Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gigaset E490: odporny nawet na dzieci

Gigaset E490: odporny nawet na dzieci

LuiN 29 Kwietnia 2009 16:34

0 0

Odporny na kurz, wstrząsy i zachlapania - nowy Gigaset E490 jest wyjątkowo wytrzymały. Telefon kierowany jest szczególnie do osób, które lubią pracę w przydomowym ogrodzie lub warsztacie oraz do rodzin z małymi dziećmi. Z uwagi na przystosowanie do pracy w ciężkich warunkach sprawdzi się także w zakładach produkcyjnych.

gigaset e490 gigaset e490 gigaset e490 gigaset e490

Uniwersalne możliwości telefonu uzupełnia duży, kolorowy wyświetlacz z graficznym menu, dzwonek wibracyjny oraz wysokiej jakości tryb głośnomówiący (full-duplex). Otaczająca urządzenie specjalna, gumowa osłona gwarantuje pewne trzymanie w dłoni oraz ochronę przed wstrząsami np. podczas upadku. Telefon zapewnia stopień ochrony IP54 nie pozwalając na przedostawanie się brudu oraz rozpylonej wody do wnętrza słuchawki. Pozostaje bezpieczny przysypany wiórami w zakładzie stolarskim, jak po przypadkowym kontakcie z ogrodowym zraszaczem.
Kolorowy ekran, wyświetlający 6 linii tekstu, o rozdzielczości 128x128 pikseli, w połączeniu z przejrzystym oraz intuicyjnym menu ułatwia obsługę. Bateria zasila telefon do 250 godzin w trybie czuwania i zapewnia do 12 godzin rozmów. Książka telefoniczna w Gigaset E490 pomieści do 150 wpisów (imię i nazwisko oraz numer telefonu). Istnieje możliwość przyporządkowania wybranych dzwonków do konkretnych abonentów (VIP Call), umożliwiając błyskawiczną identyfikację rozmówcy (funkcja ta uzależniona jest od usługi identyfikacji numeru przychodzącego CLIP).

Gigaset E490 jest zgodny ze standardem ECO-DECT. W trybie czuwania lub podczas ładowania słuchawki telefon nie transmituje fal. Emisja uaktywnia się automatycznie w chwili nadejścia lub wykonywania połączenia (tryb ECO Plus). Podczas rozmowy uaktywniona opcja ECO może zredukować moc transmisji aż o 80 proc. Energooszczędny zasilacz zmniejsza zapotrzebowanie na prąd, a słuchawka korzysta z powszechnie dostępnych, standardowych akumulatorków (2 x AAA).

Stacja bazowa Gigaset E490 może obsługiwać do sześciu słuchawek. Telefon jest już dostępny w Polsce w sugerowanej cenie 399 zł.

Źródło tekstu: Siemens     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~misieq  2009-04-29 19:10:07  host: 213.134.172.48

    Mogli by się kopnąć w puste czaszki ;) i zacząć znowu robić mobilne słuchawki BREW był świetnym pomysłem ale zabrakło chęci :(

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-248-112.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet