Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gdzie jest aktualizacja dla mojej Lumii 800?

Gdzie jest aktualizacja dla mojej Lumii 800?

Q! 30 Marca 2012 10:01

0 0

nokia lumia 800Nokia udostępniła stronę, na której użytkownicy modelu Lumia 800 mogą sprawdzić status oraz dostępność najnowszej wersji oprogramowania.

Nokia nie ma łatwego życia z modelem Lumia 800. Od momentu jego premiery w połowie listopada 2011, do użytkowników trafiły już co najmniej cztery aktualizacje oprogramowania, a i tak w każdej z nich znaleźć można nowe błędy.

nokia lumia 800 update www infoZwykłemu użytkownikowi niełatwo będzie zorientować się która wersja oprogramowania jest najnowsza. W związku z tym Nokia postanowiła udostępnić stronę, na której znajdą się informacje na temat najnowszej wersji oprogramowania oraz jego statusu.

Obecnie najnowsza wersja oprogramowania oznaczona została jako 1600.2487.8107.12070. Obecnie dostępna jest ona (ang. Update available) tylko dla urządzeń kupionych na wolnym rynku (ang. Country Variant). Aktualizacje dla urządzeń kupionych u dowolnego polskiego operatora wciąż czekają na ich akceptację (ang. Waiting for Approval). Kiedy zostaną udostępnione? Tego nie wiadomo.




Wiadomo natomiast, że udostępniona przez Nokię strona pozwoli chociaż trochę ogarnąć chaos związany z aktualizacjami oprogramowania dla Lumii 800.

Strona z informacją o aktualizacjach dla modelu Lumia 800 dostępna jest pod tym adresem.

Zobacz:
dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu
test telefonu Nokia Lumia 800

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 1

    3. ~torre  2012-03-30 10:35:10  host: z59-13.opera-mini.net

    A niedawno zwolennicy nokii i wp7 chwalili fakt, że do lumii 800 wszyscy dostana aktualizację jednocześnie zaraz po udostępnieniu i psioczyli, że ICS nie dla każdego SGS2. I co?

  • -1

    4. ~xpat  2012-03-30 10:48:27  host: aath121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mnie Q dosłownie rozwala i jego nienawiść do nokii czy do WP. niech spojrzy na androida i na ich aktualizacje. Tam to jest dopiero porażka. Ale oczywiście wogóle o tym nie wspomni. miałem lumie 800 przez miesiąc i musiałem się jej pozbyć z przyczyn niezależnych ode mnie ( nie popsuła się ) i uważam, że jest to jeden z lepszych słuchawek. Za tydzień znów będę ją miał i myślę, że już będzie dla mnie dostępna aktualizacja. akurat w tym przypadku na nokię absolutnie nie można narzekać.

  • 0

    5. ~  2012-03-30 10:51:25  host: z09-06.opera-mini.net

    W ramach redukcji kosztow zakazac brandingu.

  • -1

    6. ~  2012-03-30 10:54:08  host: 250.etlink.pl

    Q!, szkoda, ze nie przeczytales tego co Nokia napisala o aktualizacji :-( Bedzie robiona etapami do 18 kwietnia. A dlaczego etapami? Bo jest cos takiego jak dostosowanie softu do wymogow opa i kazdy taki dostosowany soft trzeba sprawdzic. Gdyby opy nie mogli dostosowywac softu (zadac tego od dostawcy sluchawki), to wszystko byloby od razu, jak u Apple, ktory nie pozwala na dostosowanie softu i juz

  • 0

    7. ~zawi  2012-03-30 10:58:09  host: 217.153.180.58

    @3. Aktualizacja ta jest dostarczana przez Nokię nie przez MS... Dlatego jest porozbijana na parę cykli..

  • -1

    8. ~xpat  2012-03-30 11:03:39  host: aath121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ale Q jest troszeczkę dziwny i pewnie jest dumnym posiadaczem wildfire, a może super modelu Wildfire s "full wypas " no albo jeszcze galaxy ace. a propos tego ostatniego i androida, to znajomy wgrał ostatnio może z 15 aplikacji. i tak mu przymuliło ten telefon, że ledwo co chodziło mu na tym telefonie angry birds

  • 0

    9. ~xpat  2012-03-30 11:05:05  host: aath121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    bo na powyższe telefony to aktualizacje są oczywiście raz w miesiącu.

  • 1

    10.  2012-03-30 11:06:25

    Ja się pytam gdzie moja aktualizacja Nokii e6 z Orange?

  • 0

    11. ~Artur  2012-03-30 11:13:55  host: host-192-162-95-244.derkomnet.pl

    Byłem zainteresowany kupnem Lumii 800, ale pogubiłem się w tych aktualizacjach. Już nawet nie wiem czy został poprawiony błąd baterii, albo jakie błędy wprowadza nowe oprogramowanie. Poczekam na Lumie 900 i na jakis porzadny test

  • 1

    12. ~zbyszek  2012-03-30 14:04:02  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    jedziecie po Q!,a powiedzmy jasno, WP7 to niewypał, to że komuś się podoba nie oznacza że nie można mówić prawdy o tym systemie, tak jak o Nokii i serii Lumia, która jest za droga, ma za dużo ograniczeń, ciągle ma braki w OSie. Jak można o tym napisać coś dobrego i tak dziwne że telepolis decyduje się pisać o takim planktonie, równie dobrze można by było pisać o rozwoju Palma HP i webOS, podobnie wyglądają na rynku.

  • 1

    13.  2012-03-30 14:17:47

    @xpat - aktualizacje/fragmentacja Androida to _nie jest_ problem Google tylko poszczególnych producentów. Poza tym rzadko się zdarza, że kolejna aktualizacja przynosi nowe błędy. A w przypadku Lumii 800 jest to _pewne_ - tak było z _każdą_ z dotychczasowych aktualizacji. I dla Twojej informacji - tak, mam Lumię 800, bardzo sobie chwalę. Chociaż Nokia robi wszystko, aby uwalić swoje pierwsze telefony z WP7. Podobnie jak Microsoft ze swoim mobilnym systemem. @6 - tradycyjnie aktualizacje WP7 udostępniane są w etapach co tydzień. Tu będzie podobnie. Poza tym nie wiadomo czy każdy operator udostępni aktualizację - w .pl nie było(?) jeszcze wyjątków, ale taki amerykański AT&T pominął aktualizację 12070.

  • 0

    14. ~xpat  2012-03-30 15:00:39  host: 89-72-79-37.dynamic.chello.pl

    dzieki Q za info. zwracam honor. dzieki za odpowiedz. ja po prostu nie lubie jak ktos bardz oczernia ta lumie a to naprawde dobry telefon. mialem juz niejeden, pewnie jak ty i szybkoscia mu niewiele dorownoje. pomijam wp, do ktorego trzeba sie niestety przyzwyczaic. a co do aktualizacji to moze nie zawsze sa one doskonale ale przynajmniej sa. tak na marginesie mam nadzieje ze z ta bateria cos

  • 0

    15. ~xpat  2012-03-30 15:01:49  host: 89-72-79-37.dynamic.chello.pl

    zrobia i bedzie dluzej trzymala. pzdr goraco

  • 0

    16.  2012-03-30 15:28:13

    @xpat - telefon dobry, ale Nokia nie może sobie poradzić z doprowadzeniem go do końca. Ciągle są z nim jakieś problemy, a jak nie ma, to pojawiają się w kolejnej wersji softu, heh. O starych błędach, których Nokia nie potrafi usunąć od samego początku nie warto już chyba wspominać (chociaż są one trochę uciążliwe). Tak, szybkość WP7 to jego ogromna zaleta, chociaż funkcjonalnie to jest on zacofany o jakieś 2-3 lata... Co do baterii, to wraz z 12070 jej żywotność wyraźnie wzrosła. Teraz telefon przy średnio intensywnym użytkowaniu wytrzymuje od rana do wieczora, chociaż jak ktoś się uprze, to i "uwali" go przed południem. :-P Mimo to postęp jest znaczny. :-)

  • 0

    17. ~dr Lubi-cz  2012-03-30 20:23:06  host: 79.170.50.44

    Znam jednego oszołoma, w którego ręce trafiła Nokia 5230 (na przedłużenie umowy nie zaoferowali mu nic droższego)... Nieoczekiwanie był/jest on z tego smartfonu ogólnie zadowolony, a szczególnie z darmowej nawigacji GPS i dobrego odtwarzacza muzycznego. Problem w tym, że fanatycznie nie lubił Nokii, więc zakleił jej logo na telefonie czarną taśmą. Od tej pory oboje (oszołom i telefon) są zadowoleni :-) W związku z tym tobie Q! polecam podobne rozwiązanie - uwierz mi, z Nokio-fobią i Nokio-wstrętem da się żyć!

  • 0

    18. ~  2012-03-30 20:31:30  host: z44-09.opera-mini.net

    Po siedemnastce widać że z manią prześladowczą też da się żyć

  • 0

    19.  2012-03-30 22:14:10

    @10 zapytaj Orange

  • 0

    20. ~Georgi84  2012-04-02 12:35:00  host: z49-02.opera-mini.net

    A ja mam galaxy mini i romów,do wyboru... i wszystko chodzi;-) . A niedługo jak wyjdzie w pełni działający CM9 to będe miał andka4.0(icecream).

  • 0

    21. ~org  2012-04-12 21:42:22  host: host-217-170-163-210.cable.net-inotel.pl

    Masz lumie w orange wyjmi karte sim i juz instalujesz najnowsza aktualizacje przez Zune !

  • 0

    22.  2012-04-12 22:18:27

    17). Bo Nokia 5230 wcale nie jest taka zła. To jeden z najtańszych i najszybszych smartfonów :-)

Dodaj swoją opinię