Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Giganci technologiczni idą do sądu przeciwko Trumpowi

Giganci technologiczni idą do sądu przeciwko Trumpowi

orson_dzi 6 Lutego 2017 12:40

7 10

donald trump

Donald Trump dokonuje rzeczy niemożliwych - przyczynił się do zjednoczenia firm, które na co dzień nie do końca dobrze ze sobą żyją.

Największe firmy technologiczne połączyły siły i złożyły pozew przeciwko zakazowi imigracji wprowadzonemu przez Donalda Trumpa. Wśród nich znalazły się m.in. Apple, Google, Microsoft, Netflix, Twitter, Intel, eBay i Facebook oraz producent odzieży Levi Strauss. Łącznie mowa jest o 97 firmach.




Według firm zakaz imigracji do Stanów Zjednoczonych nałożony przez Trumpa zadaje znaczne szkody dla amerykańskiego biznesu. Uderza również w zasady, które system imigracyjny kraju stosuje już od ponad 50 lat.

W niedzielę rano Sąd Apelacyjny odrzucił orzeczenie sędziego federalnego, który zablokował dekret wydany przez prezydenta. Był to jeden z czynników, który przyczynił się do zjednoczenia sił amerykańskich firm.

Zobacz: Viber postawił się Trumpowi

Źródło tekstu: Reuters; wł     

Dodaj do:

Tagi: facebook | ebay | donald trump | apple | google | netflix | microosft | twitter | intel

w sumie: 26
  • 2

    8. ~~  2017-02-06 13:23:55  host: aebe127.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Teraz widać, kto zatrudnia imigrantów przez setki firm krzaków. haha tania siła robocza na czarno

  • 0

    9. ~Niki  2017-02-06 13:25:09  host: 212.160.172.84

    Wy tu pitu pitu a w Orange na kartę można przenosić numer online http://tlp.is/ckk

  • 0

    10. ~ola  2017-02-06 13:28:25  host: public-gprs387199.centertel.pl

    pfff dla PL nadal wizy i pierniczenie o głupotach...

  • 4

    11.  2017-02-06 14:02:28

    @4 - Pewnie Apple najbardziej liczy na tanią siłę roboczą zupełnie niczego nie produkując w stanach.

  • -2

    12. ~Krzysztof  2017-02-06 14:39:58  host: n24-06-08.opera-mini.net

    Trzymam kciuki na Trumpa.
    Wygrał wybory to niech rządzi, ludzie głosowali na niego więc raczej są odobnego zdania.
    Korporacje robią to tylko pod publikę, ale dziwi mnie, że się poważne firmy na taki głupi krok zdecydowały

  • 1

    14. ~  2017-02-06 14:58:20  host: 89-64-24-108.dynamic.chello.pl

    @11, właśnie ostatnio zastanawiali się nad przeniesieniem produkcji do USA

  • -1

    15. ~bv  2017-02-06 15:05:50  host: public-gprs358872.centertel.pl

    Y=Trump chce skończyć z wyzyskiem ludzi trzeciego swiata dlatego globaliści i korpo tak sie boja!

  • 3

    16. ~.... ...  2017-02-06 15:47:30  host: 89-64-56-17.dynamic.chello.pl

    @15 - zapomniałeś dodać, że chce jeszcze zaprowadzić pokój na świecie, uratować lasy amazońskie i odzyskać jeden samolocik dla San Escobar ;)

  • 0

    17. ~Gliwice  2017-02-06 16:14:17  host: pub-137.65.multiplay.pl

    Trump w błędzie NACJONALIZMU XD

  • 0

    18. ~123132  2017-02-06 16:18:38  host: 194.126.221.7

    ad12 głosowała na niego mniejszość

  • -2

    20. ~  2017-02-06 17:04:27  host: user-94-254-162-127.play-internet.pl

    Korporacje zawsze będą przeciwne ograniczeniu taniej siły roboczej.
    Nie ma się tym co przejmowac tylko robic swoje. Dobrze ze USA tez mają dobrą zmianę.

  • 1

    21. ~  2017-02-06 17:07:45  host: 159-205-152-53.adsl.inetia.pl

    "przyczynił się do zjednoczenia firm, które na co dzień nie do końca dobrze ze sobą żyją. " - serio? A ja sadzilem, ze one wszystkie sedza w jednej kieszeni. Ale co ja tam wiem. Trump chce podniec minimalne prace Amerykanow i zablokowac wjazd taniej sily roboczej (w rodzaju wiecznych "studenow" z Indii). Korpa dostala bialej goraczki!

  • 1

    22. ~  2017-02-06 17:07:50  host: user-94-254-162-127.play-internet.pl

    Apple zleca produkcje do firmy gdzie ludzie popełniają samobójstwa z powodu warunków pracy, która przypomina obóz pracy.
    Teraz taki Apple staje w obronie imigrantów, szczyt hipomryzji.

  • 0

    25. ~@23  2017-02-06 17:59:10  host: 89-66-25-251.dynamic.chello.pl

    W stanach nie ma wyborów bezpośrednich, ostatecznie głosują przedstawiciele. Większość ludności głosowała na h.c. jednak więcej głosów electoral college zdobył Trump

  • 1

    26.  2017-02-06 18:03:03

    ha, niech próbuja

  • 0

    27. ~ola  2017-02-06 20:42:44  host: 85.248.227.164

    To może być koniec Ameryki jako kraju "technologicznego". Ponad połowa pracowników doliny krzemowej to wysoko wykwalifikowani imigranci, a duża część z nich to właśnie "islamiści". Jak firmy stracą znaczną część programistów i innych informatyków, to będzie klapa. Rodowici amerykanie nie umieją programować i jeszcze długo umieć nie będą. A bajki o taniej sile roboczej, to możecie sobie szwargowi opowiadać...

  • -1

    28.  2017-02-07 03:14:37

    Przepraszam, ale czy zwolennicy Trumpa na telepolis to naprawdę tacy...idioci ? Ile wy macie lat i skąd czerpiecie wiedzę ? Tania siłą robocza ? A ktoś z was słyszał może kto budował Trumpowi jego budynki ? Tak...imigranci w tym nielegalni i byli jeszcze nie do końca w porządku zatrudnieni o co Trump przegrał proces.
    Podatki ? Przecież ten oszust o przepraszam...cwaniak wyszukiwał luki prawne żeby nie płacić podatków. Walka z establishmentem ? Tak...spójrzcie na jego doradców..spójrzcie skąd przyszli ;) A jak tam jego zenanie już je ujawnił ? :> Nie wiem czy głosowałbym hipotetycznie na Clinton, ale na pewno nie zagłosowałbym na Trumpa.

  • 0

    29. ~paweł  2017-02-07 10:05:40  host: 185.28.17.220

    niech idą do sądu skoro chcą.... i tak nic mu nie zrobią, a jak zaczną wojnę to mogą tylko stracić bo z Trampem nie wygrają

  • 0

    30. ~Darek  2017-02-07 10:06:15  host: 195.116.187.216

    @6 ... i po co tyle nienawiści? pomogło Ci ?
    A Prezydent USA robi działania które obiecał. Postepuje nie jak polityk bojący sie o swoja przyszłość (bo "co ja zarobię jak mnie znowu nie wybiorą" ? znamy to z lokalnego rynku :) ) tylko jak biznesmen, który wie, że trzeba działać szybko. Czy będzie to dobre dla USA i reszty świata nie wiem. A ci co wieszczą przyszłość na różowo lub na czarno tylko snują prognozy, które wcale nie muszą się spełnić.

  • 0

    31. ~Ryan  2017-02-07 10:21:46  host: 87-205-200-130.adsl.inetia.pl

    @27 ola przestań pisać głupoty, że w dolinie krzemowej pracuje tak wielu "islamistów" bo to nieprawda. Znacznie więcej jest ludzi z "żółtej" Azji oraz Hindusów / w sensie religii.

Dodaj swoją opinię