Operka przez WAP (i na Socket i na HTTP). Powiedz Simplusowiec, to nie jest tak ze mi bedzie teraz zarlo za czas polaczenia? Bo z tym mi sie zawsze WAP kojarzyl ale to chyba prehistoria? Czy bede mial teraz taktowanie 10 a nie 100? Przypominam mam Heyah. Dzieki za odp.

  • 0

    46.  2009-10-28 13:14:23

    Ad. 45 Heyah nie znam. W Simplusie masz taryfikacje co 10kB przy APN WAP. W Heyah mysle ze zaplacisz wiecej, ale napewno nie bedzie Ci zżerało za czas, tylko za ilość danych.

  • 0

    47. ~  2009-10-28 14:14:38  host: v03-08.opera-mini.net

    W Heyah nie ma znaczenia jak ustawisz taktowanie jest co 100kb po 2gr ale trzeba pamietac ze na poczatku sesji pobiera z konta rownowartosc 3mb co pozniej jest niby zwracane.

  • 0

    48.  2009-10-28 14:18:43

    Mala ciekawostka: z Opery Mini przez APN WAP z taryfikacja co 10 kB korzystalem juz ponad 3 lata temu. Ciekawostka jest to, ze korzystalem BEZ jakichkolwiek zmian socket->http w Operze czy punktow dostepu w telefonie. Telefon to Nokia 6020 z Plusa, ktory mial jedna wspolna konfiguracje do wszystkich uslug pod nazwa Konfiguracja Plus. Po zainstalowaniu, Opera od razu laczyla sie przez APN WAP. Na obecnym telefonie nie sprawdzalem tego. Opera to nie jedyna moja aplikacja i nie mam czasu ani checi sprawdzac czy pozostale chodza po wapowym APN i ewentualnie przelaczac APN-y w zaleznosci od aplikacji.

  • 0

    49.  2009-10-28 14:45:58

    Ad.48: pozostałe aplikacje pod Symbiana też chodzą na APN WAP. Google Maps, M!Weather też hulają na pakietach internetowych Simplusa z taryfikacja co 10kB na APN WAP:)

  • 0

    50. ~:))  2009-10-28 16:53:33  host: 94.254.219.75

    kompresja czego - skoro dane schodzą w takiej samej ilości? To po pierwsze - po drugie mam uwagę, nie wiem czy ktoś podzieli mój pogląd - otóż mam WM na telefonie i niestety (bo nie lubię Microsoftu) ich IE o wiele lepiej wyświetla strony niż Opera - Co prawda Opera wyświetla tak jak one wyglądają, ale już samo zaglądanie na stronę jest uciążliwe - tymczasem IE ma możliwość dostosowania ekranu do kolumny, szerokościu i czegoś jeszcze - efekt taki, że jednak ŁATWIEJ porusza się po stronie w IE niż e Operze...

  • 0

    51. ~K750 OperaMini Simplus  2009-12-14 14:30:18  host: aoa189.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam K750i w SIMPLUSIE w taryfie TWÓJ PROFIL. Od listopada zadziwiająco dużo pobiera danych używając Opery Mini MOD 3 lub 2 oczywiście z włóczoną funkcją podtrzymywania sesji. Z tego co zauważyłem to sesja jest trzymana prawidłowo (cały czas jest sygnalizowane połączenie w SE "planetka" ). Wygląda to tak jak by za każdym (albo prawie) kiedy otworze nową stronę nalicza mi nowy pakiet danych. Mam APN INTERNET, wiem ze by pomogło APN WAP zmiejszyło do 10kb, ale wcześniej nie było z tym problemów. A pozatym używam jeszcze INSPIRO a ono może korzystać jedynie z APN INTERNET. Czy ktoś wie dlaczego PLUS tak zaczął naliczać, od czego to może zależeć i najważnieejsze jak się tego ustrzec? Może SIMPLUSOWIEC cos wie?

  • 0

    52. ~K750 OperaMini Simplu  2009-12-14 14:59:47  host: aoa189.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Chociaż z tym WAPem to nie wiem czy takie opłacalne. Ponieważ w regulaminie znajduje się wyraźny zapis mówiący o tym, że transfer 1 MB danych po WAP oznacza uszczuplenie wielkości pakietu o 10 MB danych.

Dodaj swoją opinię