Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Germanos strategicznym partnerem Netii i P4

Germanos strategicznym partnerem Netii i P4

WitekT 1 Lutego 2007 09:20

0 0

Według informacji Pulsu Biznesu, Germanos zostanie ogłoszony dziś oficjalnie strategicznym partnerem Netii i P4, a według nieoficjalnych informacji zaangażuje się także prawdopodobnie finansowo w czwartego operatora komórkowego.

Germanos sprzedaje w swoich punktach usługi Ery. Własnych sklepów ma ponad 200, a w zeszłym kwartale chciał zakupić ponad 100 punktów sieci Mobile Phone - jednak PTC nie wyraziła na to zgody.




Odejście Germanosa od PTC będzie oznaczało mocny cios dla tej sieci komórkowej. Sklepy Germanosa to w tej chwili jedna czwarta sieci sprzedaży operatora.

GTI, spółka należąca do Germanosa, będzie kontynuować sprzedaż usług sieci Orange.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 10
  • 0

    1. ~andrzejtp  2007-02-01 09:44:53  host: 212.160.172.70

    prawidlowo :))

  • 0

    2. ~  2007-02-01 09:49:55  host: 195.189.142.244

    Przypomina to troche ucieczke szczurow z tonacego okretu. Nie ma takiej mozliwosci , by w obliczu takiej wiadomosci w tym roku Era nie spadla na trzecie miejsce pod wzgledem ilosci klientow. Ciekawe na ile zawirowania wlasnosciowe w PTC wplynely na te decyzje , bo w sumie oferte Era ma bardzo dobra. Przy wynikach podanych na Telepolis i udzialach w sprzedazy na poziomie 1/4 , sprzedali jakie 500tys aktywacji. Widocznie licza na wieksza sprzedaz wiazac sie z P4 , a w interesach nie ma sentymentow.

  • 0

    3. ~hiszpan  2007-02-01 10:22:05  host: mail.sacel.com.pl

    tak ale gdyby Germanos zrezygnował z Ery i zajął się sprzedażą P4 to poszedłby z torbami... jasne, że jest to rozgrywka polityczna i małe przepychanki z Erą ale nie dojdzie to do skutku. Germanos ma też inne spółki i jak będzie chciał to będzie pod innymi nazwami współpracował z Netią i P4 i tyle w temacie :)

  • 0

    4.  2007-02-01 10:25:35

    #3. zobaczymy jak oglosza szczegoly. Dla mnie tez jest to nie logiczne, aby pozbywali sie calej sieci sprzedazy Ery. No ale szczegolow nie znamy, choc raczej musi im sie to oplacac.

  • 0

    5. ~xyz  2007-02-01 10:48:24  host: rev-27.malnet.pl

    jest to ewidentna wina kierowniczego szczebla Ery...pozwolić na utratę 1/3 sieci, to błąd nie tylko wobec własnej marki ale też dać taki grunt pod start nowego operatora??? Jesli pozwalają na przejęcia np.Eurotelowi to czemu wzbraniają innym? Poza tym kluczowe jest zdanie o zaangażowaniu finansowym, oznacza to przy wcześniejszych informacjach o Novatorze że szykuje się przejęcie kontraktu P4 lub wspólnik grecki będzie miał tam mocną pozycję...

  • 0

    6. ~kmis  2007-02-01 10:58:44  host: auw138.internetdsl.tpnet.pl

    no i stało się "...31 stycznia 2007 Netia zawarła umowę inwestycyjną, która przewiduje przystąpienie do P4 nowego wspólnika Tollerton Investments Limited, z siedzibą na Cyprze oraz objęcie przez Tollerton 22% udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym P4 w zamian za udziały spółki Germanos Polska i jej dwóch spółek zależnych Telecommunication Center Mobile oraz Mobile Phone Telecom, które zostaną wniesione do P4 na pokrycie nowych udziałów objętych przez Tollerton, oraz zmianę Umowy Wspólników P4 z dnia 23 sierpnia 2005 roku po wykonaniu transakcji przewidzianych w Umowie Inwestycyjnej..."

  • 0

    7. ~expert  2007-02-01 11:18:09  host: apn-100-176.gprsbal.plusgsm.pl

    A to oznacza, że sieć spredaży Germanosa będzie jakby na to nie patrzeć - własną siecią sprzedaży P4, czy jak ich tam jutro ochrzczą.

  • 0

    8. ~xyz  2007-02-01 11:43:00  host: rev-27.malnet.pl

    dokładnie tak...oznacza to że Germanos pośrednio jest operatorem...:) Ile to razem punktów "ubyło" PTC? I ilu klientów odejdzie? Czyli PTC na głupim ruchu utraci z kilka milionów klientów w ciągu np. roku... To jest kluczowa wiadomość na telekomunikacyjnym rynku i nie tylko bo kurs Elektrimu zwali się na głowę...

  • 0

    9. ~AP  2007-02-04 22:22:50  host: ip24-c26.gl.digi.pl

    posiadam wlasna siec biur handlowych dla nie powiem jakiego operatora. Czysty biznes i logiczny krok Germanosa. Jest wielki i poradzi sobie. Poprostu era duzo wymaga, a mało placi.50% tego co Orange i P4(nieoficialnie) wiec co ma ich trzymac- chyba nie sentyment. Awaryjnie maja GTI, ktore jest trzecim co do wilekosci AP w Orange, wiec maja gdzie uciec, bo o stabilosc Orange sie nikt nie martwi. nawet jak to bedzie wpadka to germanos finansowo jest w stanei to przetrzymac, a z taka siecia i tak sa gigantami na rynku i kazdy by chcial by dla nich pracowali.

  • 0

    10. ~era fun  2007-02-06 01:14:28  host: docsis-21.nat.tvk.wroc.pl

    to moze beda podwyzki i dadza ludziom chociaz 900... szkoda komentowac ale to prawda- wynagrodzenie usmiechnietego pana w krawacie za biurkiem w salonie to zenada...

Dodaj swoją opinię