Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gdzie jest auto: skradziony samochód odnaleziony w niecałe pół godziny

Gdzie jest auto: skradziony samochód odnaleziony w niecałe pół godziny

orson_dzi 13 Grudnia 2016 17:59

10 5

Dzięki aplikacji Gdzie jest auto? mieszkaniec Gdańska odnalazł skradziony samochód w 27 minut.

Podczas kolacji z żoną mieszkaniec Gdańska otrzymał powiadomienie SMS o treści: 2016-11- 23 21:13, wykryto ruch auta Volkswagen LT35. Kliknij i zobacz na mapie gdzie jest. Mężczyzna ruszył w pościg za swoim samochodem, informując na bieżąco o całym zdarzeniu Policję. Dzięki aplikacji samochód udało się zatrzymać w ciągu zaledwie 27 minut.




Jak opisują zdarzenie lokalne portale sprawcą kradzieży był 34-latek, który podczas pościgu próbował przejechać policjanta. Po przestrzeleniu opon samochodu przez funkcjonariuszy próbował on, bezskutecznie, pieszej ucieczki. Policjanci znaleźli przy nim zawiniątko z (najprawdopodobniej) marihuaną. Sprawcy grozi do 10 lat więzienia.

Aplikacja Gdzie jest auto? jest dostępna dla wszystkich użytkowników smartfonów z Androidem i iOS, ale jest najmocniej promowana (podobnie jak usługa Gdzie jest dziecko? w Orange) przez sieć Play.

Źródło tekstu: Play, trójmiasto.pl     

Dodaj do:

Tagi: play | gdzie jest auto?

w sumie: 19
  • -3

    1.  2016-12-13 18:04:46

    A wtedy prędkości w roamingu krajowym były już przycięte czy jeszcze działało sprawnie? Swoją drogą to ciekawe dlaczego nikt z redakcji nie zapyta Gruszki o oficjalne stanowisko w tej sprawie.

  • -3

    2. ~Pepe  2016-12-13 18:08:00  host: ip-91.189.217.206.skyware.pl

    @up: Bo to zwykła reklama?

  • 0

    3.  2016-12-13 18:10:04

    Trochę słabo że ten nadajnik podpina się do OBD, średnio kumaty złodziej raczej zajrzy w okolice tego gniazda.

  • -3

    4. ~ola  2016-12-13 18:16:50  host: public-gprs395042.centertel.pl

    ŁAŁ ciekawe czy abonament mu teraz zmniejszą do 3Mb/s jak tą byle jaką usługę... operator udaje że nic się nie stało, a PlayPolis zamiast do P.Gruszki zadzwonić... to wieżba...

  • 1

    6. ~  2016-12-13 18:17:05  host: user-94-254-145-34.play-internet.pl

    ja obd mam w schowku... wiec bez komentarza... ;D

  • 2

    7. ~  2016-12-13 18:23:10  host: gw01-vrrp.aminocom.com

    Profesjonalista wlacza zagluszanie GSM/WiFi/GPS i wtedy taka aplikacje mozna sobie wsadzic w d*pe. Widocznie ten nie dosc, ze nacpany to jeszcze slaby z niego zlodziej.

  • 0

    8. ~Krzysiek  2016-12-13 18:23:44  host: user-94-254-130-227.play-internet.pl

    Nie jestem pewny w 100% ale to chyba jedna z usług Orange.

  • 1

    9. ~  2016-12-13 18:26:13  host: user-94-254-145-34.play-internet.pl

    ale lt mialo 14 pinowe gniazdo, trzeba bylo przejsciowke chyba miec... o ile dobrze pamietam z czasow kiedy to auto mialem :D w kazdym razie w tym aucie troszke to ukryte, ale tez nie bardzo.

  • 0

    10.  2016-12-13 18:35:03

    dokładnie jest tak jak pisał @7 na alledrogo widziałem nawet takie urządzonka wielkości paczki papierosow :) i od razu przeszła mi chęć na zakup usług lokalizacyjnych gps

  • 2

    11. ~Krzyt  2016-12-13 20:07:37  host: 89-77-189-147.dynamic.chello.pl

    Zainstalowałem sobie Gdzieś jest moje auto na iPhonie i niestety, ale odnośnik do regulaminu odsyła do strony Gdzie jest moje dziecko i wyboru operatora. Budzące zaufanie.

  • 1

    12. ~  2016-12-13 21:13:59  host: host-176-221-123-159.dynamic.mm.pl

    Jeden przypadek. Jeśli wierzyć temu wpisowi. Poproszę o źródło danych.

  • 1

    13. ~pepe  2016-12-14 05:35:03  host: 178.165.130.130.wireless.dyn.drei.com

    Dobre i sprawdza się ale niestety nie na złodzieja który wie o co chodzi, kolega śledzi żonę w ten sposób i sprawdza czy idzie na lewiznę bo wcześniej jej się zdarzało.

  • 1

    14.  2016-12-14 10:42:39

    @13 A gdzie żona kolegi ma gniazdo OBD?

  • 1

    15. ~  2016-12-14 10:43:12  host: 185.137.18.199

    Orson, sam to wymyśliłeś czy dostałeś od innego janusza marketingu?

  • 0

    16.  2016-12-14 11:34:31

    @14 Główne złącze pewnie w tyłku. Dobry 'diagnosta' znajdzie nawet po ciemku :)

  • 0

    17. ~  2016-12-14 11:41:11  host: 168.235.196.63

    a czy policja wlascicielowi zwroci za zniszczenie opon?ubezpieczenie to pokryje?

  • 0

    18.  2016-12-14 11:55:46

    Prosimy o źródło potwierdzające to niesamowite wydarzenie, jakieś linki do lokalnych portali itp.

  • 0

    19. ~  2016-12-14 12:42:51  host: 5.254.65.105

    Ja swój samochód znalazłem na drugi dzień po kradzieży na znanym portalu aukcyjnym.

  • 0

    20. ~  2016-12-14 16:34:54  host: 168.235.196.63

    trojmiasto.pl

Dodaj swoją opinię