Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Germanos nie przejmuje się zbytnio odejściami dealerów

Germanos nie przejmuje się zbytnio odejściami dealerów

WitekT 6 Marca 2007 13:07

0 0

Choć Germanos stracił część swoich sklepów, to jednak jego nowi właściciele nie zdają się tym specjalnie przejmować.

Germanos stracił część sklepów. Dla nas najistotniejsze są sklepy w centrach handlowych w dużych miastach. A te zostały w Germanosie - mówi Jonathan Eastick, dyrektor finansowy Netii, cytowany przez Gazetę Prawną.

Zdanie Easticka potwierdził pośrednio Grzegorz Bors, który w PTC odpowiada za rynek prywatny i sieci sprzedaży mówiąc, że największa część sprzedaży usług Ery przypada na punkty zlokalizowane w centrach handlowych.




PTC udało się przeciągnąć około 80 z trochę ponad 100 punktów należących do Mobile Phone Telecom, agenta PTC należącego do Germanosa. Sam Germanos ma 168 punktów sprzedaży, zlokalizowanych w znacznej większości w centrach handlowych. Tylko niewielka część tych punktów była prowadzona na zasadzie franczyzy na zlecenie agenta.

Szerzej o sprawie Germanosa i oficjalnego stanowiska PTC pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11. ~12345  2007-03-06 16:09:46  host: ayk92.neoplus.adsl.tpnet.pl

    BART : Nie masz racji P4 /czytaj Play/ bardzo zależało na sieci sprzedaży Germanosa i MPT i tylko dlatego Grekom właścicielom Germanosa i MPT oddali za te dwie firmy 22% udziałów. Obecnie jak piszecie 80 punktów MPT uciekło, choć ja wiem że jest ich wiecej, a punkty Germanosa dealerskie już oddawna rozmawiją z innymi Agentami. Punkty MPT to nie tylko punkty na zadup....jak piszesz ale takze punkty w centrach handlowych. Germanos myslal ze jakos zatrzyma te punkty, ale kazdy chce zarabiac a Play wykorzystujac siec Plusa raczej na poczatku da zarobic tylko w Warszawie i paru innych duzych miastach

  • 0

    12. ~getITright  2007-03-06 16:18:00  host: chello087206213042.chello.pl

    hehe germanos pojechał z erą jak ze szmatą, teraz jakieś tam ochłapy era odzyskała, na jakichś wsiach :D zapewne germanos w ogóle o nie za bardzo nie walczył, bo wiadomo że play musi mieć sieć sprzedaży głównie w duzych miastach, bo tam będzie głównie zarabiać na początku, swoją drogą to u mnie na dzielni jest germanos i jak narazie sprzedaje usługi i telefony ery, ciekawe kiedy będzie u nich play :) @12345 - "raczej na poczatku da zarobic tylko w Warszawie i paru innych duzych miastach" i tak żadna inna sieć nie ma UMTSu na wiochach, a GSM w play będzie w całej Polsce...

  • 0

    13. ~12345  2007-03-06 16:21:49  host: ayk92.neoplus.adsl.tpnet.pl

    getITright: tak, ale Play będzie miał ofertę dedykowana własnie dla usług HSDPA/UMTS...a zwykły GSM nie będzie powalał na kolana...wiec jesli bede wchodzić w rachubę jakieś przejscia to tylko w dużych miastach i dotyczyć bedzie osób które lubią się bawić telefonem(PLAY)

  • 0

    14. ~Bart  2007-03-06 16:24:55  host: nat-mi3.aster.pl

    11. W czym nie mam racji? Germanos myślał że jakoś.... ??? Co to znaczy? Że mieli nadzieję? Takie rzeczy w biznesie się nie dzieją. Ta Warszawa i parę dużych miast to główne źródło przychodów wszystkich operatorów. Nikt nie zaczyna budować sieci od małych miast. Czas leci, a sieć p4 się buduje. Jakoś wszyscy o tym zapominają i od miesięcy piszą, że p4 nie ma własnej sieci. Otóż tak się składa że zaczyna mieć... I jeszcze jedno: p4 to nazwa firmy i taka pozostanie, a play to marka. Tak jak PTC i Era. pozdrawiam

  • 0

    15. ~12345  2007-03-06 16:30:40  host: ayk92.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bart: według danych podanych przez P4/Play/ do końca 2007 roku 1500 stacji, do końca 2008 2500...nie uważasz że mało. Masz racje takie rzeczy w biznesie się nie dzieją...ale w tej firmie wszystko jest możliwe jesli ktoś zna ją choć troszkę przyzna mi rację

  • 0

    16. ~Bart  2007-03-06 16:35:42  host: nat-mi3.aster.pl

    15. Nie uważam że to mało. Może chcesz ze mną podyskutować o sprawach pokrycia radiowego, o pojemności sieci i wysokości anten? Jeśli ktoś zna troszkę, to może Ci przyzna racje. Ale jeśli ktoś zna dobrze, to powie, że pleciesz głupoty. Zatem: Pleciesz głupoty :) pozdrawiam

  • 0

    17. ~12345  2007-03-06 16:45:30  host: ayk92.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czas pokaże...jak narazie czas leci, a coraz wiecej osób zamiast spodziewać się konkrencji dla obecnych operatorów, a co za tym idzie obniżki cen...widzi tylko nieporadną sieć która wchodzi i wchodzi i jakoś nie "nadchodzi" Oby jak najszybciej wtedy wszyscy zobacza ze maja już rozwiązania dla zabawkowego rynku prywatnego... a biznes zostawili Netii...efekt bedzie wiadomy.Pozdrawiam

  • 0

    18. ~12345  2007-03-06 16:59:26  host: ayk92.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a jesli chodzi o BTS to obecnie wszyscy operatorzy mają 12343 stacji. Najmniej ma Era, najwiecej Plus ok 4500. Patrzac na P4 musimy poczekac do roku 2010, aby miał 4500 stacji...ale trzeba także pamietać że teraz jest o wiele trudniej postawić nadajnik niż kiedyś...ludzie już nie sa tak nieswiadomi...pozdrawiam

  • 0

    19. ~adsf  2007-03-06 17:15:08  host: dhe56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Poczekajcie do końca kwetnia :)

  • 0

    20. ~  2007-03-06 19:19:51  host: bdn168.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dlaczegoo mamy czekać do końca kwietnia skoro P4 oficjalnie podała że swoje usługi zacznie świadczyć 1 pierwszym kwartale 2007 roku, czyli ma na to jeszcze 25 dni, pozdrawiam :)

  • 0

    21. ~ot co  2007-03-06 19:59:44  host: proxy36.is.net.pl

    ależ play ruszy już 15 marca... przynajmniej w empikach...

  • 0

    22. ~piotrb  2007-03-06 21:05:00  host: vu154.internetdsl.tpnet.pl

    w niektórych salonach germanosa też prawdopodobnie w okolicy 16 ruszy Play

  • 0

    23. ~  2007-03-07 00:23:27  host: nat-mi3.aster.pl

    18. To Ty jesteś widzę nie bardzo świadomy tego co mówisz. Po pierwsze P4 nigdy nie budowało i nie będzie budowało BTSów bo zwyczajnie nie ma na to koncesji. Stawia NodeB. Po drugie póki UMTS chodzi w paśmie 2,1 GHz nie ma mowy o pokryciu nim całego kraju, bo przy tej częstotliwości stacje mają za mały zasięg aby mogły się zwrócić. Postawić nadajnik jest teraz trudniej niż kiedyś, ale to ze względu na zmianę prawa, które wrzuca stacje do jednego wora z elektrowniami jądrowymi i oczyszczalniami ścieków. Obecni operatorzy jeszcze nie przestali budować, choć już istnieją 10 lat. Miejcie ludzie trochę świadomości... pozdrawiam

  • 0

    24. ~dt  2007-03-07 03:15:13  host: wap.plusgsm.pl

    1234 - Plus to ma jakies 7,5 tys Bts, Era 6tys. A tu mowimy o NodeB. 1,5tys to Plus chce postawic tylko w tym roku NodeB (jak dobrze pojdzie) a na poczatku tego roku mial ich troche ponad tysiac zdaje sie.

  • 0

    25. ~Bart  2007-03-07 08:14:44  host: nat-mi3.aster.pl

    I należy dodać jeszcze, że budowa sieci radiowej UMTS o obecnych operatorów wyglądała tak, że dokłada się kilka modułów do szafy BTSa i dokłada anteny. To nie jest budowanie stacji tylko upgrade. pozdrawiam

  • 0

    26. ~dt  2007-03-07 08:39:33  host: wap.plusgsm.pl

    Racja Bart. Jest troche Bts 3 systemowych 900/1800/2100 , ale nowe anteny pod umts tez wieszaja na starych lokalizacjach i mozna potem zobaczyc 'choinki' ;)

  • 0

    27.  2007-03-07 11:59:55

    @25 ale tu również obowiązuje procedura administracyjna

  • 0

    28. ~Bart  2007-03-07 18:36:35  host: nat-mi3.aster.pl

    Procedura obowiązuje, ale nie ma całego procesu pozyskiwania lokalizacji i podpisywania umów o dzierżawę. Ewentualnie aneksy i dorzucenie kasy właścicielowi budynku. pozdrawiam

  • 0

    29. ~ik  2007-03-08 00:03:44  host: docsis-21.nat.tvk.wroc.pl

    germanos to hałtura-gorzej niz w biedronce! ludzie tyraja tam za 811 PLN. kiedys tez pracowalem, jak sie zorientowalem jaka to lichwa to szybko ucieklem.ich asortyment i "wyszkolony personel" to wielka tandeta. ludzie trzymajcie sie zdala od tej firmy!

  • 0

    30. ~piotrb  2007-03-08 09:43:15  host: vu154.internetdsl.tpnet.pl

    ik - a może Ciebie zwolnili :p

Dodaj swoją opinię