Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gdańsk zaczyna być "bezprzewodowy"

Gdańsk zaczyna być "bezprzewodowy"

WitekT 6 Kwietnia 2007 20:23

0 0
Gdańsk to kolejne polskie miasto objęte inicjatywą mającą na celu umożliwić bezpłatny dostęp do Internetu korzystając z technologii WiFi. Politechnika Gdańska i magistrat uruchomiły pierwsze hotspoty, które na razie obejmują zasięgiem Wały Jagiellońskie, marinę gdańską oraz Urząd Miasta.

Władze miasta zapowiadają jednak tworzenie kolejnych hotspotów. Nadajniki instalowane będą na istniejących już kamerach monitorujących najczęściej odwiedzane przez turystów miejsca. Działania prowadzone są w ramach programu Wireless City Gdańsk.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~PLANET  2007-04-06 20:46:29  host: gpy74.internetdsl.tpnet.pl

    A ja chce Gdynie! :)

  • 0

    2. ~Mirek  2007-04-06 21:19:40  host: 87-205-231-96.adsl.inetia.pl

    zapowiadają jedna tworzenie. powinno być jednak. Witek ty chyba mieszkasz w trójmieście. :)

  • 0

    3.  2007-04-06 21:29:21

    Mirek: fixed, dzięki! :) W Gdańsku mieszkałem 7 lat, teraz mieszkam w Wawie. :)

  • 0

    4. ~  2007-04-06 21:30:47  host: aaot58.neoplus.adsl.tpnet.pl

    witek, kiedy test N95???

  • 0

    5.  2007-04-06 21:33:09

    "Władze miasta zapowiadają jedna tworzenie kolejnych hotspotów" - chyba lepiej by brzmiało z jednak :-)

  • 0

    6.  2007-04-06 21:42:50

    4: wkrótce. :)

  • 0

    7. ~Mirek  2007-04-06 21:50:13  host: 87-205-231-96.adsl.inetia.pl

    A tak coś myślałem, że właśnie gdzieś w Trójmieście, a nawet przypuszczałem, że właśnie Gdańsku. Pamiętam jak jeszcze przed założeniem Telepolis pisałeś artykuły na wp. W dodatku spojrzałem, że adres redakcji macie na Gdańsk. No sam bym do Wawy z Gdyni się przeniósł lepsze perspektywy chyba? Ale ceny mieszkań skutecznie odstraszają. Choć rodzinę mam w Wawie ale niestety mieszkają w Pruszkowie, choć w liceum była beka jak mówiłem do kumpli, że muszę szybciej iść do domu bo wujek z Pruszkowa do mnie przyjeżdża . :) Wesołych Świąt Witku i dużo wypoczynku po ciężkiej pracy. :)

  • 0

    8.  2007-04-06 21:57:00

    Mirek: Gdańsk to czas studiów (i pracy dla WP) - potem 2 lata w Olsztynie, teraz Warszawa. Firmę mamy zarejestrowaną w Gdańsku, gdzie mieszka SirmarK. Wawa - bo trzeba bywać na konferencjach i tyle. :) A ceny mieszkań to kosmos - pomału dojrzewam do pomysłu kupienia mieszkania i mnie dreszcze przechodzą jak patrzę ile trzeba będzie zapłacić. ;) Dzięki za życzenia - również życzę spokojnych i wesołych. :)

  • 0

    9. ~Michał  2007-04-06 23:58:02  host: adt97.neoplus.adsl.tpnet.pl

    noo to przybyły nowe rejony "krojenia" laptopów i palmów. Już widzę jak usiadłem gdziekolwiek na starym mieście w Gdańsku z laptopem.. Marketingowo pomysł rewelacyjny. Z praktyką znacznie gorzej.

  • 0

    10.  2007-04-07 08:55:39

    WitkuT - Wesołego jajka,miłych świąt i oby nam się ta telekounikacja (szerokopojęta,nie tylko TP) rozwijała bez zgrzytów :) pozrdawiam wszystkiego naj:]

  • 0

    11.  2007-04-07 08:56:40

    A pomysł z hotspotami świetny - PANOWIE Z MAGISTRATU WROCłAWSKIEGO - Bierzcie przyklad z Gdańska:]

  • 0

    12. ~robson91  2007-04-07 09:18:13  host: azx212.internetdsl.tpnet.pl

    ~michał...czytaj uważnie zostaną zamontowane na miejscu kamer... to raczej przed kamerami można się czuć "stosunkowo" bezpiecznym co nie :D

  • 0

    13. ~tf  2007-04-07 09:37:28  host: ahq149.internetdsl.tpnet.pl

    Hehe, jedna kamerke mam 10m. od okna ;-) Zmieniam prividera ;-)

  • 0

    14.  2007-04-07 10:21:04

    13 - Szczęściarz :]

Dodaj swoją opinię