Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Galaxy S4 o 15% droższy w produkcji niż SIII

Galaxy S4 o 15% droższy w produkcji niż SIII

WitekT 20 Marca 2013 09:55

4 2

samsung i9500 galaxy s4Wersja 3G 16 GB nowego Samsunga Galaxy S4 została zbudowana z komponentów za 236 dolarów. To o 15% więcej niż w wypadku Galaxy S III, głównie poprzez użycie większego wyświetlacza, procesora i czujników - wynika z danych IHS iSuppli.

Doliczając do tego 8,5 dolara kosztów montażu kwota zwiększa się do 244 dolarów. To 30 dolarów więcej niż przy Galaxy SIII. IHS iSuppli podaje, że nowy ekran wraz warstwą dotykową kosztuje 75 dolarów (w SIII 65 dolarów). Do tego dochodzi nowy procesor Exynos 5 Octa za 30 dolarów (starszy w SIII kosztował 17,50 dolarów). Cała gama czujników, w tym ruchu, w nowym S4 jest warty 16 dolarów (12,70 dolarów w SIII). Część radiowa została wyceniona na 25 dolarów (16 dolarów w SIII). Własne kompontety Samsunga stanowią aż 63% jego wartości (149 dolarów), pozostałą część dostarczają zewnętrzni dostawcy.




Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: IHS iSuppli     

Dodaj do:

Tagi: galaxy s iii | galaxy s4 | samsung

w sumie: 21
  • 0

    2. ~tyhjkkk  2013-03-20 10:05:45  host: 84-10-104-145.dynamic.chello.pl

    Na fastcardtech.com jest o wiele tanszy

  • 0

    4. ~Pablo  2013-03-20 10:20:46  host: c83-176-255-88.cust.tele2.se

    Mieszkam w Szwecji tutaj ma sie pojawic na przelomie kwietnia i maja u Szwedzkich operatorow za kwote 6295 sek to jest okolo 3085 pln po przeliczeniu. Wiec w Polsce pewnie bedzie podobna cena. Moja Lumie kupilem za 5790 sek co bylo w przeliczeniu w grudniu okolo 2600 pln.

  • 1

    5. ~xxxx  2013-03-20 10:23:22  host: dkb112.neoplus.adsl.tpnet.pl

    S4 jest raczej ewolucją niż rewolucją w porównaniu do S3 także na tej podstawie myślę, że będzie kosztować tyle samo co SIII po wyjściu do sprzedaży.

  • 0

    6. ~hahahaha  2013-03-20 10:26:23  host: 89-70-122-75.dynamic.chello.pl

    Teraz zagadka !!! :) gdy był dostępny (a nie bedzie !!!!!!!!!) s4 z 32GB to jaka jego cena będzie ? 100zl więcej czy 500? Pod powiem. ..htc one jest tańszy od s4 16 pomimo ze jest nowy i ma 32GB .

  • 0

    7.  2013-03-20 10:39:13

    W takim razie aparat 13Mpx pochodzi od zewnętrznego dostawcy. Hmm Sony exmor rs czy kto inny dostał mega zamówienia? ;)

  • 0

    8. ~Łukasz  2013-03-20 10:43:34  host: host-212.96.230.120.tvksmp.pl

    Cena s4 to prawdopodobnie 2899 zł, już pojawia się w sklepach internetowych.

  • -1

    9. ~Ja  2013-03-20 11:11:24  host: 80.50.142.34

    @6 - ale ten HTC w porównaniu do SGS IV jest cienki jak sik pająka więc nic dziwnego że kosztuje mniej.

  • 1

    10. ~Gustaw  2013-03-20 12:09:41  host: 87-99-21-186.internetia.net.pl

    Ty masz w głowie tyle, co sik pająka xD (sic!)

  • 0

    11.  2013-03-20 12:13:19

    @6 HTC One jest jest jeszcze dostęny w sprzedaży. @9 Seriously?

  • 0

    12. ~Ja  2013-03-20 12:22:51  host: 80.50.142.34

    @10 - wyluzuj stary bo Ci się obwody popalą :E Uważam że jest cienki w stosunku do SGSIV i już, pewnie testy potwierdzą że zostanie zjedzony na śniadanko przez Samsunga.

  • 0

    13. ~m76  2013-03-20 13:25:11  host: host-94-231-60-43.ip.jarsat.pl

    @12 a co z obecnymi testami ?? Z nich wynika ze S4 jest cienszy ;)

  • 0

    14. ~Ja  2013-03-20 13:38:17  host: 80.50.142.34

    @12 - poczekajmy na testy tego co w środku a nie opakowania ;-)

  • 0

    15. ~Gustaw  2013-03-20 13:39:36  host: 87-99-21-186.internetia.net.pl

    @13 Do betona nie trafisz argumentami. On ma swoje motto, Szrajsung najlepszy bo tak i już! xD Nawet mi się nie chce przekonywać o różnicy jakości htc one nad tą plastykową mydelniczką om urodzie a,la Trabant z epoki DDR :)

  • 0

    16. ~staszek_levy  2013-03-20 13:59:03  host: 91-231-53-130.holicon.pl

    @15 jak na razie to Ty pokazujesz jakim to cebulakiem jesteś skoro sugerujesz się wyglądem a telefonu w ręku w życiu nie będziesz trzymał.

  • 0

    17. ~Ja  2013-03-20 14:08:44  host: 80.50.142.34

    @16 - bo kolega kupi kawałek błyszczącego metalu i na tym mu zależy a nie na zawartości tego czegoś. Pieniacz jakiś i tyle.

  • 0

    18. ~m76  2013-03-20 14:32:38  host: host-94-231-60-43.ip.jarsat.pl

    Najlepsza opcja to kupic oba i potestowac co komu bardziej lezy. Tak zrobilem z SGS3 i HTC OneX, wygral X. S3 mial przewage w lepszym dzwieku (glosniejszy) i lepszym panelu zarzadzania BT WiFi etc oraz baterii. Za to HOX pobil go (wg moich standardow) wygladem, jakoscia wyswietlacza i zdjec oraz trwala obudowa, ktora jest pancerna (przezyl najechanie samochodem ;) ). Pamiec SD byla dla mnie nieistotna przy 25GB wbudowanej w HOXa. Dodatkowo tam gdzie mieszkam to SGS3 mial problem w Orange, strony sie nie slyszaly po 20-30sek po czym wszystko ok i po jakims czasie znow to samo. W HOX bylo to samo, ale pomagalo przelaczenie w 2G. Orange sam sie przyznal ze jest taki problem w tym miejscu, ale One sobie jakos z tym radzil a dwa SGS3 nie.

  • 0

    19.  2013-03-20 20:42:52

    o s3 były głosy ze zasieg ma przecietny

  • 0

    20. ~karluum  2013-03-20 21:31:21  host: api238.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ceny to skąd?Z katalogu? Takie dane są tajemnicą firmy i jej dostawców, a reszta to są zwykłe domysły...

  • 0

    21. ~hopla  2013-03-20 23:41:12  host: host-119-160.mt.pl

    Ponoć najpierw ma zawitać na rynku wersja ze Snapdragonem 600. Niektórzy twierdzą, że ma być tańsza od tej z procesorem Samsunga.

  • 0

    22.  2013-03-29 17:23:52

    Gustaw i jak teraz po testach? HTC ONE jest cieniutki jak barszczyk ukraiński.

Dodaj swoją opinię