Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości GG ujawnia statystyki VoIP

GG ujawnia statystyki VoIP

WitekT 10 Marca 2010 13:45

0 0

3 mln połączeń miesięcznie i 20 tys. w jednej tylko godzinie - to statystyki połączeń VoIP z komunikatora Gadu-Gadu, używanego przez ponad 10 mln osób.

1,5 mln aktywnych użytkowników miesięcznie (czyli wykonujących co najmniej jedno połączenie w ciągu kwartału) dzwoni do swoich znajomych korzystając z technologii VoIP udostępnianej przez GG.




GG uruchomiło własną telefonię internetową w 2006 roku. W lipcu 2009 roku GG wprowadziło rozmowy wideo pomiędzy użytkownikami GG. Obecnie ponad połowa użytkowników VoIP w Gadu-Gadu korzysta z rozmów wideo w GG.

Najnowszą usługą upowszechniającą masowo VoIP jest wprowadzona pod koniec lutego www.gaducha.pl, która pozwala cieszyć się najtańszymi połączeniami telefonicznymi bez konieczności korzystania ze słuchawek i mikrofonu. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: GG     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~  2010-03-10 14:49:53  host: t09-16.opera-mini.net

    Brawo,GG! Brakuje mi jeszcze dobrej jakosci VOIPa na laczach 3 i 3,5G. Niestety kazdy Voip nie ma jeszcze dobrej jakosci polaczen w ramach sieci komorkowych.Czy sieci 4G to zmienia?

  • 0

    2. ~tit  2010-03-10 16:30:48  host: 87-205-30-85.ip.netia.com.pl

    tak zmienią. musisz jeszcze poczekać

  • 0

    3.  2010-03-10 16:31:56

    no nawet nie sądziłem że tak im dobrze idzie :)

  • 0

    4. ~  2010-03-10 18:43:31  host: 109.243.71.79

    Gaducha to extra sprawa. Można ją wypróbować za darmo 3x przez max. 5 minut. Kto z niej zadzwoni na numer Play Fresh, ZAROBI jednorazowo 3x po 2 minuty = 6 minut do kazdej sieci! A przy podaniu innego numeru i podaniu PF, kolejne 6 minut wpadnie na konto - BEZPŁATNIE

  • 0

    5.  2010-03-10 20:22:51

    Jakość VoIP GG (przy korzystaniu z mojej strony z aplikacji na E51 via Wlan i na łączu 2 Mbps a z drugiej na kliencie PC i na łączu Ery 1 Mbps) jest świetna. Rzeczywiście korzystając z VoIP na 3/3,5G nie jest już tak dobrze. Nie wiedzieć czemu, bo szerokość łącza jest wystrczająca biorąc pod uwagę minimum wymagane. Tu Skype w werji symbianowej jest zdecydowanie lepszy - gada się jak przez normalne połączenie głosowe ;-) Jakość głosu jest za to w Skype - subiektywnie - nieco gorsza.

  • 0

    6. ~  2010-03-10 20:29:45  host: t10-09.opera-mini.net

    do 1 i 3: w statystykach piszą o połączeniach voip. wy gratulujecie myśląc że wszystkie te polaczenia to płatne polaczenia i że gg/gng rozmowy wewnątrz sieci są gratis. mozna sobie godzinami rozmawiac z numerami gg czy stacjonarnymi gng za free i firma nic na tym nie zarabia. statystyka zaś to tylko statystyka. zadnego sukcesu w tym nie widze..

  • 0

    7. ~n900  2010-03-10 21:12:13  host: chello089072168164.chello.pl

    do #1 sieć 4G będzie do innych celów niż wdrożenie VoIPa, nie wiem kto chciałby inwestować kolejne 000000000 PLN tylko po to żeby Kowalski mógł po VoIPie za darmoche pogadać, po co ???

  • 0

    8. ~Damian  2010-03-10 22:14:36  host: 178-36-10-43.adsl.inetia.pl

    Sieci 3G czy 3,5G maja za duze opóźnienia - ping dlatego nie działa to tak dobrze jakbyśmy tego oczekiwali. Najlepsze łącza to kablówka z pingami rzędu 20ms

  • 0

    9. ~:))  2010-03-10 23:20:35  host: 109.243.88.111

    niby ping jest duży, teoretycznie połaczenie nie powinno się nadawać (miałem takie obawy jak przeszedłem na internet w Play), ale w praktyce wystarcza - choć czasem zdaża się, że 'rwie' nieco

  • 0

    10. ~stz  2010-03-11 07:26:33  host: 188.33.31.131

    Mój znajomy mówi: GG to program dla dzieci i tych dorosłych co mają dziecinny rozum. Ja też tak uważam. Już sam sygnał przysłanej wiadomości odstrasza.

  • 0

    11. ~Taryfiasz19gr  2010-03-11 07:40:50  host: 80.54.120.99

    Ja korzystam codziennie z rozmów 3G za pomocą Fringa sprzężonego z voipdiscount i praktycznie opóźnień nie mam rozmawia mi się bez żadnych problemów. Korzystam przy tym z darmowego pakietu 50 Mb z mBank mobile spokojnie wystarcza mina 375 minut po voip.

  • 0

    12.  2010-03-11 08:07:11

    ~Damian - może i pingi są nie takie jak powinny być - ale uwierz - to działa bez problemu. I nie sądzę by to miało jakieś znaczenie większe w sytuacji gdy na tym samym telefonie, w tym samym miejscu, z jednej apliakcji jest bardzo dobrze a z innej nieco gorzej - bo nie jest to żadna tragedia oczywiście ;-) ~stz - i co z tego - dziadkiem w sumie mogę już być ale z GG nie mam zamiaru rezygnować. Używam tego komunikatora od zawsze i jeśli ktoś chce się ze mną skomunikować tą drogą - albo musi to zrobić przez GG albo zupełnie inaczej. Głośników w komputerze nie używam, więc nie pamiętam nawet sygnału przychodzącej wiadomości GG ;-)

  • 0

    13.  2010-03-11 09:09:56

    *wlo: naprawde nie pamietasz dzwieku wiadomosci GG? ;-) Przeciez calkiem niedawno pisales jak to byles na spotkaniu biznesowym gdzie wzbudziles powszechne zainteresowanie wlasnie dzwiekiem przychodzacej wiadomosci...

  • 0

    14.  2010-03-11 09:19:33

    tymis - w telefonie... masz rację ;-) ale jest taki sam jak w komputerze? Naprawdę nie pamiętam, bo mam odłączone głośniki. Oczywiście, jeśli bym usłyszał to pewnie wiedziałbym, ze to sygnał wiadomości w GG, ale tak jak pamiętam partie wokalne czy gitarowe całej Whole lotta love, tak nie mam w głowie w tej chwili tego sygnału ;-)

  • 0

    15.  2010-03-11 14:21:14

    @4: Niestety już nie :-(. Mieli chyba jakiś limit, bo już nie można dzwonić za darmo. Na początku wystarczało usunąć tzw. ciasteczko ze strony Gaduchy po wykorzystaniu limitu, żeby można było znowu dzwonić za darmo.

Dodaj swoją opinię