Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Germanos siecią sprzedaży Netii i P4

Germanos siecią sprzedaży Netii i P4

sirmark 1 Lutego 2007 11:24

0 0

Netia poinformowała, że 31 stycznia zawarła umowę inwestycyjną, która przewiduje przystąpienie do P4 nowego wspólnika, cypryjskiej firmy Tollerton Investments Limited. Tollerton obejmie 22% udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym P4 w zamian za udziały spółki Germanos Polska i jej dwóch spółek zależnych Telecommunication Center Mobile oraz Mobile Phone Telecom (spółki dystrybutorskie), które zostaną wniesione do P4 na pokrycie nowych udziałów objętych przez Tollerton.

W wyniku podwyższenia kapitału zakładowego P4, Netia Mobile będzie posiadała 23,4% kapitału zakładowego, a Novator - 54,6%. Zgodę na dokonanie transakcji muszą jeszcze udzielić Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz China Development Bank, który udzielił kredytu na 150 milionów euro. Spółki dystrybutorskie musza także wypowiedzieć niektóre dotychczasowe umowy dystrybucyjne, zawarte na zasadzie wyłączności.




W zmienionej umowie potwierdzono wcześniejsze zobowiązania do wniesienia wkładów do kwoty 300 milionów euro proporcjonalnie do ich zmienionych udziałów w kapitale zakładowym P4, z czego Tollerton zobowiązał się wnieść wkłady w kwocie 35 milionów euro, a zobowiązanie inwestycyjne Netii Mobile zostanie zredukowane do kwoty 79,5 milionów euro.

W wyniku umowy Netia oraz P4 uzyskały dostęp do sieci dystrybucyjnej obejmującej ponad 225 punktów sprzedaży bezpośredniej oraz ciągłą możliwość korzystania z nazwy handlowej Germanos.

Źródło tekstu: Netia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4.  2007-02-01 12:06:40

    Raczej Era papa a w zamian P4...

  • 0

    5. ~  2007-02-01 12:19:17  host: acly84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ale jaja tego się nie spodziewałem. Teraz już wiem że P4 będzie się liczyć :)

  • 0

    6. ~  2007-02-01 12:54:21  host: 87-205-36-243.adsl.inetia.pl

    hehe wykolegowali erę

  • 0

    7. ~ja  2007-02-01 13:46:43  host: host-d9adacc1.elsat.net.pl

    no prosze robi sie ciekawie :)) mam era ale wiadomo czym wiecej tym lepiej...era musi sie brac za siebie :D

  • 0

    8.  2007-02-01 14:08:44

    #3. No tak, ślepy jestem. :P Będę miał przynajmniej P4 u siebie w bloku na dole. :P

  • 0

    9. ~Nocz  2007-02-01 14:49:01  host: acqp101.neoplus.adsl.tpnet.pl

    umowa ery z agenetem Mobile Phone Telecom sp zoo zostaje rozwiazana z dniem 01.03.2007 r!!! Taki komunikat spolka dzisiaj wydala

  • 0

    10. ~żabcia  2007-02-01 14:55:31  host: wap.mobile.project4.pl

    Czemu nasi dilerzy nie oferują usług wszystkich opów, jak na Zachodzie, tylko mają umowy na wyłączność? Co na to UKE?

  • 0

    11. ~  2007-02-01 15:03:38  host: acly84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ale jaja u mnie w mieście są 3 sklepy germanosa i nic więcej z ery nie ma. Znaczy że era u mnie musi coś wykombinować :D:D a myślałem że P4 do mnie dotrze za rok a tu niespodzianka.

  • 0

    12.  2007-02-01 16:12:07

    A ja siedzę w POPie i będę obserwował wojne pomiędzy Erą a P4, bardzo mnie ciekawi jaką będzie nosić P4 nazwę i jakie będzie mieć logo :]

  • 0

    13. ~dt  2007-02-01 16:43:40  host: wap.plusgsm.pl

    Wow! To jestem w szoku. Myslalem ze to tylko plotki do uzyskania lepszych warunkow wspolpracy z Era a tu taki cios! P4 wchodzi do gry! (w koncu)

  • 0

    14. ~*  2007-02-01 18:02:22  host: bel32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A JA SIĘ CIESZĘ I W KONCU CHLOPKAI Z GERMANOSA ODETCHNĄ BO DO TEJ PORY OPRÓCZ SPRZEDAWANIA KOMÓREK ERY DORZUCALI IM C+ TERAZ NKĘ I JESZCZE AKCESORIA MOŻ EIM SIE POLEPSZY HEHHEHEHE ALE GRECY TO GRECY CISNĄĆ BĘDĄ

  • 0

    15. ~was  2007-02-01 18:52:32  host: ebj141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No to już wiadomo od kogo klienci będą przechodzić do P4. Że Era dała się tak wykolegować :D

  • 0

    16. ~  2007-02-01 19:43:50  host: acmh56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Platforma simplusa chyba padła żadne kody mi nie działają WitekT wiesz cos o tym ?

  • 0

    17. ~  2007-02-01 19:54:43  host: acmh56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    X100# nie działa nie wiem ile mam na kooncie

  • 0

    18.  2007-02-01 20:13:12

    16: coś się dzieje - monitoruje sprawę. :)

  • 0

    19. ~  2007-02-01 20:15:01  host: acmh56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT dzięki :) W tamtym roku też w lutym im padła platforma czyżby powtóka z rozrywki :>

  • 0

    20. ~optymista  2007-02-01 20:16:22  host: vu154.internetdsl.tpnet.pl

    Ciekawe jak chłopaki z Germanosa odetchną skoro dostaną nowego operatoraa dokladnie dwoch (P4 i Netia) a Cyfra i Nka i tak pozostana w ofercie

  • 0

    21. ~~mdziam  2007-02-02 15:01:20  host: dns.euro.com.pl

    współczucie dla pracowników, którzy nie bardzo wiedzą co dalej, ale wielkie pokłony na Zarządu za genialne posunięcie. Era traci 1/4 części POS. Dobrze im TAK TAK.

  • 0

    22. ~GTI  2007-02-04 22:32:17  host: ip24-c26.gl.digi.pl

    a GTI ma 20% salonów Orange, jednak wiecej slysze o polaczeniu salonow dwuch operatorów. poprostu dal germanosa orange okazal sie lepszym partnerem, dlatego germanos podziekowal erze,a nie gti orangowi. Ciekawe jakiego koloru bedzie pierwszy wspolny salon P4Orange:P brawo dal germanosa

  • 0