Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości GG Network zachęca do rozmowy przez Bluetooth

GG Network zachęca do rozmowy przez Bluetooth

LuiN 3 Sierpnia 2009 11:34

0 0

Warszawianie będą mieli w tym tygodniu możliwość wzięcia udziału w akcji organizowanej wspólnie przez Gadu-Gadu i Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Celem wspólnej akcji ZTM i GG jest sprowokowanie tysięcy pasażerów do niezobowiązujących pogadanek w drodze do pracy, na zakupy przy użyciu technologii Bluetooth.

W dniach 4 - 6 sierpnia zostaną ustawione w 10 miejscach stolicy nadajniki bluetooth, przez które w sposób bezprzewodowy rozsyłany będzie bezpłatny komunikator Gadu-Gadu w wersji na telefony komórkowe.

Przechodnie i pasażerowie, jeśli tylko znajdą się w zasięgu nadajnika, będą mogli pobrać bezpłatnie komunikator i zagadnąć następnie do sąsiadów w autobusie, tramwaju, metrze, urozmaicając sobie podróż, poznać nowych znajomych - bez dodatkowych opłat z tytułu transmisji danych.




Na ekranie telefonu wyświetli się informacja, że w tym samym autobusie czy tramwaju jest osoba, która chce nawiązać kontakt (widoczny będzie tylko nick). Jeśli akcja spotka się z dużym zainteresowaniem, nie wykluczone, że zostanie przeprowadzona również w innych miastach w kraju.

Akcja będzie także okazją do zdobycia osobistej Warszawskiej Karty Miejskiej z limitowanej serii ze słoneczkiem w żółto-czerwonych barwach GG (ale także stołecznej komunikacji). Kartę będzie można zamówić tylko przez 72 godziny.

Źródło tekstu: Gadu Gadu     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1.  2009-08-03 11:38:06

    Hm.. Dobrze, że wyzwoliłem się z tego komunikatora hehe

  • 0

    2.  2009-08-03 11:41:05

    czarno to widzę , większość ludzi ma wyłączony BT a do tego mało komu by się chciało chatować w komunikacji miejskiej

  • 0

    3. ~despera  2009-08-03 11:42:47  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    "Bluetooth"...."bez dodatkowych opłat z tytułu transmisji danych" HAHAHA chyba normalne choć w PL

  • 0

    4. ~  2009-08-03 11:57:11  host: 80.51.91.245

    skąd gg bierze tych swoich marketingowców? pomysły, które prezentują nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczwistości, zresztą tylko małolaty podchwycą taki pomysł, normalnemu człowiekowi nie w głowie takie bzdury

  • 0

    5.  2009-08-03 12:01:07

    Ja tam wolę na żywo i bezpośrednio zagadnąć i porozmawiać z jakąś piękną panną, nie potrzebuje do tego włączać niebieskiego zęba... No, ale dla nieśmiałych fajna akcja.

  • 0

    6.  2009-08-03 13:23:44

    @3 ja wiem czy to takie smieszne? normalnie w mobilnym gg placi sie za transmisje danych via internet, teraz skoro zaimplementowali w w komunikator technologie bluetooth to nic tylko sie cieszyc, ze idzie on do przodu. proponuje dla testu w szczycie wejsc do autobusu KM w wiekszym miescie. zapewniam, ze przynajmniej 1-2 osoby beda mialy wlaczony bluetooth. niemniej jedak 'to juz bylo' - dokladniej w inspiro o ile mnie pamiec nie myli. ciekawi mnie natomiast drugi akapit - bezplatna w chwili pobierania, czy uzytkowanie tez bedzie bezplatne?

  • 0

    7. ~majkel  2009-08-03 14:19:04  host: chello084010156184.chello.pl

    to nie lepiej podejsc i zgadac? a tak to se szczyle tylko jaja beda robic z ludzi...

  • 0

    8.  2009-08-03 17:42:25

    To chyba dla uzależnionych dzieciaków od GG ten news :D Niedługo będą kierować na odwyki, małolaty, niestety ten naród zaczyna się ogłupiać przez te komórki i komputery.

  • 0

    9. ~  2009-08-03 17:53:29  host: abwy85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ten pomysł jest dość stary. Odnaleziona dokumentacja posiada odnośnik do daty "September 2005". ( http://bit.ly/dvn97 ) Więcej informacji na temat samej aplikacji jest tutaj: http://bit.ly/aE3ph - niestety nie chce działać do końca na współczesnych telefonach. A szkoda.

  • 0

    10. ~Exciter  2009-08-03 19:02:44  host: 83.68.66.110.kutno66.tnp.pl

    A wie ktoś, czy aby pogadać przez BT na tym mobilnym GG, trzeba łączyć się przez net z serwerem GG?

  • 0

    11. ~  2009-08-03 20:40:39  host: acqe90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ja mam INSPIRO ;p GG w komórce za darmo tylko transfer. I przez Bluetooth można się też komunikować. A za oryginale mobilne GG w komórce się płaci Abonament

  • 0

    12. ~  2009-08-03 20:59:58  host: abwy85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Exciter: nie. To są połączenia peer2peer.

  • 0

    13. ~jarekt  2009-08-03 21:00:38  host: inet20908nh-2.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Wszystko fajnie ale tydzien albo max 2 darmo a potem trzeba placic. Albo GG bedzie za darmo albo pozostanie usluga niszowa...

  • 0

    14. ~  2009-08-03 22:04:41  host: 80.51.91.245

    @8 Czego lubliński kwistas jest znakomitym przykładem!

  • 0

    15. ~lordofchaos  2009-08-04 09:32:39  host: 193.24.14.1

    jak bede mogl to zobacze ale... BT to max 10m po co mam gadac przez gg jak moge bezposrednio BEZSENSU - to jest taki haczyk aby zaczac uzyvac gg v komorkach i... sie vciagnac JA DZIEKUJE

  • 0

    16.  2009-08-04 20:09:38

    Mi w autobusie w ogóle trudno się utrzymać na nogach a co dopiero korzystać z telefonu podczas jazdy. Mój Playset może by i pobrał aplikację, ale raczej bym nikogo nie namierzył, bo w tym telefonie aplikacje nie mają dostępu bt.

  • 0

    17. ~impassive  2009-08-08 23:06:35  host: ip-94-42-8-1.multimo.pl

    Spam przez bluetooth!

Dodaj swoją opinię