Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Galaxy S9 trafi na rynek już za dwa miesiące

Galaxy S9 trafi na rynek już za dwa miesiące

msnet 16 Stycznia 2018 18:36

3 1

galaxy s9+ render

Oficjalna prezentacja nowych flagowców Samsunga nastąpi podczas MWC 2018. Ich premiera rynkowa rozpocznie się niecałe 3 tygodnie później.

26 lutego 2018 roku wystartują w Barcelonie targi Mobile World Congress (MWC). Prezes Samsunga DJ Koch potwierdził, że podczas tego wydarzenia nastąpi oficjalna prezentacja nowych topowych smartfonow koreańskiego koncernu, Galaxy S9 i Galaxy S9+. Jak podał na Twitterze niezawodny Evan Blass, już kilka dni później, 1 marca 2018 roku, rozpocznie się przedsprzedaż nowych smartfonów, a 16 marca trafią one fizycznie na rynek.



Nowe flagowce Samsunga będą z wyglądu przypominały tegoroczne Galaxy S8 i Galaxy S8+. Rewolucja ma się dokonać na tylnym panelu - inne będzie umiejscowienie czujnika linii papilarnych, a większy ze smartfonów dostanie podwójny aparat fotograficzny, w dodatku z bardzo jasnymi obiektywami (f/1.5 w S9 i f/1.4 w S9+). W stosunku do ubiegłorocznych modeli zwiększy się także wydajność nowych urządzeń, z uwagi na zastosowanie najwydajniejszych chipsetów Qualcomm Snapdragon 845 i Exynos 9810. Do Polski, wzorem lat ubiegłych, powinny trafić warianty z Exynosem.

Według ostatnich doniesień Galaxy S9 będzie zasilany akumulatorem o pojemności 3000 mAh. Jeśli plotka okaże się prawdziwa, będzie to oznaczać, że zostanie zachowana pojemność "baterii" z Galaxy S8. Być może obudowy nadchodzących smartfonów będą wykonane z nowego, lekkiego stopu magnezu i aluminium, opracowanego przez Samsunga. Tego samego, z którego wykonano obudowę laptopa Samsung Notebook 9, pokazanego podczas targów CES 2018 w Las Vegas.

Zobacz: Metal 12 - to z niego powstanie obudowa Samsunga Galaxy S9?
Zobacz: Nowe flagowce Samsunga mogą mieć bardzo jasne obiektywy
Zobacz: Galaxy S9 zadebiutuje z nową stacją dokującą DeX Pad
Zobacz: 10 najgorętszych telefonów 2017 roku

Źródło tekstu: @evleaks, /LEAKS, wł     

w sumie: 15
  • 0

    1. ~Edward Chetny  2018-01-16 18:54:59  host: public-gprs179855.centertel.pl

    DJ Koch to brzmi fantastycznie. Ciekawe gdzie koleś gra?

  • 0

    2.  2018-01-16 18:58:15

    Ten czytnik z tyłu to chyba estetycznie nie za fajny pomysł...Zobaczymy jak w praktyce, ale nie widzi mi się to dobrze.

  • 1

    3. ~panda  2018-01-16 20:00:33  host: apn-5-60-208-177.dynamic.gprs.plus.pl

    jaram się niczym baterie samsunga ;)

  • 0

    4. ~Marta Niechętna  2018-01-16 20:04:44  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    Ja już nie nadążam nad tym. Przed chwilą S8 był a już S9. xD

  • 0

    5. ~r  2018-01-16 21:36:11  host: 89-66-10-113.dynamic.chello.pl

    Za chwilę będzie S25 ;-). Ale najbardziej czekam na telefon z linii budżetowej o symbolu J23.

  • 0

    6. ~quzo  2018-01-16 21:48:48  host: quzo

    ciekawe czy wydajnością pobije Apple czy nie

  • 0

    7. ~Boss  2018-01-17 02:23:00  host: 84-10-57-230.static.chello.pl

    Czy zrobią jakąś wersję z prostym ekranem?! Osobiście niewygodnie mi się obsługuje ten zakrzywiony...

  • 0

    8. ~xxx  2018-01-17 07:32:00  host: 188.146.64.15.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    5 - iphony wygrywają tylko wtedy gdy recenzenci porównują s8 który wyszedł rok temu z iphonem który wyszedł pół roku po nim, a pół roku w rynku telefonów to dużo czasu, dokładnie tak samo można porównywać teraz s9 z iphonem x, bo znów wyszła przerwa pół roku i na sto procent samsung będzie lepszy, po to żeby za kolejny pół roku wyszedł iphone coś tam który znów będzie lepszy od s9 i tak na okrągło :)

  • 0

    9. ~quzo  2018-01-17 08:33:09  host: quzo

    @8 akurat samsung s8 jest wolniejszy od starszego iphone 7+

  • 0

    10. ~Buli  2018-01-17 08:48:31  host: 178.43.229.101.ipv4.supernova.orange.pl

    Trwa wyścig, kto szybciej pokaże i sprzeda coraz bardziej niedopracowany chłam. Szajsung od lat na prowadzeniu, ale i w Apple zlikwidowali ostatnio dział kontroli jakości i telefony lecą do sprzedaży bez żadnego sprawdzenia. Niestety, jak widać po komentarzach powyżej, nadal są osoby, dla których liczy się szybkość a nie jakość.

  • 0

    11. ~Buli  2018-01-17 08:52:14  host: 178.43.229.101.ipv4.supernova.orange.pl

    A co do Galaxy S9, to zapowiada się kolejna beznadziejna belka z podłużnym ekranem. Wzorowali się na poręczy, czy na lusterkach wewnątrz samochodów? Do tego śmieszna pojemność niewymiennego w dodatku akumulatora.

  • 0

    12.  2018-01-17 09:11:27

    Mam jeszcze S7 Edge oraz już S8. Powiem szczerze, że od 2 tygodni nie mogę się przyzwyczaić i rozważam jego sprzedaż. Plusem jest ekran, ale brak przycisków pod nim albo miejsce na nim zabiera albo trzeba pasek trzeba ręcznie rozwijać. Biometria tęczówki i twarzy działa jak chce, natomiast obsługa czytnika linii papilarnych jest dla mnie niewygodna bo często telefon gdzieś leży i muszę go podnieść aby odblokować. Różnice w wydajności są marginalne, niezauważalne dopóki nie uruchamiam gier. Złącze ładowania USB-C jest w niewielu telefonach, więc wszystkie poza tym naładuję tym samym kablem oprócz S8. Napaliłem się na Note 8 ale z tych samych powodów go nie kupię, tak samo będzie pewnie z S9.

  • 0

    13.  2018-01-17 10:36:40

    Mogli poczekać i wbudować czytnik linii papilarnych w ekran, ale nie, po co. Lepiej się ścigać na szybszą datę premiery :(

  • 0

    14. ~Gatts  2018-01-17 11:09:45  host: public-gprs386789.centertel.pl

    Wystarczy popatrzeć na testy Iphone i Samsunga czy Huawei na YouTube i od razu będzie widać jak przeszacowane cenowo są te Smartfony.Porównajcie chociażby Huawei Mate 10 Pro z iPhone więc Chińczycy zrobią swoje a Apple pokaże jak nie warto zawyżać cen by nie spaść w rankingu popularności.Huawei jako jedyny teraz daje Nam 128GB szybkiej pamięci na dane UFS i 6GB RAM w cenie poniżej 3tys.złotych więc z czym do ludzi.

  • 0

    15.  2018-01-17 13:00:32

    @12 Ja przesiadłem się z S7 Edge na Note 8 i nigdy nie żałowałem tej decyzji. Wręcz odwrotnie. Też myślałem że bez przycisków fizycznych nie dam sobie rady ale nie poczułem praktycznie żadnej różnicy. Fakt, że czasami jak telefon leży to trzeba go podnieść żeby odblokować ale w większości przypadków jak dla mnie jest super bo telefon można odblokować sięgając do kieszeni. W domu mam włączony smart unlock i telefon się nie blokuje. Odnośnie USB-C to niedługo będzie w każdym telefonie.

Dodaj swoją opinię