Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Global Mobile Awards 2014

Global Mobile Awards 2014

sirmark 25 Lutego 2014 21:07

2 0

GSM Association po raz 19 przyznało nagrody Global Mobile Awards za najlepsze produkty i usługi rynku telekomunikacyjnego. Prezentujemy zwycięzców w najciekawszych kategoriach.



 

Najlepszy smartfon
HTC One


Najlepszy tani smartfon (do 150 dolarów, cena hurtowa)
Nokia Lumia 520


Najlepszy podstawowy telefon
Nokia 105


Najlepszy tablet
Apple iPad Air


Najbardziej innowacyjny producent urządzeń roku
LG


Najlepsza rozrywkowa aplikacja (granie, muzyka, sporty, wideo)
Device 6


Najlepsza mobilna aplikacja - wybór sędziów
CityMapper


Najbardziej innowacyjna mobilna aplikacja
PointGrab for CamMe


Najbardziej przełomowa mobilna technologia
Sensory Inc. for TrulyHandsfreeTM 3.0


Najbardziej mobilna usługa dla użytkowników
AT&T for AT&T Digital Life - cyfrowe zabezpieczenie domu


Nagroda za nadzwyczajny wkład w ochronę środowiska
Grameenphone Ltd. for Climate Change Program


Zobacz też pełną listę zwycięzców we wszystkich kategoriach: Global Mobile Awards 2014

Źródło tekstu: GSMA, wł     

Dodaj do:

Tagi: gsma | mwc2014

w sumie: 14
  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    1.  2014-02-25 21:19:00

    I nic dla Samsunga. Może sie w końcu ockną ze swoja polityką setek urządzeń na jedno kopyto.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    2.  2014-02-25 21:35:06

    Brawo dla iPada Air! @1 jak to przeciez to super strategia, jest mega wybor...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    3.  2014-02-25 21:42:38

    Best Mobile Infrastructure Nokia Solutions and Networks with Telefónica O2 UK Limited for iSON Automation for Operations

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    4. ~  2014-02-25 22:03:54  host: public-gprs516504.centertel.pl

    I wygrało również LG :) W końcu zaprezentowało super urządzenia, coraz mniej kojarzone jest z firmą niedbającą o użytkowników

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    5. ~Yoł  2014-02-25 22:30:27  host: apn-31-2-92-251.dynamic.gprs.plus.pl

    @1 Nagroda nie jest wyznacznikiem tak naprawdę niczego. Konsumęci głosują portfelem kupując zabawki samsunga. Ciekawe czemu to robią skoro są apple lg sony htc lenovo nokia? Co takiego jest w tym sprzęcie mimo że sa na jedno kopyto? Apple ma jeden telefon, to dopiero nuda. Samsung ma 20, hmn lepiej mieć wybór czy lepiej nie mieć? Nie bronię samsunga tylko piętnuję dziwaczne nieprzemyślane komentarze.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    7.  2014-02-25 23:03:27

    @5 przeciez kupuja iPhony i iPady na potege! Zobacz wyniki 4Q2013... @6 a co takiego ukradli????

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    8.  2014-02-25 23:04:22

    @6 aha juz wiem!!! Jestes polakiem wiec dla Ciebie KAZDY kto osiagnal sukces i ma wiecej od Ciebie jest zlodziejem, no tak. Ale szybko to rozszyfrowalem :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9.  2014-02-25 23:13:29

    8 - masz chłopcze urojenia, późno już, do łóżka! I obowiązkowo rączki na kołdrze!

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    10. ~roar  2014-02-26 07:37:39  host: host-81-190-24-58.torun.mm.pl

    wreszcie mija moda na samsungi. Jako niezadowolony posiadasz SGSIII i kilku innych od zawsze dziwi mnie popularność tej marki która jest zwyczajnie słaba ( od dizajn po jakość ) znacznie lepiej prezentuje się HTC, Sony, BB czy nawet huawei. Więc wyniki konkursu są ( poza nokią ) bardzo dobre. Myślę też że nieudany GALAXY S5 będzie krokiem do tyłu samsunga co pozwoli na wybicie się innych producentów ( i dobrze )

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11. ~Tarakum  2014-02-26 08:30:37  host: 81.219.84.18

    Ludzie o Samsungu wyrobili sobie juz opinie, markę znają i kupują... Niektórzy nawet nie słyszeli o takich markach jak Lenovo czy HTC. Marki typu Sony czy LG, ludzie nie ogarnieci jakich jest conajmniej 75% kojarzą z elektronika, telewizorami etc. Prawie każdy przeciętny użytkownik telefonów, najpierw pyta o Samsunga, potem kolejno o Nokię... LG ludzie wogóle nie ufają...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12. ~lool  2014-02-26 08:52:21  host: adsd52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    11 - dokładnie ! Ludzie sugerują się tym co widzą w telewizji, albo tym co ludzie kupują co nie znaczy, że dobrze wybierają... niestety... Ale spróbuj wytłumaczyć człowiekowi, że są lepsze telefony niż samsung. Dokładnie tak jak napisałeś, 75% a nawet i więcej po prostu się na tym nie zna i biorą to co inni... niestety...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13. ~mavi  2014-02-26 11:20:42  host: user-46-113-250-136.play-internet.pl

    HTC i wszystko jasne!!! Samsung, do lamusa! W tym roku Królować będą HTC i LG. Proste?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14.  2014-02-26 14:08:39

    applefan to pewnie pracownik telepolis, każde forum/portal ma swojego etatowego trolla ;) Nagrody, tak znaczę tyle co nic, bo czasami dostają je naprawdę dobre urządzenia, ale nie przekłada się to na sprzedaż jak np. "Best Imaging Innovation: Nokia PureView technology" i ..................... "Best New Mobile Handset, Device or Tablet at Mobile World Congress 2012 Nokia ? Nokia 808 Pure View" globalmobileawards2012 ........................ I co z tego ? Ano nic, telefon dobry, ale Elop go nie promował bo już musieli sprzedawać wyłącznie WindowsPorażkę. A ta Nokia wyszła...bo tylko Symbian mógł pokazać tak duży aparat z tak dużą matrycą bo ani Andek ani WP nie dawało rady ;D ///////10 i 11 - Samsung słaby ? Wiesz SII dostało nagrodę na globalmobileawards2012 tak samo jak teraz HTC i co ? Pokaż mi w czym Huawei jest lepsze ? Brakiem przedstawicielstw, wsparcia czy to producenta czy samych ludzi na forach ? O Nokie...Nokia przez złe zarządzie wypadła z rynku na 2-3 lata, najważniejsze lata. Bo zanim WP stał się nadający do użytkowania to nie mieli gotowego produktu, po przejściu na WP 8.1 będzie w miarę OK, ale od WP7 do niedawna było bardzo biednie, teraz też nie jest idealnie, gdyby nie tanie smartphony z WP to Nokia nie mieściłaby się w pierwszej 10 producentów samych smartphonów. Ludzie mylą inne telefony ze smartphonami, a statystyki są oddzielne i o ile jeszcze sprzedają trochę telefonów to smartphonów bardzo mało. Właśnie to jest siła, to kojarzenie z elektroniką, HTC go nie miało i jako że Andek był nowy, a HTC pokazało dobre modele to mieli siłę przebicia, ale potem inni też nie siedzieli bezczynnie, a smartphony z małego udziały stały się podstawowym "telefonem" w ofercie zastępując inne telefony. Tylko, że HTC nie miało tylu ciekawych modeli w różnych przedziałach cenowych, a do tego o ile na początku HTC i Andka wybierali spragnieni nowości ludz

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15.  2014-02-26 14:14:51

    Tylko, że HTC nie miało tylu ciekawych modeli w różnych przedziałach cenowych, a do tego o ile na początku HTC i Andka wybierali spragnieni nowości ludzie...a jak przychodził przeciętny Kowalski to właśnie HTC nie kojarzył...bo i skąd ? Reklamy w USA Iron Man'em to za mało i za późno. Kto znał HTC w erze przed smartphonowej ? Mała grupa ludzi, na początku nowej mody to wystarczyło, ale jak się sprzedaje telewizory, monitory, lodówki to jednak kojarzenie marki jest inne. Wyjdzie na ulicę i zapytajcie 100 kolejnych osób kto zna Nokie, LG, HTC, ZTE itd. ;) No i dochodzi polityka cenowa HTC, brak wsparcia nawet dla HTC One S i newsy o tym, że nie otrzyma Androida 4.2.2 i komentarze ludzi...HTC nie miało świetnej pozycji, niskich cen, a do tego nie nadrabiało nawet tym więc...z czym do ludzi ;) Dobrze jeżeli jest konkurencja, ale niektóre firmy jak Nokia, BB czy HTC przeceniły swoją pozycję, nie reagowały na zmiany rynku, mody i w kluczowych momentach podejmowały złe decyzje lub nie robiły nic ;)

Dodaj swoją opinię