Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości GJU nawiązało wspołprace z Eurely i iNavSat

GJU nawiązało wspołprace z Eurely i iNavSat

sirmark 29 Czerwca 2005 21:54

0 0

GJU (Galileo Joint Undertaking) przyjęło ofertę konsorcjów Eurely i iNavSat, którą umożliwi wspólne działania na rzecz koncesji na zarządzanie systemem Galileo. Obecnie Eurely i iNavSat mogą sfinalizować fuzję konsorcjum oraz wspólnie z GJU przejść do końcowej fazy negocjacji umów koncesyjnych. Przed końcem tego roku powinno dojść do formalnego ustanowienia spółki publiczno-prywatnej Galileo.

Decyzja GJU to ważny krok naprzód dla programu Egnos i Galileo, który jest jednym z największych wspólnych programów europejskich.

Połączone konsorcja będą mogły wykorzystać synergię wynikającą z komplementarności ich zasobów i kompetencji. Umożliwi to:
Stworzenie wyjątkowego europejskiego rozwiązania dla systemu Galileo, dzięki czemu partnerzy będą mogli efektywnie zarządzać programem, z korzyścią dla Europy, poszczególnych państw członkowskich i obywateli.
Wejście na rynek z ambitnym projektem oraz szerszą gamą dochodowych rozwiązań z dziedziny telekomunikacji, transportu i bezpieczeństwa.
Zapewnienie — dzięki bezpośredniemu udziałowi wszystkich uczestników — ciągłości pomiędzy aktualnie prowadzonymi przez ESA testami orbitalnymi i etapami pełnego wdrożenia.
Polepszenie globalnego zasięgu koncesjonariusza oraz umocnienie międzynarodowych porozumień partnerskich, a tym samym wsparcie dla międzynarodowych umów zawieranych przez Komisję Europejską.
Dostarczenie licznych nowatorskich rozwiązań, umożliwiających sprostanie najważniejszym problemom związanym z koncesją, takim jak finansowanie, ubezpieczenie i rozłożenie ryzyka.
Otwierają się lepsze perspektywy rynkowe dla przemysłu europejskiego i branż, które będą pośrednio uczestniczyć w projekcie, ponieważ możliwe jest powstanie tysięcy nowych miejsc pracy.

Ponadto programy Galileo i Egnos przyczynią się do zwiększenia wpływów Europy w skali globalnej, łącząc zaangażowanie przemysłu ze strategicznymi ambicjami Unii Europejskiej.

Członkami-założycielami konsorcjów Eurely i iNavSat są: AENA, Alcatel, EADS, Finmeccanica, Hispasat, Inmarsat oraz Thales.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-3-15.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet