Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Galaxy S8 - podwójny aparat tylko w wersji Plus

Galaxy S8 - podwójny aparat tylko w wersji Plus

orson_dzi 13 Stycznia 2017 12:21

6 1

samsung galaxy s8 gsmarena renders

Z Korei cały czas napływają nowe informacje na temat nadchodzącego Samsunga Galaxy S8. Specyfikacje smartfon(ów) są już na ukończeniu.

Wygląda na to, że Samsung zaserwuje nam dwie wersje modelu Galaxy S8 - standardową i Plus. Oba smartfony będą pozbawione fizycznego przycisku Home, a czytnik linii papilarnych powędruje na tył obudowy.

Wersja S8 Plus będzie nie tylko większa za sprawą większego ekranu (6,2 cala, a w wersji standardowej 5,7 cala), ale również dostanie podwójny aparat, którego ma zabraknąć w wersji standardowej.




Jak donoszą koreańskie media, prototypowe wersje smartfonów trafiły już do prezesa firmy.

samsung galaxy s8 gsmarena renders

Zobacz: Samsung chce sprzedać 60 mln Galaxy S8
Zobacz: [Aktualizacja II] Samsung ostrożny z produkcją Galaxy S8

Źródło tekstu: theandroidsoul; wł     

w sumie: 28
  • 0

    9.  2017-01-13 15:15:21

    miałem nota 3 i poza domem w ruchu był kompletnie nie poręczny

  • 2

    10. ~ambro  2017-01-13 15:21:01  host: 213-216-83-228.static.ip.netia.com.pl

    @8 Zdecydowanie masz rację ale wiemy, że są tacy co lubią się wypowiedzieć na bardziej bądź mniej znane im tematy, nie warto nawet wspominać, że znajdziemy tu też ekspertów w każdej dziedzinie. Skrajne już jest komentowanie pt. "nie stać mnie na to więc będę to krytykował, to zmniejszy mój ból d***". Pozdro dla Ciebie ;)

  • 0

    11.  2017-01-13 16:01:19

    @6: tylko, że piszę właśnie na bazie swojego doświadczenia. Zaczynałem od 2,8" Windows Mobile obsługiwanych rysikiem, a skończyłem na monstrualnej Xperii Z Ultra. Twojego Mate7 też miałem. I z moich doświadczeń 5 cali, w porywach 5,2, jest granicą ergonomii. Oczywiście sam ekran to nie wszystko, bo liczy się grubość telefonu, wielkość ramek itd. A obecny trend to 5,5" w górę, co dla mnie jest nie do zaakceptowania.
    Mi smartfon służy głównie do komunikacji, mniej do przeglądania sieci, a multimedia to już w ogóle margines. Ale z racji częstego korzystania z aparatu zależy mi na jak najlepszej jakości zdjęć, a tą oferują tylko flagowce. A ostatnimi czasy rosną one do niezrozumiałych dla mnie gabarytów...

  • 0

    12. ~  2017-01-13 16:02:39  host: h-87-199-20-15.dolsat.pl

    Wcześniej użytkowałem Note 4. teraz przeszedłem na s7 edge ze względu na mniejszy ekran, ale... odkąd używam ring spigena, do którego mam przyczepioną smycz to mój kolejny telefon może mieć nawet 7 cali. Są tańsze odpowiedniki iring z allegro za 15-20 zł i z aliexpress za 4 zł

  • 0

    13. ~danko  2017-01-13 16:08:33  host: public-gprs683626.centertel.pl

    jeśli te 5,7 cala zmieszcza w gabaryty S7 (nie EDGE) to będzie mega hit. Gabaryty S7 to max co jest do przyjecia.

  • 0

    14. ~danko  2017-01-13 16:12:54  host: public-gprs683626.centertel.pl

    PS. Ci co używają LG G2 wiedzą o co chodzi ;)

  • 1

    15.  2017-01-13 18:38:34

    @11 vonski poruszyłeś istotną sprawę. Nie chodzi o to czy coś jest patelnią czy nie, to rzecz gustu i potrzeb. Niestety klient nie ma często wyboru właśnie ze względu na fakt, że flagowce są produkowane już powyżej 5,5". Sam osobiście przeszedłem z 4,5" na 4" i jest to za mały ekran. Idealnie wypada taki 4,7" - 5", ewentualnie 5,5" zakrzywiony (mam na myśli konkretnie 7 Edge). Oczywiście to tylko własne spostrzeżenia z perspektywy własnych potrzeb, zresztą jak wszystkich tutaj. ;)

  • 0

    16. ~klimass  2017-01-13 19:56:38  host: user-94-254-162-70.play-internet.pl

    @ja,michal - chyba po to masz wersje mini flagowcow

  • 0

    17. ~Ja++  2017-01-13 20:10:58  host: apn-31-0-44-25.dynamic.gprs.plus.pl

    Tak pół żartem pół serio - żeby nikt się nie poczuł obrażony: W dużym zakładzie pracy, gdzie aktualnie "uczęszczam", jest kilka firm podwykonawczych, a co za tym idzie spotykam tam sporą ilość młodych dziewczyn. Jak to w dzisiejszych czasach - większość posiada już smartfony. Śmiało można powiedzieć, iż 99% tych urządzeń ma ekrany o przekątnej co najmniej 5 cali, a prawie wszystkie kobiety, z którymi na ten temat rozmawiałem deklarowały chęć posiadania większego... rzecz jasna ekranu w smartfonie :-)
    Na telepolis natomiast, co chwila napotykam dorosłych (jak mniemam) mężczyzn, którzy "płaczą"... że oni chcieli by malutkie smartfoniki, z małymi ekranikami :-D
    Chyba prawdą jest pogląd, iż w dzisiejszych czasach faceci coraz bardziej niewieścieją, a kobiety przejmują role i postawy mężczyzn ;-)

  • 1

    18. ~Szalony Tadeusz  2017-01-13 21:41:33  host: aags154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Większość tych kobiet mogłoby mieć nawet i 6 calowe ekrany w smartfonach, skoro i tak noszą je w torebkach. Dla mnie 5 cali, już jest mało komfortowe w codziennym użytkowaniu, tym bardziej jak telefon jeszcze zostanie włożony do etui. Nie mam dużych rąk drwala :) i np. czasem obsługa jedną ręką, jak chce coś na szybko sprawdzić, może już być problemem.

  • -1

    19.  2017-01-13 23:38:05

    Aż tylu chłopa ma damskie rączki?

  • 0

    20.  2017-01-14 00:02:30

    @16. klimass, no nie do końca. Zauważ, że mini wersje flagowców mają okrojone podzespoły. U niektórych producentów nie ma w ogóle mini flagowców.

    @18. Szalony Tadeusz, masz rację, u kobiet są większe możliwości "transportowe". Dawnej na jakiejś prezentacji sprzętu Sony podali informację, że jednym z najbardziej optymalnych wymiarów urządzenia jest wielość jak wymiar paszportu (125x88 mm, koło 4,4"). Coś w tym jest, jeszcze kilka lat temu tak projektowano smartfony.

  • 0

    21.  2017-01-14 00:38:54

    Sprawdziłem osobiście. Do wewnętrznych i bocznych kieszeni marynarki *krój sportowy, bez problemu wchodzi tablet 7'. Podobnie jest z większością kurtek zimowych. Z tym, że tablety mają grube ramy. A tu mamy smartfon 6,2' w mega odchudzonych obudowach. Poza wagą urządzenia ja problemu z rozmiarami nie widzę jeśli przekątna będzie rosnąć tylko kosztem wąskich ramek.

  • 0

    22.  2017-01-14 13:57:23

    @21: świetnie że sprawdziłem gdzie wchodzi. A teraz włóż sobie taki 6 calowiec do przeciętnych dzinsów, usiądź za kierownicą i spróbuj go wyjąc. Powodzenia.
    Wiem, że niektórym nie przeszkadza taka patelnia, noszą ją sobie w bojówkach, plecaku, saszetce, whatever. Ale ja chcę 5" i koniec. A z wpisów w sieci nietrudno zauważyć, że nie tylko ja...

  • 0

    23.  2017-01-14 17:03:09

    @22 To se kup ajfona, pixela albo s7. Jaki problem? Ktoś cię zmusza do kupowania patelni?

  • 0

    24. ~ihucuch  2017-01-14 18:07:50  host: 84-10-165-128.static.chello.pl

    Poczekam aż będzie potrójny aparat bo dwa to lipa

  • 0

    25.  2017-01-14 20:05:20

    Popieram wpisy odnośnie "telewizorów" czy "patelni" . Samsung(i nie tylko on) wypuszcza masę niemal identycznych telefonów, ale wszystkie oscylują w okolicach 5 cali.

    Jeśli ktoś szuka w miarę nowego telefonu bliżej 4", rynek może mu zaoferować wielkie nic. Może poza chlubnym wyjątkiem, jakim jest Iphone SE, ale IOS i Apple ze swoja polityką nie wszystkim się podoba(używałem, nie chcę).

    Chyba ostatnim sensownym z pośród małych telefonem jest Samsung galaxy S4 mini, ze swoim 4,3" ekranem, i co ważniejsze, szerokości telefonu tylko 61mm . Obecnie używam galaxy S2 (66mm) i jest dla mnie za szeroki.

  • 0

    26.  2017-01-14 20:10:31

    25). Lub coś z chiñskich mało znanych firemek, choć i tu z 4,5'' ciężko....

  • 0

    27.  2017-01-14 23:35:26

    I znowu te cholerne zagięte boczki edge. Nie do używania to jest.

  • 0

    28.  2017-01-16 12:16:17

    @11
    dla ciebie nie do zaakceptowania, ja mam aktualnie 5.5, i wlasnie leci do mnie 5.7 bo ten 5.5 wydaje mi sie maly

Dodaj swoją opinię