Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Garść nowinek o iPhone 3G

Garść nowinek o iPhone 3G

LuiN 24 Maja 2008 10:17

0 0

Do oficjalnej prezentacji nowego telefonu Apple-a pozostało nieco ponad dwa tygodnie. W sieci pojawiły się informacje na temat nowych możliwości tego urządzenia.

iphone geotagging W ostatniej becie firmware-u w wersji 2.0 pojawia się funkcja geo-tagging, czyli możliwość automatycznego dodawania do każdego z wykonywanych zdjęć informacji o położeniu geograficznym. Funkcja od niedawna goszcząca w smartfonach Nokii trafi zatem też do nowego produktu Apple-a - komentuje Intomobile.




Druga informacja - tym razem z portalu Electronista - dotyczy możliwości transmisyjnych telefonu. Australijski operator komórkowy Telstra przygotowuje się do komercyjnego uruchomienia sieci w standardzie HSPA+. Jeszcze w tym roku dzięki obsłudze nowego standardu będą możliwe transmisje o prędkości do 21 Mb/s. W przyszłym roku prędkość wzrośnie do 42 Mb/s.

Obecne testy prowadzone są przy użyciu telefonów Apple iPhone 3G. W związku z tym pojawiły się zapytania dotyczące tego, czy aby na pewno 7,2 Mb/s, którego doszukano się w becie oprogramowania, to już absolutnie wszystko co będzie potrafił iPhone 3G. Szczególnie, że AT&T również planuje uruchomienie HSPA+ do końca tego roku.

Źródło tekstu: Intomobile, Electronista, wł     

Dodaj do:
w sumie: 38
  • 0

    19. ~DejwiD  2008-05-24 17:31:45  host: public-gprs104891.centertel.pl

    szkoda, ze nie wspominasz o tym, ze procek ma obnizone taktowanie do 412Mhz. a ogromu oprogramowania to jest... ale na WM. ifonik sie przy tym nie umywa.

  • 0

    20. ~  2008-05-24 18:23:56  host: p05-13.opera-mini.net

    Wielebny Steve Jobs ukarze was za krytyke iPhone'a! Ręka niemalże boska dosiegnie was wszedzie. iRaq was wytropi.

  • 0

    21. ~tymis  2008-05-24 19:42:45  host: user32.195.udn.pl

    Jako osoba pragmantyczna chciałbym zapytać o baterię. Już będzie można ją samemu wymienić w tym modelu?

  • 0

    22.  2008-05-24 20:52:18

    Taki szum wokół tego iPhona 3G... A przecież niczym się tak na dobrą sprawę nie różni od zwykłego iPhona... Czym?, Softem? Też mi różnica... Dodaliby chociaż wideo i autofokus w aparacie...

  • 0

    23.  2008-05-24 20:55:50

    SE X1, Nokie: N95, N82, 5800 XM, LG KU990... Wszystkie są o wiele lepsze od iPhona... Ktoś tu pisał o upadku na beton... N95 spadła mi z metra i nic się nie stało. I sądzę, że w iPhonie można latwo rozbić ekran (tylko po co?) gdyż nie jest on niezniszczalny, z resztą tak samo jak N95... Ale telefony nie są od tego by nimi rzucaćo beton...

  • 0

    24. ~  2008-05-24 21:24:37  host: p08-16.opera-mini.net

    Apple jest innowacyjne i wspaniale! Wprowadza 3G do swojego iPhone'a... Nokia i SE przegrywaja ten wyscig o 3G.

  • 0

    25. ~DejwiD  2008-05-24 22:22:58  host: public-gprs82917.centertel.pl

    oraz jedna z najbardziej przyjaznych firm dla gejow :)

  • 0

    26.  2008-05-24 22:41:53

    Moze troche przesadzilem z tym, ze jego funkcje sa az tak marne, ale w dniu dzisiejszym naprawde duzo lepszych telefonow mozna kupic w tej cenie. LG Viewty, HTC Touch Diamond, N95... i wiele innych. A system operacyjne tego telefonu nie umywa sie do Windows Mobile, jesli wezmiemy ilosc dostepnego oprogramowania.

  • 0

    27.  2008-05-24 23:07:47

    póki co HTC Diamond kosztuje ok. 3 tyś wiec Iphone jest nieco tańszy...choć pewno i HTX stanieje narazie jest 1 szt. na allegro.

  • 0

    28. ~  2008-05-24 23:24:47  host: f142-152.opera-mini.net

    Są lepsze telefony od iphone'a,ale to nie zmienia faktu,że jest,pomimo swoich niedociągnięć,telefonem de facto wyjątkowym i kultowym.

  • 0

    29.  2008-05-24 23:27:40

    Zgadzam się - tak jak kiedyś pierwszy iPod tak teraz iPhone jest tym czymś co jednak przyciąga wzrok...nie chodzi tu o możliwości ale o sam wygląd i obsługę.

  • 0

    30. ~sudym  2008-05-25 02:51:37  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Niema co porownywac do iphona np n95czy lg vievty.N95 mniejszy wyswietlacz,bateria porazkaiphon przy 3.5 cala ekranie dluzej trzyma.lg viewty karty tylko do 2giga a ten niby extra aparat 5mp schnaidera robi rozmyte zdjecia,do netu najleprzy iphon.Mysle nawet ze jakby niebylo w ogole aparatu tak jak np w SE w950imuyzcynzm telefonie nikt nienayekay.

  • 0

    31. ~gigi  2008-05-25 09:53:32  host: 195.117.208.112

    znawca - jak zwykle bredzisz. Wyświetlacz n95 nie jest chroniony niczym ! No chyba, że w twoim przypadku się sprawdza, że głupi ma zawsze szczęście. Wpisz na YT IPhone i poszukaj testu praktycznego tego sprzętu. Upadki i naciski nic mu praktycznie nie zrobiły. Przy czym się nie zawiesza i jest idealny do multimediów. Widziałem w praktyce odtwarzanie video na IPhone i N95 przy czym to plastikowe coś ze skandynawii się chowa.

  • 0

    32. ~Sb  2008-05-25 15:05:07  host: bug154.internetdsl.tpnet.pl

    Byłem wczoraj w Galerii Krakowskiej - w salonie Apple'a - pytam kiedy będzie u nas iPhone, nie wiedzą...

  • 0

    33.  2008-05-25 17:07:02

    3/4 ludzi piszących komentarze widziało iphona tylko w necie albo u kogoś w ręce a potem piszą głupoty że N95 jest lepsze od iphona , jakby poużywali go choć trochę to w życiu by nie wrócili do noki

  • 0

    34. ~steve  2008-05-25 23:03:20  host: 173.9.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl

    znawca: nie komentuj nigdy tego czego nie miales ani nie urzytkowales, wiec idz do swoich nokii i "baw" sie dalej nimi ;] niestety, jak to guzo pisal nalezysz do tej 3/4 osob ktore pisze bo TYLKO czytali ;] znawca a moze ty zazdrosisz tylko ludziom, bo tez chcialbys miec TAKIE CUDO a nie jak wiekszosc: nokie ;>? niestety, zazdrosc ludzka nie zna granic ...

  • 0

    35. ~steve  2008-05-25 23:07:09  host: 173.9.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl

    znawca i jeszcze jedno jezeli kogos stac na iPhona to i rowniez stac na normlany aprat cyfrowy z zoomem, wiedo i fokusem (oczywscie mowimy o jakis juz bardziej wymagajacych zdjeciach) bo jak sie nie myle nie zostal stworzony iPhone do profesjolnaych ;] hmm co juz zniaszczyles iphonowi wyswietlacz ze wiesz ze szybko zniszczy sie powiem ci tylko: poogladaj testy to twoja enka 95 oblala by pierwszy test (wytrzymalosc wyseitlacza na klucze, ostre przedmioty )

  • 0

    36.  2008-05-26 00:10:48

    napisz mi co jest lepsze w iphonie od calej reszty telefonow na wm, symbianie?? transmisja danych? wyswietlacz? dodatkowe oprogramowanie? a.. juz sam sie domyslilem: iTunes hahahahah

  • 0

    37. ~muzyk  2008-06-18 03:50:15  host: cpc1-lutn2-0-0-cust529.lutn.cable.ntl.com

    i ja tak sadze .iphone jest ciekawym wyborem. mam obecnie n 95 i wg mnie jest fatalna jak na dzien dzisiejszy , a mam ja od pol roku. po prostu sie zuzyla. ajfonik bedzie jakims ciekawym urozmaiceniem i ma wszystko czego potrzebuje i uzywam.

  • 0

    38. ~BB  2008-10-06 15:53:13  host: host-89-230-120-30.nowaruda.mm.pl

    Iphon niby co takiego ma??? Chyba nic w proównaniu do innych producentow. Jedynie iPhon mi sie tyle razy psul zaden inny tel.

Dodaj swoją opinię