Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Galaxy S9 być może ostrzeże nas o złej jakości powietrza

Galaxy S9 być może ostrzeże nas o złej jakości powietrza

msnet 11 Października 2017 19:15

6 1

samsung galaxy s8 plus

Samsung patentuje czujnik środowiskowy, który będzie mierzył jakość powietrza przez wykrywanie różnych cząstek w nim obecnych.

Obecne rozwiązania służące mierzeniu jakości powietrza są albo małe i niedokładne, albo bardzo duże i nieporęczne. Samsung opatentował tak zwany czujnik środowiskowy, który łączy w sobie zalety obu powyższych rozwiązań. Jest wystarczająco mały, aby zmieścić się w przyszłym flagowcu Koreańczyków, a jednocześnie wystarczająco dokładny.

Samsung spłaszczył czujnik i włożył go do podłoża wyświetlacza. Tam będzie mierzył wielkość i ilość szkodliwych cząstek, znajdujących się w powietrzu.




czujnik srodowiskowy
110: podłoże, 160: czujnik dotyku, 120: czujnik środowiskowy 1, 130: czujnik środowiskowy 2

czujnik srodowiskowy
Czujnik składa się z dwóch warstw (120, 130) oddzielonych warstwą izolacyjną (140)

Nie ma gwarancji, że Galaxy S9 będzie miał opisany wyżej czujnik, ale znając Samsunga, który lubi w swoich flagowcach montować różne czujniki (choćby czujnik tętna, barometr lub UV), można uznać, że jest to możliwe.

Zobacz: Snapdragon 845 ponownie na wyłączność Samsunga

Źródło tekstu: GalaxyClub.nl, wł     

w sumie: 23
  • 2

    4. ~MQ  2017-10-11 19:55:36  host: public-gprs353003.centertel.pl

    Skończą się cichacze... człowiek puści silent-pierda i alarm wlączy się w telefonie. XXI wiek...

  • 0

    5.  2017-10-11 20:05:59

    Bardzo bardzo cieszące rozwiązanie! Przynajmniej teraz, o ile Samsung się zgodzi, będzie można uzyskiwać dokładane dane z wielu miejsc.

  • 1

    6.  2017-10-11 20:07:16

    2: To ciekawe, bo Wodzisław, Pszczyna, Rybnik przodują w zanieczyszczeniach...są zaraz za Żywcem.

  • -1

    7. ~~  2017-10-11 20:08:17  host: eei194.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy wykryje on chemtrails?

  • 0

    8. ~  2017-10-11 20:12:59  host: a06-09-02.opera-mini.net

    w Warszawie może się przydać :(

  • -1

    9. ~  2017-10-11 20:29:20  host: public-gprs359872.centertel.pl

    Jak baka ktos póści w pokoju tez ostrzeze, że będzie walic?? :P

  • 0

    10. ~BravoS  2017-10-11 20:29:31  host: a02-05-05.opera-mini.net

    O! Taki czujnik środowiskowy byłby bardzo przydatny w Krakowie - zwłaszcza przy obecnych, ogromnych korkach.

  • 3

    11.  2017-10-11 20:33:22

    Zastanawiam się nad trwałością takiego czujnika. Wszelkie instrumenty pomiarowe wymagają systematycznej konserwacji/kalibracji. Żeby nie było potem jak z pomiarem pokonanych pięter w Gear Fit 2 - ledwie się człowiek z łóżka wytoczy, a tu już 10 pięter cyknięte ;-)

  • -1

    12. ~Marcin  2017-10-11 20:45:28  host: 178.43.241.7.ipv4.supernova.orange.pl

    Prykanie przy użytkownikach w/w telefonu surowo zabronione!

  • 0

    13.  2017-10-11 21:25:13

    To po ile ten S9? 7 tysięcy wystarczy czy doskoczyć do bociana?

  • 2

    14. ~  2017-10-11 21:37:20  host: 89-64-6-204.dynamic.chello.pl

    @2 bredzisz Basior- zapoznaj się z analiza GIOŚ.

  • 0

    15. ~  2017-10-11 21:49:14  host: a25-01-11.opera-mini.net

    Treść wiadomości
    Skończy jak czujniki przeciążenia w autobusach haha

  • 0

    16. ~Flej  2017-10-11 21:50:34  host: cbg195.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przełomem było by wprowadzenie do smartfonów jakiejś formy dozymetru (licznika Geigera). Szkoda, że przy obecnej technologii jest to raczej nie realne, dokładność takiej miniatury byłaby żadna

  • 0

    17.  2017-10-11 22:15:30

    @4 Dobre do filmu, jakieś komedii ;)
    @7 Nie, ale zgłoś się do psychologa.
    @16 Może nie dzisiaj, ale za "parę" lat...
    Pomysł głupi nie jest, ale pytanie o precyzję pomiarów, soft, wiarygodność. Polska niestety ma problemy z powietrzem, a politycy wolą bawić się w miesięcznice, a mogliby więcej czasu poświęcić walkę z ważniejszymi problemami obywateli.

  • 1

    18. ~Gisciu  2017-10-11 22:41:32  host: 2.151.89.79.rev.sfr.net

    A ja wolał bym aparat/kamerę termiczną

  • 0

    21. ~~  2017-10-12 00:42:01  host: eei194.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I co zrobicie z tym czujnikiem? Jak piknie, to ścięcie schowacie się w piwnicy

  • 0

    22.  2017-10-12 09:13:55

    Tylko po co? Ja rozumiem gdyby można coś z tym zrobić, ale tak to po co się stresować?

  • 0

    23. ~mac  2017-10-12 09:20:10  host: 185.137.17.6

    ZAJEBISCIE, w koncu cos dla mnie

  • 0

    24.  2017-10-12 11:29:08

    @2 Śląsk to pojęcie zbyt obszerne. Jak porównasz w środku zimy odczyty w Katowicach + kilka większych miast górnego Śląska z Krakowem to zdarzają się dni, gdzie śląskie ma większy syf w powietrzu o kilkadziesiąt procent więcej niż czerwony majchrowski krakówek. Poczekamy do wielkich mrozów i bezwietrznej pogody to wtedy pogadamy.

  • 0

    25. ~HD  2017-10-15 15:10:14  host: public-gprs412712.centertel.pl

    Palisz sobie z ziomem blanta a tu nagle twój tel. wzywa psiarnię bo wyczuł marijuanine:)

Dodaj swoją opinię