Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gdzie będzie zasięg P4

Gdzie będzie zasięg P4

WitekT 26 Czerwca 2006 10:48

0 0

Czwarty operator komórkowy w Polsce chce jak najszybciej uruchomić swoją sieć w ośmiu miastach i aglomeracjach. Firma ma nadzieję, że pierwsze własne stacje włączy jeszcze w tym roku.

Najpierw stacje będą budowane w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu i aglomeracji katowickiej, a także Krakowie, Szczecinie, Wrocławiu i Łodzi.

W drugim etapie sieć P4 ma zacząć działać w Bydgoszczy, Toruniu, Lublinie, Kaliszu, Opolu, Częstochowie, Kielcach i Rzeszowie.

Trzeci krok budowy sieci obejmie Gorzów Wielkopolski, Zieloną Górę, Rybnik, Bielsko-Białą, Nowy Sącz, Tarnów, Białystok, Olsztyn i Radom.




W pierwszym etapie P4 chce mieć ponad 1500 stacji. Dostarczy je chińska firma Huawei. Kontrakt wart 150 mln euro obejmuje też dostawę innego sprzętu. W I etapie w sieci P4 działać będą dwie centrale telefoniczne - w Warszawie i Katowicach. P4 w swej działalności zamierza wykorzystywać sieć światłowodową Netii, która ma 30% jej kapitału.

Telefoniczną obsługą klientów zajmie się od 30 do 40 osób zatrudnionych bezpośrednio w warszawskiej siedzibie P4. Drugie biuro obsługi powstanie w Poznaniu. Będzie zatrudniało 450 konsultantów i działało jako zewnętrzna firma (outsourcing).

P4 zamierza uruchomić własne sklepy. Powstaną one w wielkich centrach handlowych. Osoby tam zatrudnione będą pracownikami P4.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5. ~Paweł  2006-06-26 11:09:18  host: bpy190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***1. Ale jak to zdzieraja?! Kiedys w Simplusie minuta rozmowy wewnatrz sieci kosztowala 1,95 w taryfie Multi. Teraz kosztuje 25 gr. W POPie minuuta w sieci kosztowala 1zl, teraz 30 a nawet 15 gr. Za SMSa placilismy 60gr netto(pierwsze taryfy Plusa), a teraz mamy za 0,5 grosza(Heyah)! Kiedys.... minuta poza siec kostwala 3zl w szczycie. Teraz jest za 59gr. Kiedys byl pusty abonament za 145zl netto i minuta rozmowy kosztowala w nim 75gr netto (taryfa Prestige Plus). Teraz za 145zl mozna gadac i gadac.... I konca nie widac. Nie piszcie,ze z nas zdzieraja. Zawsze moze byc taniej, to jasne, ale analizujac wstecz to teraz uzywanie komorki kosztuje nas "grosze".

  • 0

    6.  2006-06-26 11:24:51

    jest nadzieja że będzie to coś sensownego te całe P4. Dobrze że wszystko będzie podlegało pod firmę a nie jakieś pośrednictwo w postaci dealerów. A tak w ogóle...czy są jakieś okresy dat na które przypada I i II okres...? tak mniej więcej :)

  • 0

    7. ~plusik  2006-06-26 12:22:00  host: apn-100-185.gprsbal.plusgsm.pl

    W Częstochowie jako jedyna sieć która ma obecnie UMTS to plus. Oni maja najlepszy zasięg, jestem ciekaw gdzie jeszcze wybudowali a nie poinformaowali oficalnie.

  • 0

    8. ~hiszpan  2006-06-26 13:00:15  host: 213.25.40.130

    P4 ma jakąś stronkę czy jak?

  • 0

    9. ~  2006-06-26 13:22:02  host: dvo163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Aglomeracja katowicka jest całkiem spora. Jak będą chcieć zaoszczędzić, to okaże się, że w całej aglomeracji P4 działa tylko w Katowice Centrum.

  • 0

    10. ~***5  2006-06-26 13:47:57  host: esm68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***5 Analizując wstecz? czyli zawsze regres? a keidy do przodu? tylko zapowiedziami coraz to nowych "super" promocji? 0,30 - 0,15 tylko w pakeitach nie w standardzie. Jesli porownujemy to nie do tego co było a do tego co jest np na zachodzie. Weźmy pod uwage siłe nabywczą pieniądza, zarobki, standard zycia i sprawdźmy czy rzeczywiscie jest tak tanio? wszedzie lojalki zobowiazania albo haczyki typu zapłac 2 zeta bedizesz miał po 0,15. Może faktycznie gdyby popatrzec jak było a jak jest to jest taniej ale czy zasady sa aby do końca jasne?

  • 0

    11. ~dt  2006-06-26 13:54:47  host: wap.plusgsm.pl

    @plusik- Plus ma Umts w Toruniu i w Bydgoszczy. Poki co nieoficjalnie ale jest :)

  • 0

    12.  2006-06-26 14:00:22

    ***hiszpan: zobacz tutaj: http://www.project4.pl/

  • 0

    13. ~hiszpan  2006-06-26 17:14:18  host: 213.25.40.130

    lapetti dzięki wielkie... szukałem i szukałem... a tu proszę :) podrofka, może by się tam zachaczyć? w sensie pracy :)

  • 0

    14. ~Paweł  2006-06-26 22:43:05  host: bpy190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***10. Dla mnie jest tanio. Przepraszam bardzo, ze nie jestem z typu ludzi, ktorzy chca miec wszystko za darmo albo za grosze. W sumie jest ponad 30 mln abonentow i uzytkownikow. Wiec chyba nas na to stac?!

  • 0

    15. ~Paweł  2006-06-26 22:45:23  host: bpy190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dla mnie nie ma haczykow, a zasady sa jasne. Od tego sa regulaminy. Wystarczy je tylko przeczytac. Nikt przeciez nie mowi,ze operatorzy to instytucje charytatywne... Nie przesadzajmy.

  • 0

    16. ~orange  2006-06-26 22:53:23  host: ebs209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    p4 sie opierdala koncesjaod roku a czy do kurwy nedzy postawili gdzies jedne bts poza siedzibą ? to jest pytanaie proszę o odpowiedź

  • 0

    17. ~  2006-06-26 22:55:57  host: ebs209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tanio to jest wtedy kiedy siła nabywcza 1000 zł jest duża ale nie przy tych stawkach połaczeń

  • 0

    18. ~Tower  2006-06-27 00:02:33  host: 193.24.220.57

    Orange , tak , znam jeden namiar nadajnika . Właśnie mają zamiar lada momeny`t stawiać nadajnik na dochu mojego sąsiada w Gdyni z czego nie jestem zachwycony bo dom sąsiada jest bliźniakiem w stosunku do mojego domu .

  • 0

    19. ~Natalia  2006-06-27 02:59:31  host: 82.160.20.5

    Nie zazdroszczę. Możesz mieć potem zmutowane plemniki od pola elektromagnetycznego....

  • 0

    20. ~hiszpan  2006-06-27 10:55:16  host: 213.25.40.130

    hehehehehe niezłe, niezłe, nienajgorsze :)

  • 0

    21. ~*14  2006-06-28 10:30:45  host: esq34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    *14 Stawka interkonektowa w UE (bez polski jako ewenement ech) wyniso na dzis 12 eurocentów podczas gdsy w polsce 16! przy odpowiedniej sile nabywczej 1000 PLN i 1000 eurodudków i nadal twierdzmy ze jest tanio spoko!

  • 0

    22. ~oktan  2006-07-10 23:46:54  host: eud146.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W ubieglym tygodniu bylem w Toruniu. Telefon w plusie zalogowal mi sie do UMTSu.

  • 0

    23. ~shubidu  2006-11-12 20:36:32  host: ebd194.internetdsl.tpnet.pl

    bo plusior to naj siec wiem bvo w niej pracuje

  • 0

    24. ~`Serek  2008-03-05 09:43:18  host: 78-31-89-17.ostrog.net.pl

    U mnie miała być antena Plusa, ale zastrajkowali, że niby szkodliwe dla dzieci które do szkoły idą. A co Do P4 To Północny Rybnik by się załapał? BTW: coś w Orange Zasięg Podupada ostatnio.

Dodaj swoją opinię