Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gingerbread tylko na 0,4 proc. urządzeń z Androidem

Gingerbread tylko na 0,4 proc. urządzeń z Androidem

Ringu 21 Stycznia 2011 11:27

0 0

andro stat Najpopularniejszą wersją systemu Android jest Froyo (2.2), z której korzysta 51,8% urządzeń. Najnowsza smartfonowa odsłona systemu od Google'a - Gingerbread (2.3) - oficjalnie zainstalowana jest jedynie na modelach Nexus S, które stanowią jedynie 0,4% urządzeń Android.



Na drugim miejscu jest Eclair, czyli wersja 2.1 - korzysta z niej 32,5% użytkowników.


Starsze edycje - Donut (1.6) Cupcake (1.5) działają jeszcze odpowiednio na 7,9% i 4,7% urządzeń.


Dla porównania - z najnowszej wersji systemu Apple iOS (4.2.1) korzysta 52,89% użytkowników.



Źródło tekstu: Google, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1.  2011-01-21 11:23:05

    Niestety coś za coś! iPhona jest 4 modele a Adnroidowych pewnie grubo ponad 100 modeli w przedziale cenowym 500-2500 zł to musi powodować takie opóźnienia w aktualizacjach!

  • 0

    2.  2011-01-21 11:29:09

    Każdy producent sam przygotowuje uaktualnienie dla swoich telefonów, więc opóźnienia zależą od nich samych. Ich ilość nie ma nic do rzeczy.

  • 0

    3.  2011-01-21 11:30:32

    mhm... jeszcze stanowczo za wczesnie zeby brac pod uwage 2.3... nie znam zbyt dokladnie 2.2 - za malo mialem z nim kontaktu, ale 2.3 (na nexus s) jest naprawde "przyjemny w dotyku" i efektowny... warto aktualizowac jak sadze :)

  • 3

    4. ~  2011-01-21 11:37:48  host: 77-255-0-54.adsl.inetia.pl

    @2 - nie producent jesttutaj głównym hamulcowym, a operatorzy... Ludkowie kupują sobie brandowane dotowane telefony i się później burzą, że operatorzy nie (lub z opóźnieniem) wypuszczają aktualizacji, które na telefonach kupionych bez brandowanego badziewia są już od dawna :-)

  • 0

    5.  2011-01-21 12:06:00

    @4 - tez prawda... w pewnej nokii musialem zmienic product code zeby wogole zaktualizowac - i zrobilem to juz trzykrotnie od tego czasu, a jak udalo mi sie zorientowac pewien operator wielce wychwalany zwykle w tym czasie zadnej nie wypuscil. a zmiany opa w sofcie niesamowite byly - kilka tapet i zakladek w rzegladarce dodali :)

  • 0

    6.  2011-01-21 12:07:23

    ja czekam na wersje na sgs'a albo stabilniejszy port :)

  • 0

    7.  2011-01-21 12:14:40

    Polecam Wam do przeczytania, jak się rozkładają te procenty w Polsce. http://tnij.org/android_w_pl

  • 1

    8. ~meegocenter.pl  2011-01-21 12:22:01  host: ip-94-42-62-24.multimo.pl

    Aktualizacje Androida są chore. Wszyscy producenci traktują je jak karę, której nie chcą się poddać. To chyba jeden z największych problemów tego systemu. Aktualizacje są głównie na papierze, bo producentom się to nie opłaca.

  • 0

    9.  2011-01-21 12:54:42

    a co jest bardziej dochodowe wypuszczenie aktualizacji do obecnej generacji telefonow czy wypuszczenie nowej :)

  • 0

    10. ~orange < GaduAir  2011-01-21 12:57:03  host: 77-253-181-27.adsl.inetia.pl

    @5 Pewnie masz na myśli telefon zakupiony w ofercie Plus-a. Blokują aktualizacje bo sami nie chcą wydawać pieniędzy i bawić się w aktualizacje.

  • 1

    12.  2011-01-21 13:08:16

    Cieszy mnie ostatnia deklaracja Google, że nie będą wypuszczać aktualizacji częściej niż co 6 miesięcy. Zbyt częste aktualizacje plus branding operatorów jest na prawdę sporym problemem dla producentów, którzy wolą się skupiać na produkcji nowego sprzętu. Ja tam jestem zwolennikiem płatnych aktualizacji - powiedzmy 10€ za update, ale za to producent zagwarantuje że przez najbliższe dwa lata będę o

  • 1

    13.  2011-01-21 13:14:01

    /kontynuacja bo opera oszalała/ że będę miał możliwość zakupu aktualizacji. Sporo osób się zapewne oburzy, że przecież iPhone ma takie coś za darmo, no ale jak ktoś już wspomniał, on jest tylko w 4 odmianach i to robiony przez jednego producenta. To chyba by było najlepsze rozwiązanie dla obu stron.

  • 0

    14. ~code  2011-01-21 14:37:41  host: 212.160.172.70

    tolez: wyobrażasz sobie ten ruch w internecie Androidowców? :)

  • 0

    15. ~chłystek  2011-01-21 14:44:44  host: 190-129-78-94.net.stream.pl

    Ktos narzeka, ze dostaje z opoznieniem aktualizacje... no tak - nie stac go na telefon w normalnej dystrybucji wiec *** zlotowki i kupuje jakiegos mixa albo prepaida. Ja kupuje na "wolnym rynku". Aktualizacje mam w pierwszej kolejnosci, i jakosc wykonania - oceniam na wyzsza, niz tych telefonow, ktore "wciskaja" operatorzy. Android 2.3 oficjalnie jest na Nexusie. Czy ktos badal ilu jest uzytkownikow nieoficjalnych? :D he he

  • 0

    16. ~chłystek  2011-01-21 14:45:53  host: 190-129-78-94.net.stream.pl

    I jeszcze jedno. Jak ktos lubi Samsungi albo HTC to nie kupuje Nexusa tylko dlatego, że ma Andka 2.3 Wszyscy dostana :)

  • 0

    17. ~M  2011-01-21 22:31:10  host: 213.146.58.82

    Co za problemy macie. Ważne że będzie przynajmniej na DHD którego używam. Ale że SGS niedawno dostał 2.2 to przegięcie moim zdaniem. Ja mojego DHD mam w orange i dostałem aktualizacje praktycznie od razu jak tylko wydało ja HTC. chłystek piszesz głupoty co do brandowanych telefonów:D

Dodaj swoją opinię