Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gdyby iPhone był firmą, byłby większy niż Coca-Cola i McDonald's... razem wzięte

Gdyby iPhone był firmą, byłby większy niż Coca-Cola i McDonald's... razem wzięte

orson_dzi 29 Lipca 2014 14:09

9 7

Jordan Weissmann z amerykańskiego magazynu Slate postanowił sprawdzić, jak wypadałyby flagowe produkty Apple, gdyby każdy z nich był oddzielną firmą. Wyniki są zaskakujące.



Weissmann bazował tylko na tegorocznych wynikach sprzedaży. Wynika z nich, że iPhone zarobił w pierwszym kwartale 19,75 mld dolarów. Jest to wynik identyczny, jaki uzyskały połączone siły Coca-Coli i McDonalda, większy niż sklepu internetowego Amazon i minimalnie niższy niż łączny wynik Google i Ebay.

iphone vs reszta




Wyraźnie gorzej, ale i tak zaskakująco dobrze wypada tracący ostatnio na popularności iPad. Pomimo spadku sprzedaży zarobił 5,9 mld dolarów. To więcej niż Facebook, Groupon, LinkedId, Tesla, Twiiter i Yahoo... razem wzięte.

ipad vs reszta

Dodatkowo, akcesoria od Apple zarobiły 1,3 mld dolarów, przeganiając tym samym dochód sieci barów Chipotle wynoszący 1,05 mld dolarów. Oprócz tego, samo oprogramowanie Apple, w tym iTunes, zarobiło 4,5 mld, przeganiając tym samym Ebay z wynikiem 4,37 mld dolarów.

Źródło tekstu: Slate     

Dodaj do:

Tagi: apple | facebook | google | ipad | iphone | jordan weissmann

w sumie: 21
  • -1

    2. ~Lol  2014-07-29 14:30:53  host: google-proxy-66-249-81-72.google.com

    Wierzyc sie nie chce. Ktos manipuluje tymi danymi. Beznadziejne produkty Apple na czele z najgorszym smartem czyli wartym 300 pln a kosztujacym 3000 pln srajfonem, w ktorym nie mozna nawet baterii wymienic generuja takie wyniki??? Manipulacja. Kto to kupuje??? Tyle super sprzetow dookola. Z2, sgs5 itd. Ile one generuja kasy?

  • 6

    3. ~Hose  2014-07-29 14:39:07  host: 81-18-219-146.static.chello.pl

    Raczej powinno być "wygenerował obrót" a nie zarobił, zarobek to zysk a nie obrót.

  • 2

    4. ~dodo  2014-07-29 14:46:19  host: 89.174.81.114

    przeciez przychod coca-coli za SAM PIERWSZY KWARTAL tego roku to prawie 11 mld dolarów .... kto robił to zestawienie?

  • -1

    5. ~  2014-07-29 14:47:13  host: apn-5-60-95-183.dynamic.gprs.plus.pl

    Ale i tak w wolsce polak cebulak wie, ze ajfon to sziiit i nikt tego nie kupune. Zreszta za 4 miesiace i 17 dni eppyl zbankrutuje.

  • 3

    6.  2014-07-29 14:48:54

    @2: z całym szacunkiem dla jakości Z2, ale on też nie ma wymiennej baterii :) Natomiast mimo, że z Apple nie wziąłbym najnowszego produktu (bo już 5S ma czytnik linii papilarnych), to nie uważam zwykłej piątki za zły produkt. Nie wiem, czy kosztuje 300 zł po przeliczeniu na części - powiedziałbym, że mimo wszystko jednak trochę więcej. Nie chcę bronić tej firmy, w tym momencie zdecydowanie najbardziej kibicuję Sony, ale Apple nie robi złych produktów.. tylko ograniczone :)

  • 1

    7.  2014-07-29 14:49:57

    @1 Te kwoty są na tyle ciężkie do ogarnięcia, że się machnąłem ;) . Już poprawione.

  • 2

    8.  2014-07-29 15:12:23

    Wyniki chyba troche przesadzone ale cos jest na rzeczy. Znajomego corka mieszka w usa i tam tyle samo ludzi ma iphone co u nas samsungi. Do tego dochodzi zdziercza polityka typu po co wymieniac baterie w np 4s za 3/4 ceny nowego smarta. I sprzedawcy opychaja nowe iphone mimo ze stary z nowa bateria pochodzilby jeszcze ladnych pare lat.
    Do tego ta inwigilacja... Dziwi mnie ze ze Amerykanie sie na nia godza.

  • 1

    9. ~Darkeners  2014-07-29 15:13:42  host: 89-79-54-85.dynamic.chello.pl

    Ludzie przezywacie tego iPhona, czasem czytac nie moge jaki ból dupy niektorzy tutaj maja...

    Poza tym pamietajcie ze do iPhona wlicza sie pewnie zarobek z App Store...

  • 0

    10.  2014-07-29 15:15:11

    mam kilku znajomych posiadających ip 5 i 5s i ciągle na coś narzekają. jak nie na 1,5 h pracy tel na wi-fi to coś tam sie przy wyświetlaczu odkleja albo parzy jak za długo go katują albo coś tam. a dziś mając do czynienia z kilkoma samsungami s5 dalej jestem utwierdzony w przekonaniu że to bubel. lepiej zainwestować w note 3 i mieć święty spokój.

  • 0

    11.  2014-07-29 15:16:29

    a co do posiadanych części w ip6 podobno składa się z 45% części samsunga.

  • 0

    13.  2014-07-29 15:26:54

    @12 taka sama jak ajfon. Wszystko po jednych pieniądzach a zamiast tego, że najważniejszy jest klient liczą się słupki przychodów na kwartał. W *** z takimi firmami. Żydzą na materiale a i tak mają nas gdzieś...

  • 0

    14. ~Jacek  2014-07-29 15:30:09  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    Autorowi tekstu proponuje to przeczytac, pozniej swoj tekst i wyciagnac wnioski http://tlp.is/37g

  • 0

    15. ~Przemix  2014-07-29 15:52:33  host: public-gprs517019.centertel.pl

    Nie przepadam za tekstami orsona. Robi sie druga komórkomania

  • 0

    16. ~  2014-07-29 16:19:31  host: user-94-254-195-82.play-internet.pl

    Wow, a gdybym miał moce supermana to byłbym niezwyciężony. Pudelek.

  • 0

    17.  2014-07-29 18:17:08

    @8 Nie bez powodu amerykanie sa najgrubszym i najgłupszym społeczeństwem na świecie ;)

  • 0

    18. ~:D  2014-07-29 19:11:35  host: 41.230.32.124

    Polejcie @17

  • 0

    19. ~1  2014-07-29 19:51:22  host: 88-199-127-113.tktelekom.pl

    @17 polej, bo my najmądrzejszym i najlepszym co nie kupuje iphonow tylko samsungi solid, bo przeciez jedno i drugie to to samo i wyprodukowane przez samsunga. Jestesmy tez najbardziej podbijanym narodem na swiecie i do tego jednym z najbiedniejszych i najslabszych militarnie. O tacy to jestesmy. Jeszcze cos Amerykanach masz?

  • 0

    20. ~eg777  2014-07-30 08:06:16  host: 87-207-165-165.dynamic.chello.pl

    orson_dzi. Kolejny "artykuł" = kolejne błędy. Jak wczoraj i przedwczoraj i dwa dni temu. Nie: "...i tak zaskakujące dobrze...", tylko: "...i tak zaskakująco dobrze...". Nie: "...samo oprogramowanie Apple, w tym iTunes, zarobił 4,5 mld..". Oprogramowanie jest rodzaju nijakiego, więc: "...samo oprogramowanie Apple, w tym iTunes, zarobiło 4,5 mld..".

  • 0

    21. ~zulugula  2014-07-30 08:47:16  host: public-gprs516395.centertel.pl

    Jordan Weissmann? Jakieś pejsowe to nazwisko.

  • 1

    22. ~Misiek  2014-07-30 09:54:57  host: 87-207-162-96.dynamic.chello.pl