Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Giełdowe plany Eurotela

Giełdowe plany Eurotela

WitekT 30 Marca 2006 11:54

0 0

Eurotel, dystrybutor Eray, planuje nową emisję akcji i debiut na warszawskiej giełdzie w II kwartale tego roku. Dzięki pieniądzom z emisji chce zwiększyć sieć sprzedaży poprzez przejęcia.

Chcemy zwiększyć skalę działania naszej firmy, rozbudować sieć, ale bardziej w sposób skokowy. Rozwijaliśmy się przez 10 lat, zwiększając ilość punktów sprzedaży w sposób bardziej organiczny, natomiast dzięki pozyskanemu kapitałowi będziemy w stanie przejmować inne sieci, co pozwoli nam w znacznym stopniu zwiększyć skalę działania. Jeśli powiem, że o 50 proc. zwiększymy sieć to jest to bardzo realne, a jeśli, że o 100 proc. to jest to możliwe (...) Mając punkty sprzedaży, będziemy przygotowani do oferowania całego wachlarza usług operatora sieci Era - powiedział wiceprezes spółki Tomasz Basiński. Firma ma w tej chwili 50 punktów sprzedaży.

Wiceprezes powiedział, że Eurotel jest zainteresowany wyłącznie przejęciami innych sieci w ramach tego samego operatora, czyli Ery. Obecnie dealerami Ery są Alkom, PPI-ETC, Sprint, Mix- Electronics, Telemobil, Euro-phone, Baltimpex, Germanos, Transactor, KIM, Solex, Mobile_Phone, Lobo_GSM i Tele-Hit.

Eurotel jest firmą ogólnopolską i jego obszar działania to cały kraj, ale z racji historycznego rozwoju oraz lokalizacji siedziby, większość punktów sprzedaży znajduje się na terenie Pomorza Gdańskiego. Basiński powiedział, że wskazana byłaby dywersyfikacja terytorialna, jednak przejęcia niekoniecznie dotyczyć będą sieci działających na południu Polski.
Eurotel w 2005 roku osiągnął około 1,51 mln zł zysku netto wobec 1,22 mln zł w roku 2004 przy przychodach ze sprzedaży odpowiednio 37,29 mln zł wobec 39,84 mln zł. Prezes zapowiedział poprawę przychodów ze sprzedaży w tym roku, jednak zaznaczył, że z powodu planowanych przejęć nie musi to iść w parze z poprawą zyskowności.

Trzeba pamiętać o tym, że raczej będziemy przejmować sieci, które wymagają restrukturyzacji, które będą mniej efektywne, dlatego że takie sieci zazwyczaj są do przejęcia. Zanim więc doprowadzimy je do poziomu, który obecnie reprezentuje nasza sieć to może nam to zająć ten rok, stąd naszym celem jest utrzymanie wyników przy wzięciu pod uwagę inwestycji, które planujemy i rozwoju sieci - dodał Basiński.

Spółka prowadzi sprzedaż telefonów komórkowych wraz z usługami i akcesoriami do telefonów w punktach tworzących sieć Eurotel, a drugą grupą są odbiorcy hurtowi tacy jak Euro, Geant oraz lokalni odbiorcy hurtowi produktów pre-paid - Stopol, Erwin, czy Tabak. Eurotel dodatkowo sprzedaje asortyment piśmienniczy - pióra i długopisy renomowanych marek (Parker, Waterman, Rotring) oraz zajmuje się sporadycznie eksportem sprzętu AGD.

Akcjonariuszami spółki są osoby z kadry zarządzającej: prezes Krzysztof Stepokura oraz wicedyrektor Jacek Foltarz mają po ma 45% kapitału, a wiceprezes Tomasz Basiński i dyrektor Marek Parnowski mają po 5% kapitału.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-158-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet