Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Germanos i PTC - wojna czy pokój?

Germanos i PTC - wojna czy pokój?

WitekT 13 Marca 2007 09:25

0 0

Germanos będzie walczył w sądzie z agentami PTC, którzy podkupywali należące do jego sieci punkty sprzedaży. Na pierwszy ogień trafi giełdowy Eurotel, być może jeszcze w tym tygodniu. Grecy zarzucają mu nieuczciwą konkurencję i spowodowanie wymiernych strat finansowych.

Grecy twierdzą, że mają twarde dowody przeciw nieuczciwym konkurentom. Mają pisemne oferty, które agenci składali właścicielom punktów sprzedaży będących częścią sieci Germanosa. Oferowali oni m.in. wypłatę prowizji agencyjnej pełnej wartości i dodatkową gratyfikację wysokości 50 tys. zł.

Grecy analizują też możliwość bezpośredniego pozwania PTC. Podejrzewają, że operator zachęcał pozostałych agentów do rozbicia należącej do Germanosa sieci sprzedaży. Za przejęcie konkretnych punktów i sprzedaż w nich swoich usług operator miał im oferować wyższe prowizje.

Cytowany 6. marca przez Gazetę Prawną Jonathan Eastick, dyrektor finansowy Netii, powiedział, że dla Germanosa najważniejszy jest fakt, że pomimo odejść agentów udało mu się zachować najcenniejsze punkty sprzedaży, czyli te zlokalizowane w centrach handlowych.
Rozwód Germanosa i PTC może zakończyć się również polubownie. Grecy deklarują bowiem chęć dalszej sprzedaży usług Ery w swoich salonach. Operator musiałby jednak przystać na powstanie pierwszej sieci multidilerskiej w Polsce. Choć według słów rzecznika Play Marcina Gruszki, jego firma nie widzi w tym problemu, to tydzień wcześniej Grzegorz Bors, odpowiedzialny w PTC za rynek masowy i sieci sprzedaży, wykluczył taki scenariusz.

Sieć sprzedaży Germanosa stanowił 40% sprzedaży oferty postpaid i 30% prepaid. Cytowany anonimowo przez Puls Biznesu jeden z dyrektorów PTC stwierdził, że szybka odbudowa sieci i utrzymanie sprzedaży na dotychczasowym poziomie to fikcja.

5. marca na spotkaniu z dziennikarzami Grzegorz Bors stwierdził, że sieć sprzedaży po Germanosie uda się odbudować w 80% do końca tego półrocza, a w ujęciu rocznym uda się zniwelować skutki tego wydarzenia. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 8
 • 0

  1. ~rudmar  2007-03-13 09:41:09  host: eap6.internetdsl.tpnet.pl

  5 akapit Rozwój... czy Rozwód...

 • 0

  2.  2007-03-13 09:50:41

  Fixed - dzięki! :)

 • 0

  3. ~andrew  2007-03-13 10:54:20  host: dpi190.neoplus.adsl.tpnet.pl

  era obroni się sama;)A dobre wyniki będzie mieć i bez germanosa, bez obaw.

 • 0

  4.  2007-03-13 12:12:02

  na moje oko, to Era nie musi się obawiać sprawą z tym Germanosem. Mają dobre oferty, stałych odbiorców, a do nowych marketingowcy z Ptc wiedzą jak uderzyć.

 • 0

  5. ~zb  2007-03-13 12:37:42  host: doq191.neoplus.adsl.tpnet.pl

  przede wszystkim to prepaid mają najlepszy!!! a potem abonamenty przyzwoite, i jeśli wojna z germanosem się nie odbija na ofertach, to niech walczą.

 • 0

  6. ~sid  2007-03-13 19:44:19  host: ip24-c26.gl.digi.pl

  era pokryjomu sra w gacie, bo starata takiego rynku jest wymierna w pieniadzach. jest za ciasno dla 3 opow, a ty jeszcze 4. sieci sprzedazy od najgorszej do najlepszej: p4, era, plus, orange. sila rzeczy najwiecej wydaje kasy p4, ale era ma problem taki, ze im wydanie wiekszej ilosci kasy nie gwarantuje sprzedazy. daje im to po kieszeni strasznie. to wszystko to wynik nieumiejetnosci dostosowania sie do rynku. orange i plus dal warunki, era poskapila kasy na siec sprzedazy i ma za swoje.

 • 0

  7.  2007-03-14 15:01:32

  Wszyscy, którzy tam (jeszcze) pracują, na razie widzą, jak ta wojna odbija się na nich samych... :-((( Osobiście uważam, że niestety bliżej niezidentyfikowany Ero-dyro cytowany w newsie ma niestety rację - powrót do poprzedniego poziomu przychodów z aktywacji i prepaidów może okazać się długi i żmudny, jeśli nie niemożliwy.

 • 0

  8. ~ex  2007-03-28 00:30:01  host: docsis-21.nat.tvk.wroc.pl

  ja i tak sie dziwie tym ktorzy jeszcze tam pracuja- w firmie ktora wyplaca ludziom jalmłużn e (811 PLN!!!), klamie, oszukuje i pracownikow i klientow!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-112-7.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet