Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gemius: Samsung rośnie w Internecie w Europie Środkowo-Wschodniej

Gemius: Samsung rośnie w Internecie w Europie Środkowo-Wschodniej

WitekT 14 Października 2013 15:09

1 2

gemius europa samsungmSamsung konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku mobilnym w Europie Środkowo-Wschodniej. W Serbii, na Litwie i na Białorusi już wygrał wyścig z Apple - wynika z danych Gemiusa.

Analizą objęto kraje z Europy Środkowo-Wschodniej, w których Gemius prowadzi pomiar ruchu na stronach internetowych (gemiusTraffic), tj. Białoruś, Bułgarię, Chorwację, Czechy, Estonię, Litwę, Łotwę, Mołdawię, Polskę, Serbię, Słowację, Ukrainę i Węgry. Dane pochodzą z sierpnia 2012 i 2013 roku.




Okazuje się, że na wszystkich analizowanych rynkach Samsung odnotował wzrosty pod względem udziału w mobilnym ruchu internetowym. Co więcej, to na smartfonach i tabletach tego producenta, internauci z Białorusi, Litwy i Serbii najczęściej przeglądają strony www sieci. W najbliższym czasie można się także spodziewać zmiany układu sił w Polsce, na Słowacji i na Węgrzech, gdzie udział w mobilnym ruchu internetowym z urządzeń koreańskiego producenta stopniowo osiąga pozycję giganta z Cupertino.

Z kolei Apple, w porównaniu do sierpnia zeszłego roku, umocnił swoją pozycję na rynkach ukraińskim i mołdawskim. Tam największy ruch mobilny na stronach www pochodzi z iPhone'a i iPada. Te urządzenia są też wciąż najpopularniejsze w Chorwacji, Czechach, Estonii i na Łotwie, choć stopniowo tracą na rzecz smartfonów i tabletów z logo firmy z Korei.

Źródło tekstu: Gemius     

Dodaj do:

Tagi: apple | gemius | samsung

w sumie: 27
  • 1

    8. ~Ajrock  2013-10-14 17:39:45  host: pc3-173.btk.net.pl

    Ciekawe kiedy swój zmierzch będzie miał Samsung.

  • 0

    9. ~Ryszard  2013-10-14 17:55:00  host: public-gprs192616.centertel.pl

    do postu 1 - widać, że się nie orientujesz. Apple bazuje na ludzkich kompleksach - wydaje się, że mają "coś". Zobaczcie ceny za 5s w plusie. W USA bez kontraktu na wolnym runku iPhon 5s kosztuje 600 dolarów ( czyli 1800 zł z małym haczykiem) z pamięcią 16 GB, a 64 GB 750 dolarów. U nas wariactwo. Takie ceny są nowych modeli smartphonów, a u nas? w takiej cenie są stare modele.

  • 1

    10. ~pabloki  2013-10-14 18:46:48  host: apn-95-40-249-116.dynamic.gprs.plus.pl

    @9 inny podatek inna siła nabywcza sprawia że iphon jest jeszcze tańszy niz uważają inni. U nas podatek ,wysoka marża, cło i akcyza, koszty transportu i mamy prestizową cenę. U nas ludzie uważają ikea za coś prestiżowego bo polacy w większości są biedni nie tylko finansowo ale intelektualnie. Niewątpliwie to zakompleksiony i zawistny naród. Samsung zyskuje bo leci na fali popularności dóbr wzajemnie sie uzupełniających np . duże prawdopodobieństwo jesli masz tv samsung to kupisz smartfona samsung a potem pralka lodówka płyta ceramiczna i biznes sie kręci jak kula śnieżna komunikuje sie znajomym że ma sie to, tamto samsunga i jest sie brdzo zadowolonym. Samsung oferuje jednak przecietnej jakości produkty.

  • -1

    11.  2013-10-14 18:54:22

    Ryszard: rozrozniasz ceny oficjalne od nieoficjalnych?

  • 0

    12.  2013-10-14 19:13:40

    Myślałem że elita to ma telefon zwany sekretarką za 5000 zł. ale miesięcznie ;) "Elicie" iPhonowej trzeba by jeszcze wytłumaczyć ile Samsunga jest w tym iPhonie. We wcześniejszych modelach 26% podzespołów iPhona było od Samsunga.

  • 0

    13. ~Ryszard  2013-10-14 19:20:33  host: public-gprs192616.centertel.pl

    matteo - co pod tym rozumiesz? Zobacz jaka cena jest w plusie (na pewno oficjalna). Wyczytałem gdzieś. że ma na wolnym rynku iPhon 5s 16 GB kosztować 3200 zł. Jest różnica między 3200 a 1800 zł. Różnica prawie 1400 zł. Dokłada 400 zł i mam drugiego iPhon 5s. Nic dodać nic ująć. A plus przegiął.

  • 0

    14.  2013-10-14 19:34:02

    @1 - Nawet iPhone'm nie zakryjesz słomy wychodzącej z twoich "elitarnych" gumowców. Badanie dowodzi że Samsung umacnia swoją pozycję w każdym segmencie, Apple swoje 5 minut miało chwilę temu, teraz Samsung ma swoje.

  • 0

    15.  2013-10-14 19:44:03

    Ryszard nie da się kupić z przesyłką do Polski ? VAT pewnie trzeba by doliczyć ale cło chyba na telefony 0% ?

  • 0

    16. ~Ryszard  2013-10-14 19:56:07  host: public-gprs192616.centertel.pl

    AERO2 USER - znajomy kupił dla swojej żony przez znajomego w USA. Z przesyłką wyszło 2050 zł. Kurier przywiózł do domu przesyłkę.

  • 0

    17.  2013-10-14 20:11:32

    Ryszard w Plusie tylko 5599 zł. Trochę zarabiają ;)

  • 0

    18. ~Ryszard  2013-10-14 20:19:20  host: public-gprs192616.centertel.pl

    AERO2 USER - trochę??? Przegięli na całego. Ale kredyt jakoś muszą spłacić!!! Ciekawe ile osób się na to nabierze.

  • 0

    19.  2013-10-14 20:30:42

    Ryszard prestiż ukryty jest nie tylko w telefonie ale i w cenie :) Tak jak w dowcipie o nowobogackich ruskich. "Słuchaj kupiłem iPhone za 5000 zł. Ty durny jesteś. Gdybyś przyszedł do mnie wcześniej powiedziałbym Ci gdzie go kupić za 10000 zł." ;)

  • 0

    20. ~Ryszard  2013-10-14 20:54:02  host: public-gprs192616.centertel.pl

    AERO2 USER - dobre!!!

  • 0

    21.  2013-10-14 21:35:23

    Co Wy gadacie! Przecież operatorzy dotują nasze telefony... ;-))

  • 0

    22. ~LepikPL  2013-10-15 00:01:26  host: 213-238-94-189.adsl.inetia.pl

    @21 jasne że dotują! Tylko wgranie brandu kosztuje majątek. A jeden op to nawet simlocka musi założyć. Myślisz że to za darmo siedzi ten expert i wgrywa? To spece wysokiej klasy. Dobrze opłacani.

  • 0

    23. ~obserwator  2013-10-15 00:07:15  host: 89-67-96-53.dynamic.chello.pl

    Odnośnie cen iphonów to przypomina mi się stary dowcip o Bacy który sprzedawał psa. Przechodzący turysta pyta. Baco ile chcecie za tego psa ? A baca nówi 10 tysięcy. A turysta - Baco co ty oszalałeś dziesięć tysięcy za kundla, przecież nikt za tyle go nie kupi. Ale za kilka godzin turysta wraca a Baca stoi bez psa, i pyta. No i co Baco sprzedaliście tego psa? Ten odpowiada że tak. Turysta pyta , czy za 10 tysięcy? A Baca mówi. Tak za dwa koty po 5 tysięcy.

  • 0

    24.  2013-10-15 08:42:02

    Porównywanie cen iPhonów w USA i EU jest bez sensu. W DE kosztują 650 € to jak to się ma to 600 USD??? Tak samo ceny aut tych samych sprzedawanych w USA i EU ceny tam są ok 1/3 niżej. Eurokołchoz opodatkowany i zsocjalizowany cudem utrzymuje podatki na takich poziomach jak teraz. Niedługo będzie padać Francja i GB wtedy zobaczycie jakie będą ceny jak będą podnoszone podatki żeby utrzymać się na powierzchni. iPhony będą po 1000 € w europie.

  • 0

    25. ~w00t w00t  2013-10-15 12:04:32  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    he he jak zwykle wiadomość mgliście dotycząca apple i odrazu kilkunastu zakompleksionych małych polaczków kwiczy jaki to apple to jest straszny i tak dalej, jesteście żałosnymi dzieciuchami których nie stać na wybór więc kupują to na co ich stać i próbują sobie to potem w taki sposób uzasadnić. Dla jasności drogie gimbusy, nie mam iphona tylko nexsusa 4 z androidem i jestem z tego telefonu bardzo zadowolony, jednocześnie nie rozumiem tej frustracji i kompleksów wobec firmy apple, ze strony dzieciaków z samsungami, lg, htc czy nokiami

  • 0

    26. ~w00t w00t  2013-10-15 12:13:18  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    @24 - a teraz ta komuna chce zmusić prywatne firmy żeby w zarządach zatrudniały 40% kobiet (oczywiście walczą o to feminazistki) wtedy dopiero będziemy mieli upadek wielu firm, wycofanie się reszty z Europy i wtedy dopiero zobaczymy co to znaczy nowy bolszewizm i wysokie ceny, w USA tymczasem dalej gospodarka będzie się rozwijała dwa razy szybciej niż w euro komunie i nikomu tam nie przyjdzie do głowy wprowadzanie bolszewickich pomysłów feministek, przynajmniej w gospodarce bo tam nie zarzyna się firm po to żeby jakieś stare, brzydkie kobiety zadowolić posadzki w zarządach mimo braku kwalifikacji

  • 0

    27. ~w00t w00t  2013-10-15 12:15:22  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    posadzki = posadkami (autokorekta) :-)

Dodaj swoją opinię