Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gemius: użytkownicy Apple ciągle najaktywniejsi w sieci

Gemius: użytkownicy Apple ciągle najaktywniejsi w sieci

WitekT 28 Stycznia 2014 11:13

4 8

gemius 2013 mobilemNokia z największym spadkiem. Apple wciąż na topie, choć Samsung mu dorównuje. W sieci widoczny jest też ruch z polskich urządzeń przenośnych. Gemius sprawdził, z urządzeń jakich producentów polscy internauci najchętniej łączą się z siecią, i jak to było przed rokiem.




Jak pokazuje grudniowy pomiar ruchu na stronach www, prowadzony przez firmę badawczą Gemius, różnica w udziale w ruchu internetowym między Apple i Samsungiem wynosi 2 pkt. proc. Łącznie z urządzeń tych dwóch producentów pochodzi 60% odsłon w polskiej sieci (31% Apple i 29% Samsung). W porównaniu do grudnia 2012 roku, pozycja obu zmieniła się o jedną dziesiątą - tyle zyskał Samsung (z 27% do 29%), a Apple stracił (spadek z 35% do 31%).


Na trzecim miejscu pod względem udziału w ruchu internetowym jest Sony (ponad 11% odsłon w sieci pochodzi z urządzeń tego producenta). Jednakże, jak pokazują dane, internauci coraz rzadziej wykorzystują urządzenia mobilne tej firmy do przeglądania stron www (udział w ruchu internetowym spadł o jedną dziesiątą). Spadek odnotowała także Nokia (13% do 10%).


Natomiast producenci, których tablety i smartfony zyskują na popularności to LG (5% ruchu w sieci), Asus (2%), Alcatel (1%), Prestigio (1%), Lenovo i Huawei (poniżej 1%) oraz Acer i ZTE (poniżej 0,5%).


Dane pokazują, że internauci łączą się z siecią także za pomocą urządzeń mobilnych polskiego producenta, firmy GoClever. Pochodzi z nich 0,2% ruchu na stronach www (rok temu było to 0,03%).

Źródło tekstu: Gemius     

Dodaj do:

Tagi: acer | alcatel | apple | asus | gemius | huawei | nokia | samsung | sony | zte

w sumie: 18
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    1. ~  2014-01-28 11:15:41  host: cpc10-finc13-2-0-cust830.4-2.cable.virginm.net

    goclever- wraz ze wzrostem promocji w realu wzrasta ruch sieciowy generowany przez GC -ciekawa zależność :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    2. ~Calm7  2014-01-28 11:29:53  host: n11-04-04.opera-mini.net

    A ja, od wielu lat - Nokia 5230. W sam raz do przeglądania internetu :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    3. ~TERM  2014-01-28 11:50:56  host: 212.160.172.70

    Ciekawe czy oni w Gemiusie wiedzą, że urządzenia/przeglądarki ściemniają, że są iPadami, żeby dostać dostosowaną wersje strony (a nie przypadkiem stronę na w wersji m.)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    4.  2014-01-28 12:55:57

    A co z HTC? Nie widzę w tym zestawieniu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    5. ~ola  2014-01-28 13:04:16  host: user-5-173-217-135.play-internet.pl

    jak ich telefony co rusz są na piedestale bo szpiegują to i tamto... to muszą sie z sieca łaczyć

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    6. ~asde  2014-01-28 13:04:46  host: 5.174.92.116

    Ciekawe dlaczego w zestawieniu jest GoClever a nie ma na przyklad Pentagrama. Zreszta obie firmy to tacy polscy producenci jak ja jestem krolem bajkolandu.....

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    8. ~Chłopak z wioski  2014-01-28 13:09:33  host: localhost

    Za najtańszego nowego iPhone mam już chińczyka Quad Core który pociągnie większość nowszych aplikacji. Apple jest dla tych, co już nie mają co robić z pieniędzmi, lansują się przed ludźmi, mają małego w spodniach i trzeba jakoś to zrekompensować zakupem produktu Apple.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    9. ~rough  2014-01-28 13:43:17  host: 89-77-236-210.dynamic.chello.pl

    @8 - wyobraź sobie że zarabiasz 30 tys zł miesięcznie... jaki telefon sobie kupisz i dlaczego? Czy dla lansu, czy też kupisz sobie po prostu najlepszy według siebie telefon, który będzie najbardziej tobie odpowiadał nie patrząc na cenę, ponieważ stać ciebie na każdy. To że ktoś ma drogi telefon nie świadczy o tym że kupił go sobie dla lansu, pomyśl trochę, nie stosuje się wobec wszystkich swojej miary, użyj wyobraźni - świat nie jest czarno biały. Dla jasności dodam że oczywiście są ludzie i pewnie nie jest ich mało, którzy kupują sobie drogi telefon na który ich de facto nie stać dla lansu, choć nie musi to być Apple

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10.  2014-01-28 14:50:38

    @7: za nowego Mercedesa mogę kupić 7 Skód Fabii. Każdemu według potrzeb.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12.  2014-01-28 15:36:43

    @11: "(...)A dlatego by sie poszpanic (...)" - nie mierzymy innych swoją miarą.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    13. ~kolosz  2014-01-28 16:59:24  host: d141-84.icpnet.pl

    Spoko. Mojego producenta telefonu nie ma w tym zestawieniu (firma Neo). W zwiazku ze w zestawieniu nie ma informacji o modelach "inni" takie zestawienie jest dla mnie malo wiarygodne, badz zrobione na " odpierdol".

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    14. ~miro  2014-01-28 17:21:31  host: 178235248218.warszawa.vectranet.pl

    Dla mnie te badanie to jakieś bzdury, z tego by wynikało że co 3-ci użytkownik smartfona w Polsce posiada iphone, co jest kompletną bzdurą. Nie wiem skąd oni te dane wydostali ale dla mnie to jest jakaś kryptoreklama i nic więcej.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15.  2014-01-28 17:35:36

    @14 Po prostu źle interpretujesz wyniki badań... jeśli jest 100 osób i wszystkie mają telefony bądź smartfony a z tych 100 tylko 10 na net wchodzi regularnie (3 z iphone, 4 z samsungiem i 3 innych) to oznacza że 30% regularnie łączących sie z internetem używa applowskiego jabłka ale... dlatego że mamy 3/10 a nie 30/100 prawda? Kwestia ustalenia co znaczy 'regularnie' :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16. ~.  2014-01-28 20:14:24  host: n06-05-08.opera-mini.net

    Najaktywniejsi, bo brak adblocka? ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    17.  2014-01-28 20:17:15

    Mnie i tak nie ma w tych statystykach. Skrypty Gemiusa były pierwszą rzeczą jaką zablokowałem ręcznie w Adblocku. Swego czasu wiele stron miało problemy z wczytaniem przez ich wolne serwery. Takich jak ja jest bardzo wielu, czemu dowodzą wypowiedzi adminów mówiące o dużych różnicach między logami serwerów, a danymi Gemiusa.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    20. ~Tom  2014-01-28 22:53:19  host: 89-77-85-146.dynamic.chello.pl

    Trzeba pamiętać że użytkownicy iPhone nie mogą sobie nawzajem siedząc obok siebie przesłać fotki przez BT :) wszystko idzie netem, więc .....

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21. ~Calm7  2014-01-28 23:12:10  host: n11-04-04.opera-mini.net

    20). To po huk w tych ajfonach bluetooth? :-D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22.  2014-01-29 00:22:20

    @21 Głównie do współpracy z zewnętrznymi zestawami audio - i działa to nieźle. A z tymi fotkami to prawda, o ile nie masz jailbreak'a. Wielu doświadczonych użytkowników jednak go używa. Też nie robiłem upgrade do iOS7 dopóki jailbreak nie był dostępny. Teraz jest, i z iOS7 jestem bardzo zadowolony.

Dodaj swoją opinię