Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gillner-Gorywoda: P4 będzie się zbliżać do innych przy 800 MHz

Gillner-Gorywoda: P4 będzie się zbliżać do innych przy 800 MHz

WitekT 12 Listopada 2015 13:37

11 2

Wiadomo, że Orange będzie współpracował z T-Mobile. Pozostałe podmioty posiadające 800 MHz siłą rzeczy będą się do siebie zbliżać, choć jeszcze nie wiadomo jaką formę ta współpraca przybierze - powiedział Tomasz Gillner-Gorywoda, prezes Cyfrowego Polsatu.

 

Zobacz: Muszyński: wspólne stacje bazowe tak, częstotliwości niekoniecznie.




Przypomnijmy, że bloki 5 MHz w paśmie 800 MHz ma Sferia, NetNet (obie spółki kojarzone z Zygmuntem Solorzem-Żakiem) oraz P4.

Polkomtel złożył wniosek o unieważnienie aukcji, bo - jak uzasadnia prezes CP - posiada ona wiele słabości prawnych, a ostatnia zmiana rozporządzenie przez ministra administracji i cyfryzacji naruszyła interesy jej uczestników.

Źródło tekstu: wł     

w sumie: 19
  • 1

    1.  2015-11-12 13:40:41

    A więc Plus - Play

  • -1

    2. ~  2015-11-12 13:44:04  host: user-94-254-199-35.play-internet.pl

    @1, Plus to marka Polkomtela i nie posiada częstotliwości w paśmie 800MHz. Jeżeli już, to mówimi o współpracy kojarzonych z Polkomtelem jak NetNet i Sferia.
    Niby kreujesz się tutaj na eksperta a podstawowe błędy popełniasz nie potrafiąc nawet nazw operatorów podać.

  • 0

    3.  2015-11-12 13:48:46

    I już są puszczane pierwsze fochy i foszki.

  • 2

    4.  2015-11-12 14:17:46

    Czy ewentualna współpraca będzie rozszerzona też na 900 MHz?

  • 4

    5. ~  2015-11-12 14:40:46  host: 212.160.172.83

    A to ciekawe - prezes CP, mówi o tym co będą robić firmy, z którymi CP nie ma żadnych powiązań właścicielskich. A może jednak ma?

  • 2

    6. ~mm  2015-11-12 15:13:21  host: user-94-254-144-189.play-internet.pl

    T Mobile już oficjalnie złożył wniosek o unieważnienie aukcji.

  • 0

    7.  2015-11-12 15:22:20

    @5 wątpisz w to czy się dogadają te firmy? ;)
    Ładnie, w jednej sieci znajdą się dwie grupy użytkowników generujących najwięcej ruchu w dacie. Ciekawe jak sieć to wytrzyma.

  • 4

    8.  2015-11-12 15:34:09

    Czy wszyscy tam w Cyfrowym Polsacie dodaja sobie nazwisko żony do swojego? :)

  • 2

    9.  2015-11-12 15:36:59

    @7. Wspólne tylko LTE800 ale to też nic pewnego.

  • 0

    10.  2015-11-12 15:37:55

    Jak by P4 i Polkomtel działały razem na 800 to ciekawe jakie limity by wprowadził Play na Lte?

  • -2

    11. ~Chinaaa  2015-11-12 15:50:15  host: 82.160.64.254

    Play potrzebuje kogoś do współpracy... Jestem bardzo za play'em, ale sieć poza miastami to porażka...
    1. W budynku z dala od masztu P4 telefon trzyma się Play'a zamiast przełączyć się na bliższy roaming...
    2. Czasami mimo pełnego zasięgu transmisja danych się zawiesza i trzeba włączyć i wyłączyć transfer danych.
    3. Tam gdzie jest LTE trzyma się perfidnie HSPA+ albo roamingu...
    Rozwiązaniem było by więcej masztów Play'a ale chyba nie ma co na to liczyć.

  • -6

    12. ~LTE  2015-11-12 16:21:10  host: 188.146.129.103.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ja to się dziwię że jest wiele sieci zamiast zrobić jedną a porządną sieć z wszystkimi pasmami i abo max 30 zł miesiąc na kartę 50 zł.

  • 1

    13.  2015-11-12 16:27:04

    @12
    Proponue pojsc dalej tym tropem, po co wiele marek samochodow, lepsza jedna porzadna, nie trzeba bedzie z czesciami kombinowac, mechanikom bedzie latwiej ;-)
    Juz kiedys mielismy jedna siec, morze nie byla super porzadna ale byla, nazywala sie PPTiT :-D

  • -5

    14.  2015-11-12 16:46:14

    @13 Pomijając Twój wpis bo ma sens i się z nim zgadzam ale MOŻE w wolnej chwili zerknąłbyś do słownika.

  • -2

    15.  2015-11-12 16:57:52

    13: O borze... :D

  • 0

    16.  2015-11-12 17:28:44

    tak się zastanawiam, kiedy dziewczyna leci na chłopaka, a gdy ten zacznie jej pisać smsy z rażącymi bykami - to co ona zrobi..? Pewnie uda, że nie widzi i dalej do przodu
    :-o

  • -1

    17.  2015-11-12 18:02:12

    Sami synowie prof. Miodka, raz sie czlek pomyli (autokorekty nie ma na emigracji) i juz sie zleca szydercy...

  • -1

    18.  2015-11-12 18:15:11

    17). oj, bez przesady, żadne szyderstwo w Twoją stronę... z mojej strony
    :-)

  • 0

    19. ~pabloki  2015-11-12 23:23:34  host: user-5-173-172-9.play-internet.pl

    zaskoczył nas pan tym odkryciem. ale nie wiem czy nie boi sie ten pan że p4 bedzie współpracowało bardziej z orange i tmobile.

Dodaj swoją opinię