Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gemius: rośnie ruch z przeglądarek mobilnych w polskiej sieci

Gemius: rośnie ruch z przeglądarek mobilnych w polskiej sieci

sirmark 10 Stycznia 2014 00:21

1 1

Gemius sprawdził jakich przeglądarek mobilnych używają Polacy korzystając z internetu. Przez ostatni rok ponad dwukrotnie wzrósł ruch z przeglądarek mobilnych w polskiej sieci.

W grudniu 2012 roku utrzymywał się na poziomie 4%, podczas gdy na zakończenie 2013 roku wyniósł już 9%. Najbardziej popularne dla posiadaczy smartfonów i tabletów są przeglądarki mobilne oparte na silniku WebKit (6% udziału w ruchu internetowym) ? w tym głównie Safari Mobile. Popularnością cieszy się również Chrome Mobile (1%) i Opera Mini (1%).

gemius przegladarki mobilne 2013
W ujęciu rocznym największy, bo niemal dziesięciokrotny, wzrost zanotował Chrome Mobile. Przez rok udział tej przeglądarki w ruchu internetowym zwiększył się z 0,2% do 1,3%. Natomiast największy spadek odnotowała Nokia Browser. W porównaniu rocznym ruch w polskiej sieci wykonywany z przeglądarki Nokii spadł o połowę (z 0,2% do 0,1%).

Dane pochodzą z badania ruchu na stronach www (gemiusTraffic) prowadzonego przez firmę Gemius.

Źródło tekstu: Gemius     

Dodaj do:

Tagi: gemius | internet

w sumie: 4
 • 0

  3. ~eneto  2014-01-10 10:18:46  host: public-gprs516954.centertel.pl

  Co ty za brednie piszesz, w chrome normalnie powiększasz obraz ile chcesz, bo chyba że jesteś ślepy i nosisz denka od słoika to wtedy nigdzie nic nie zobaczysz choć byś miał jedna literę na cały ekran.

 • 1

  4. ~Adam M  2014-01-10 10:27:30  host: www2.euron.pl

  Dane z Gemiusa są zupełnie niemiarodajne, ponieważ skrypty Gemiusa są zagnieżdżone tylko w tych wersjach stron które nie są przeznaczone dla stron mobilnych. To znaczy że jak serwer www wykryje że połączenie jest z urządzenia mobilnego kieruje przeglądarkę na mobilną wersję danego serwisu www gdzie skryptów Gemiusa zazwyczaj się nie umieszcza. Oczywiście jest tak o ile tylko dany serwis ma swoją wersję mobilną, ale obecnie bardzo wiele dużych (a zarazem liczących się) serwisów ma już swoją wersję mobilną. Także i bardzo duża grupa mniejszych serwisów ma wersje mobilną. Rzetelne dane w tej materii można pozyskać jedynie z logów serwerów firm hostingowych i z samych serwisów typu Onet, WP, Interia, itd. I z tego co wiem to dane Gemiusa rozmijają się z rzeczywistymi statystykami w sposób znaczny i poprzez to nie można ich traktować poważnie.

 • 0

  5. ~Adam M  2014-01-10 10:31:12  host: www2.euron.pl

  @1 - Masz kolego 'niesamowitą' stronę www. I chyba w twoim poście to bardziej o jej reklamę Ci chodziło a nie o samą wypowiedź. :)

 • 0

  6. ~SA10B  2014-01-11 06:34:15  host: apn-31-2-58-186.dynamic.gprs.plus.pl

  Na swoim LG L9 pierwszej wersji najczęściej korzystam z Dolphin Browser.Czasem też korzystam z Chrome ale jednak dla mnie Dolphin lepszy...płynniej chodzi i bez problemu wczytuje wszystkie elementy stron.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-228-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet