Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Globalna sprzedaż tabletów spadnie w 1Q2012 o 30%

Globalna sprzedaż tabletów spadnie w 1Q2012 o 30%

LuiN 20 Lutego 2012 18:14

0 0

Według szacunków DigiTimes w I kwartale tego roku na rynek trafi 14,97 mln sztuk urządzeń z segmentu Tablet PC. O 30,6% mniej niż w IV kwartale 2011 roku i zarazem o 77,6% więcej niż w I kwartale 2011 roku.



Na te prawie 15 mln tabletów złożą się: 11 mln iPadów pierwszej i drugiej generacji oraz 3,97 mln innych tabletów. Sprzedaż tabletów innych producentów niż Apple spadnie w tym kwartale o 50,8%.


Wśród konkurentów iPadów znaleźli się Kindle Fire (1,5 mln sztuk w I kwartale) i tablety Nook (ok. 0,3 mln sztuk), czyli popularne w USA czytniki e-booków.





Źródło tekstu: digitimes, wł     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 1

    1. ~klient  2012-02-20 18:33:55  host: 91.220.164.251

    Globalna sprzedaż tabletów w spadnie w 1Q2011 o 30%, a mamy już rok 2012 z tego co wiem :)

  • 0

    2.  2012-02-20 18:34:11

    W tytule: o jedno "w" za dużo i rok jakby nie ten...Pzdr!

  • 0

    3. ~ala  2012-02-20 18:35:01  host: 31.61.181.56

    marketing nie ma pomysłów na wciskanie? netbooki im uja, ultabooki też, ale tabalet to ni w 5 ni w 9...

  • 0

    4.  2012-02-20 18:54:50

    1, 2 - dzięki, poprawione:)

  • 0

    5.  2012-02-20 20:25:19

    @3 niestety raczej ma to tylko zwiazek z aple.. kto mial kupic 2 to juz kupil.. za to w kwartale w ktorym zaprezentuja iPad 2s/3 nie trzeba byc specem od szacowania by wiedziec ze sprzedaz wzrosnie o ok 50%. nie wiem tylko po co ludzie kupuja tablety na iOS/android skoro to tylko przerosniete smartphone

  • 0

    6.  2012-02-20 20:57:12

    Mam w planach kupno tabletu, ale wolę się wstrzymać, bo myślę że premiera Windows 8 zmieni znacząco tablety.

  • 0

    7.  2012-02-20 21:21:58

    Póki producenci typowych tabletów z Androidem (Kindle i Nook nie zaliczam do typowych - z przyczyn oczywistych) nie zejdą znacząco z cen to dalej będą mieli udział w rynku na poziomie 1/6 iPada. Realna cena topowego tabletu z Androidem to 200 - 250 $, modele budżetowe to połowa z tej kwoty. Może wtedy się upowszechnią.

  • 0

    8. ~  2012-02-20 22:49:11  host: 77-255-162-169.adsl.inetia.pl

    Tablety dyskwalifikują się przez system jaki posiadają. Przez to jest to sprzęt mało elastyczny a wydawać tyle kasy po to by mieć mija się z celem. To już lepiej telefon dotykowy. Dopóki tablet nie będzie tak funkcjonalny jak netbook to nie ma sensu takie coś kupować.

  • 0

    9. ~Gecon  2012-02-21 08:56:55  host: klapa.denko.com.pl

    Ma sens i wielu ludzi potrafi z tabletu korzystać w domu jak i w terenie, pomysłowości nie brakuje, a zastosowań są tysiące, od rozrywki przez naukę po pracę. Tablet to doskonałe uzupełnienie stacjonarnego komputera, laptopa czy też domowego centrum rozrywki i archiwum rodzinnego.

  • 0

    10. ~miko  2012-02-21 08:59:44  host: 212.160.172.70

    a ja używam i sobie chwalę: rewelka do internetu, poczty, bateria wytrzymuje kilka dni... a za ipada dzieci chcą zwariować, i to nie tylko do grania, ale i edukacyjne jest świetnym urządzeniem...

  • 0

    11.  2012-02-21 09:00:07

    Ten news dobitnie pokazuje, że interpretacja potrafi kreować wiadomość. Ja z tych danych wyczytałem dalszy wzrost rynku tabletów. Bo jak można porównywać IV kwartał ze świąteczną gorączką z I kwartałem, szczególnie w przypadku dobra luksusowego za jakie należy uznać tablet. I kw 2011 do I kw 2012 i świat jest bardziej różowy i realny zarazem. Kreatywni księgowi ;-). Zaś co do udziału poszczególnych platform, to sukces Apple / porażka Android jest na własne życzenie Google. System Android 3 okazał się sporym niewypałem - przez kilka tygodni testowałem Motorolę Xoom, ale ze względu na niską stabilność problemy z aplikacjami nie nadawał się jako narzędzie pracy. Mam nadzieję, że Android 4 zmyje te nie przyjemne wrażenie, bo tablet z Android jest naturalnym wyborem dla użytkowników Smartfonów z Android, ale naturalnie nie za wszelką (wysoką) cenę wyrażoną w $ zł Euro itd oraz ilości rzuconych o ścianę tabletów ;-)

  • 0

    12. ~jarekt  2012-02-21 09:15:40  host: 178-36-201-220.adsl.inetia.pl

    Mam iPada i polecam. Od chwili kupna nie dotknąłem praktycznie netbooka ani laptopa a i smartfona używam tylko do podstawowych zastosowań. Genialny pomost między PC a telefonem. Biuro przeniosłem do kawiarni a i w domu często używam jak tylko uda się go wydrzeć dzieciakom. Co do tabletów to 7 marca ma być premiera iPada 3 i sądząc z wyników iP4S sama sprzedaż marcowa sprawi, że te wszystkie szacunki zupełnie się nie sprawdzą. Zobaczycie.

Dodaj swoją opinię