Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości GFXBench ujawnia specjfikację LG G4 S

GFXBench ujawnia specjfikację LG G4 S

orson_dzi 6 Lipca 2015 22:27

2 1

W bazie danych programu GFXBench znalazła się specyfikacja nadchodzącego smartfonu LG G4 S.






LG G4 S będzie posiadał ekran o przekątnej 5,2 cala i rozdzielczości 1080p. Smartfon będzie napędzany ośmiordzeniowym Snapdragonem 615 taktowanym zegarem 1,5 GHz z grafiką Adreno 405. Całość uzupełniają 2 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wbudowanej. Główny aparat wykona zdjęcia o rozdzielczości 8 Mpix oraz będzie nagrywać filmy o rozdzielczości 1080p. Przedni aparat ma z kolei rozdzielczość 5 Mpix. Z benchmarku wiadomo również, że smartfon będzie pracować pod kontrolą Androida 5.1.1 i będzie wyposażony w NFC. Nie wiemy jeszcze nic na temat pojemności akumulatora oraz ewentualnej obecności modułu łączności LTE.

Nieznana jest również przybliżona cena LG G4 S. Jego premiery oczekuje się w połowie sierpnia.

Źródło tekstu: techtastic; wł     

Dodaj do:

Tagi: gfxbench | lg g4 s | lg

w sumie: 25
  • 0

    6.  2015-07-07 08:47:52

    @5 obiektywnie patrząc i nie napinając się :) popatrz jaką sprzedaż ma LG i ile ma modeli na rynku. Z tym spokojnie nie byłbym taki pewien.

  • 1

    7. ~Darek  2015-07-07 09:37:19  host: apn-46-77-124-39.dynamic.gprs.plus.pl

    Wyjątkowo zgadzam sie z @3. Mnogość urządzeń choć cieszy klientów nie pomaga firmom tylko generuje koszty. A te urządzenia przeciez niewiele się od siebie różnią.

  • -3

    8.  2015-07-07 09:39:17

    @6 - Red_PL (vel applefan_) - nie rozbawiaj nas tym swoim obiektywizmem.

  • 2

    9.  2015-07-07 10:09:06

    @8 "nas" piszesz w znaczeniu cebulaków czy "nas" w znaczeniu fachowców z telepolis którzy nie mają bladego pojęcia o biznesie i branży telco?

  • 0

    10. ~Tech-nick  2015-07-07 10:29:39  host: apn-5-60-179-193.dynamic.gprs.plus.pl

    ad 3.: applefan_, zauważyłem kiedyś, że podniecałeś się marką BMW... Jak ci się wydaje, skoro BMW relatywnie rośnie sprzedaż (taki urok kryzysowych czasów, że bogaci się bogacą, a biedni biednieją) to Renault powinien zlikwidować markę Dacia, a VW zamknąć markę Skoda? Myśl logicznie! To naprawdę nie boli :-)

  • 2

    11. ~Tech-nick  2015-07-07 11:19:53  host: apn-5-60-179-193.dynamic.gprs.plus.pl

    ad 7.: Przesadne namnożenie się modeli, często niewiele, albo praktycznie nic nie wnoszących oraz powielających większości swoich cech i wyglądu najczęściej przynosi negatywne skutki i straty. Chociażby w poruszonej kwestii zwiększania się zbędnych kosztów - wiadomo że, im więcej modeli tym wyższe koszty w takich obszarach jak: projektowanie, wdrażanie, konstruowanie, produkcja, czy nawet marketing - np. przez to, że zamiast promować jeden, dwa modele, musimy to robić z dziesięcioma modelami (już nawet pomijając niższą skuteczność tak rozproszonej promocji to przecież koszty rosną).
    Jest jeszcze inna, ważna kwestia, otóż jedną z głównych cech produktu (modelu) flagowego jest jego wyjątkowość, elitarność, wyróżnianie się, wręcz wybijanie się na tle pozostałych modeli z portfolio danego producenta. O ile "klonowanie" dopuszczalne w segmencie budżetowym, czy jeszcze do zaakceptowania w przypadku średniej półki, to już w przypadku flagowców przynosi - delikatnie mówiąc - więcej szkód niż pożytku. Natomiast podrabianie flagowców, używając nawet w "podróbkach" tej samej nazwy modelowej (z dodatkiem łatwych do przeoczenia literek alfabetu) oraz upodabniając je wyglądem do flagowca (żeby trudniej było je od siebie odróżnić) to już jest przejaw głupoty i ryzykanctwa ze strony producenta.
    Ja wiem, że producenci liczą w takim przypadku na to, że niższe modele będą się grzać w blasku flagowca i więcej klientów się na nie skusi, ale z drugiej strony. Zapominają jednak, albo tego nie zauważają, że niższe, "upodobnione" modele kradną sporo blasku flagowcom i z racji bliskiego pokrewieństwa łatwo zarażają je swoimi wadami i niedomaganiami. Po drugie zaś flagowce coraz częściej same mają deficyt tego ciepła oraz blasku i bynajmniej nie pomagają im w tym przegrzewające się układy SoC :-)

  • -1

    12.  2015-07-07 11:27:34

    @11 oj, jak bym na Twoim miejscu uważał, bo ja za takie teksty zbieram całą masę eliminujących mnie minusów ;)

  • 0

    13. ~Tech-nick  2015-07-07 11:45:04  host: apn-5-60-179-193.dynamic.gprs.plus.pl

    ad 12.: plusik, czy minusik, co za różnica? Przecież jedno i drugie nie ma tu większego znaczenia. Po prostu jest to informacja zwrotna, że: "dotarło...", a często nawet "trafiło...", czy "ubodło..." - tak jak ciebie mój wpis nr 10., za którego dałeś mi minusika ;-)
    Rozumiem i nie mam pretensji. Skoro nie umiesz odpowiedzieć to chociaż poprawiasz sobie humor minusując mój wpis, naiwnie licząc, że mnie to zaboli, albo zniechęci :-)

  • -1

    14.  2015-07-07 12:12:08

    @13 co ma jedno z drugim wspólnego? Firmy takie jak Sony, LG, HTC, BB, Samsung notują spadki we wszystkich segmentach cenowych więc porównanie do motoryzacji nie trafione. Problem tych firm polega na Androidzie. Androida może mieć każdy więc klienci wybierają firmy chińskie, bo oferują to samo co w/w firmy za o wiele niższą cenę.

  • 0

    15. ~Tech-nick  2015-07-07 13:04:26  host: apn-5-60-179-193.dynamic.gprs.plus.pl

    ad 14.: Sorry, że zachęciłem cię do odpowiedzi, w której po raz kolejny pokazałeś swoją mierną wiedzę i brak orientacji lub zrozumienia spraw, które usiłujesz skomentować :-)
    "Porównanie motoryzacyjne" miało inną funkcję i znaczenie. Nie udawaj, ze nie załapałeś, bo aż taki głupi nie jesteś, jak wnika z niektórych twoich wpisów i radykalnych haseł typu "Android wykończył wszystkich".
    Co do meritum - Logicznie wyłączając z obliczeń rynek chiński - ogromny (ze względu na liczbę potencjalnych klientów, wynikająca z najliczniejszej na świecie populacji), lecz odgórnie sterowany ze zniekształconymi mechanizmami popytowo-podażowymi (kontrola władz na mediami, blokada i monitorowanie internetu) oraz patologią prawną w kwestii ochrony własności intelektualnej i patentowej to sprzedaż telefonów/smartfonów przez chińskie firmy to ciągle margines i spory dystans nawet do wlekących się ostatnio na tyłach HTC, czy Sony.

  • -2

    16.  2015-07-07 13:48:19

    @15 porównanie nie trafione, bo takie BMW produkuje auta, które np za pomocą kilku kamer stereo dostosowują aktywnie zawieszenie do drogi po jakiej ma przejechać auto, skrzynie automatycznie zmieniają biegi wg danych z GPS (patent BMW zastosowany w RR parę lat temu) itd itd. Nie ma na rynku technologicznego konkurenta, może oprócz Mercedesa. Klient nie ma więc gdzie iść. Oczywiście taki klient który nie zastanawia się miesiącami przed zakupem Dacii czy zamówić do niej manualną klimę bo to drogi dodatek. W przypadku HTC, LG, Sony, Samsung (BB nie wymieniam, bo już praktycznie padło) takiego problemu nie ma, bo oferują to co chińscy producenci tylko że drożej. Takie Huawei czy Xiaomi sprzedaje już na całym świecie i r/r podwaja sprzedaż. Ratunkiem dla w/w firm jest pojawienie się całkowicie nowej technologii dostępnej tylko dla nich, a nie dostępnej dla chin - co jest w tej chwili nierealne, bo w chinach są wszystkie dostępne na świecie technologie w tym militarne. Niestety ale te firmy są skazane na pożarcie, a ich nieudolne działania tylko przyspieszają ten proces. W tej chwili system jest tym czy się można wyróżnić, świetnie wykorzystuje to Apple z rewelacyjnym iOS, a reszta walczy ze sobą mając dokładnie to samo i dryfują na czerwonym zamiast na błękitnym oceanie (jak Apple) :)

  • 0

    17. ~F643  2015-07-07 14:38:34  host: 212.160.172.84

    Apple i "rewelacyjny iOS" hahahaha. Fakt, system jest dobry, lecz również ma masę wad, jest zamknięty dla przeciętnego użytkownika, wiele opcji płatnych, zamknięty bluetooth, brak radia w ejplu, muzyka przez itunes, filmy przez itunes.

  • 0

    18. ~Tech-nick  2015-07-07 14:49:44  host: apn-5-60-179-193.dynamic.gprs.plus.pl

    ad 16.:
    Dialog 1:
    - Panie, kup pan BMW. Ma super, hiper, ekstra kamerki, GPS w skrzyni biegów i inne bajery. Niemiec płakał jak opuszczało z fabrykę! :-)
    - Po cholerę mi takie bzdurne gadżety?! Jak, nie daj Boże byłbym kiedyś niepełnosprawny i nie dał rady sam prowadzić auta to zatrudnię szofera!
    Dialog 2:
    - Kuuuuupuuuujcie beemki, super fury, ekstra wypasione! Kuuuuupuuuujcie ludziska BMW na kamerkach zawieszone! Esy floresy i super GPS-y, biegami ci posterują i w bagażniku pokierują! Kup pan!
    - Oszalałeś?! Kasy mam odłożone tyle, żeby starczyło na Fiata Punto, a ty mi tu wyjeżdżasz z jakimś BMW?!
    - Weź pan kredyt, u nas w super promocji, nisko oprocentowany!
    - Kredy to będę brał na budowę domu!
    - No ale to BMW, nie ma konkurencji i żaden dom nie ma do niego startu!
    - Taa, a gdzie będę mieszkał?
    - No wie Pan, BMW ma obszerną kanapę i pojemny bagażnik...

  • 0

    19. ~Tech-nick  2015-07-07 15:25:30  host: apn-37-7-120-183.dynamic.gprs.plus.pl

    ad 16.: To co piszesz na temat Huawei i Xiaomi to oczywiście bzdury wyssane z twojego brudnego palucha, więc nie ma potrzeby ich szerszego komentowania - tym bardziej, np. takie Xiaomi bez uwzględnienia patologicznego chińskiego rynku byłoby w statystykach sprzedaży wrzucane do "worka" - pozostali producenci.
    Co innego mnie jednak zaintrygowało - odkąd ty applefan_, jako ortodoksyjny fanatyk Apple grzeszysz testowaniem i porównywanie wersji Androida od poszczególnych producentów? Bo to, że jesteś w tej tematyce biegunowo odległy od wiedzy eksperckiej to nie ma najmniejszych wątpliwości.

  • 0

    20. ~F643  2015-07-07 15:28:53  host: 212.160.172.84

    Do dnia dzisiejszego na mojej twarzy pojawia się szeroki uśmiech jak widzę zwłaszcza latem dwudziestokilkuletniego mężczyznę w dwudziestokilkuletnim haśplu, szyby full dół, "muza" typu manieczki, ekwador, eska, jasdaaaaaaa, łokieć po za autem, zdemontowany katalizator dla lepszego dźwięku pracy silnika, replika ray-ban-ów szpera, bajera, myszka na siedzeniu pasażera i lecą :) Nie oceniam, każdy wozi się w miarę swoich możliwości, wiele się nie liczy, liczy się BMW :)
    To takie moje przemyślenie nt. BMW. Jeśli ktoś poczuł się urażony to niepotrzebnie, nie chciałem :-)

  • 0

    21.  2015-07-07 15:40:26

    @19 @20 Już się łudziłem, że pojawili się merytoryczni dyskutanci...

  • 0

    22. ~F643  2015-07-07 15:53:48  host: 212.160.172.84

    @21 mój miły moglibyśmy merytorycznie porozmawiać o Apple, o Androidzie ale twarzą w twarz, pisanie na forum stwarza różnego rodzaju bariery komunikacyjne a face2face przy piwku etc to zawsze co innego :-) Myślę, że zarówno Ty jak i ja dostrzegamy wady jak i zalety obu "zwaśnionych" platform i było by o czym dyskutować :)

  • 0

    23. ~Focus  2015-07-07 16:20:38  host: n07-05-07.opera-mini.net

    @21. Oj biedaczku, nikt nie chce się z tobą bawić w twoje irracjonalne gierki i absurdalne zabawy to zarzucasz focha, zabierasz apple zabawki i udajesz się nadąsany do swojej piaskownicy?!? Jakie to urocze :-)

  • 0

    24. ~Focus  2015-07-07 16:29:54  host: n07-05-07.opera-mini.net

    W temacie newsa ->
    Nie ma co się dziwić, skoro w LG skoro sami stwierdzili, że nie mają żadnej silnej sub-marki (porzucili na przykład całkiem udaną i rozpoznawalną niegdyś serię "L") w swojej ofercie smartfonów i teraz od budżetowca po flagowca - wszystko będą pchać na rynek pod sztandarem G4 :-)
    Tylko co na ko klienci, zwłaszcza ci wybierający flagowce?
    Oj, ja bym nie byłbym na ich miejscu zadowolony z takiego rozmienienia na drobne i degradacji czołowej serii od LG.

  • 0

    25. ~Focus  2015-07-07 16:32:20  host: n07-05-07.opera-mini.net

    Sorry za literówki - chyba upał daje się we znaki... :-)

Dodaj swoją opinię