Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gemius: popularność serwisów informacyjnych nie słabnie w wakacje

Gemius: popularność serwisów informacyjnych nie słabnie w wakacje

msnet 11 Sierpnia 2017 11:10

1 0

gemius serwisy w lipcu

W okresie wakacyjnym Polacy spędzają w Internecie średnio o pół godziny mniej niż w styczniu. Nie dotyczy to serwisów informacyjnych.

W lipcu statystyczny polski internauta spędzał w sieci 145 minut, czyli o prawie pół godziny mniej niż w styczniu (173 minuty) lub w lutym (170 minut). Na jednego użytkownika w wakacyjnym miesiącu przypadało o 16% mniej odsłon stron WWW (92 dziennie), niż w styczniu (110 dziennie). Nie przełożyło się to jednak na popularność serwisów internetowych, które w lipcu odwiedzało średnio 7,2 mln osób dziennie, a każda z nich spędzała tam średnio 12 minut. W styczniu wartości te wyniosły 7,3 mln użytkowników sieci dziennie, ze średnim czasem spędzonym na stronie wynoszącym 13 min.

Dane z miesiąca lipca pokazują, że serwisy informacyjne cieszyły się największą popularnością wśród polskich internautów we wtorek 25 lipca, gdy aplikacje i strony WWW z analizowanej kategorii odwiedziło prawie 8 milionów osób. Jeśli chodzi o liczbę odsłon, to rekord padł 24 lipca - 75,5 mln odsłon, 10 odsłon na użytkownika, średnio 17 minut spędzonych na stronie. Najmniejszym zainteresowaniem internautów serwisy informacyjne cieszyły się w sobotę 15 lipca (5,8 mln odwiedzających, 44 mln odsłon).

gemius serwisy w lipcu

Analiza oglądalności internetowych serwisów informacyjnych pokazuje, iż mają one stałą widownię, a wpływ pory roku czy pogody jest znikomy. Natomiast bardzo wyraźnie widzimy, jak ważne wydarzenia wpływają na aktywność internautów i czas, który spędzają na czytaniu newsów - powiedziała Marta Wiercińska z firmy Gemius. W lipcu bieżącego roku to polityka najbardziej aktywizowała internautów. Obserwujemy wyraźne piki związane z wydarzeniami w Polsce. 10 lipca, gdy miała miejsce tak zwana miesięcznica i związane z nią manifestacje i kontrmanifestacje, znacząco wzrósł czas spędzony w serwisach informacyjnych. W drugiej połowie lipca zwiększona liczba odsłon i czasu poświęcanego newsom wyraźnie odwzorowuje cykl prac nad ustawami o Sądzie Najwyższym i protestów, jakie miały miejsce w związku z tym. Najwięcej czasu w lipcu Polacy spędzili w serwisach newsowych po zawetowaniu przez prezydenta ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.
Z danych firmy Gemius wynika, że Polacy coraz chętniej czytają aktualności w Internecie przy użyciu urządzeń mobilnych. W ciągu siedmiu miesięcy bieżącego roku następował sukcesywny wzrost liczby odsłon wykonanych przy pomocy urządzeń mobilnych oraz spadek liczby odsłon wykonanych przy użyciu komputerów PC i laptopów. W lipcu odnotowano 7 dni, w których liczba odsłon z urządzeń mobilnych była wyższa, niż z komputerów i laptopów.

gemius serwisy w lipcu

Bieżące informacje są częściej śledzone przez mężczyzn, którzy poświęcają im średnio o 3 minuty więcej, niż kobiety.

gemius serwisy w lipcu

To bardzo ciekawe zjawisko, iż niezależnie od dnia tygodnia mężczyźni poświęcają więcej czasu na czytanie newsów. Podczas gdy ogólnie w Internecie panowie tylko w weekendy i dni świąteczne serfują po sieci dłużej, a w pozostałe, zwykłe dni to kobiety poświęcają na aktywność w Internecie więcej czasu - dodała Wiercińska.

Firma Gemius poddała analizie dane z 2017 roku zebrane wśród polskich internautów w wieku 7-75 lat.

Źródło tekstu: Gemius     

Dodaj do:

Tagi: gemius

w sumie: 4
 • 0

  1. ~mkkot  2017-08-11 12:06:53  host: user-94-254-229-169.play-internet.pl

  Ciekawe co to za serwisy informacyjne badano. Bo jeśli coś pokroju onetu czy wp, to można tylko współczuć czytelnikom.

 • 0

  2. ~locomoco  2017-08-11 15:11:07  host: user-94-254-242-214.play-internet.pl

  Blokować ten syf!

 • 0

  3.  2017-08-14 09:53:05

  zapewne aktywnosć grażyny i seby na tych portalach ogranicza sie do rubryk "pogoda" i "plotki"

 • 0

  4.  2017-08-14 10:28:11

  No bo przecież trzeba być z opiniotwórczymi onet.pl i wp.pl na bieżąco, najwazniejsze info, to który aktor się upił i kto przytył. Takie własnie info jest w cenie.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-183-100.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jaki chipset napędza Twój główny smartfon?

Qualcomm zaprezentował Snapdragona 710

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet