Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Galaxy S w czterech największych polskich sieciach

Galaxy S w czterech największych polskich sieciach

LuiN 19 Lipca 2010 22:49

0 0

Orange jako ostatni zapowiedział wprowadzenia smartfonu Samsung I9000 Galaxy S do swojej oferty. Tym samym telefon jeszcze w tym miesiącu dostępny będzie w czterech największych polskich sieciach.

samsung galaxy s samsung galaxy s samsung galaxy s samsung galaxy s

Samsunga I9000 Galaxy S Play zaoferował jako pierwszy, ale początkowo jedynie w swoim sklepie internetowym eShop. W standardowej ofercie sieci Play telefon dostępny jest od 20. lipca. Poznaliśmy już też ceny urządzenia w sieciach Era i Plus - znaleźć można je w tej wiadomości. Dystrybucja nowej Galaktyki w sieci Orange rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Samsung I9000 Galaxy S oferuje 4-calowy ekran Super AMOLED, procesor ARM Cortex A8 1 Ghz z wyjątkowo wydajnym akceleratorem graficznym, GPS, HSPA, WiFi (b, g, n), Bluetooth 3.0, aparat 5 Mpix, kamerę do wideorozmowy, radio FM, 8/16 GB pamięci, czytnik kart microSDHC, do tego telefon nagrywa filmy w jakości HD (1280 x 720 pikseli @30 kl./s), całością zarządza Android w wersji 2.1 (wkrótce 2.2), a wszystkie to mieści się w urządzeniu o grubości 9,9 mm.

W ciągu ostatnich dni zaczęły do nas napływać informacje od czytelników forum.android.com.pl, którzy zakupili finalne, polskie wersje Samsungów Galaxy S w centrum handlowym Saturn. Powtórzyły się u nich problemy z zanikami zasięgu 3G, o których szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.




Jak relacjonują, utratom zasięgu 3G towarzyszyły zaniki głosu, a wadę można było zaobserwować na 4 urządzeniach. Oto skrócona wersja nakręconego przez nich filmu:



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Orange, wł     

Dodaj do:
w sumie: 46
  • 0

    34. ~Jacek  2010-07-20 15:20:40  host: eau170.internetdsl.tpnet.pl

    Czytam rożne zagraniczne fora i portale, mam wrażenie jakby zawrzało - od wczoraj . Mamy racje, to że dodatkowo może wywalać transmisje (myślę, że dzieje się to dodatkowo dzięki ekstra zasłudze marnej infrastruktury 3G w Pl) "In death grip I can make the speed test stop " "What you might want to try is 3G data while death gripping. I can run a speed test while not death gripping and my 3g data speed down is a little over 1.8Mb/s. When I death grip I can make the speed test stop, but it averages about 300Kb/s." Tu jak dla mnie leży klu. Transfer może zostać wstrzymany.Wszystko jest zależne od miejsca gdzie jesteś sieci komórkowej jakie używasz i sposobu trzymania aparatu. Pewnie wystarczy by na ułamek sekundy aparat wskoczył w 0db i wtedy już kaplica, nawet jak wróci na 105db.Transmisja dźwięku nie wraca. Czyli dla mnie osobiście problem to: wady konstrukcyjne bądź oprogramowania + do d... infrastruktura 3G w Polsce. Wydaje się, że jest tak jak na początku myślałem - potrzebny jest co najmniej jakiś fix + poprawa infrastruktury w Pl wtedy za rok dwa, można będzie się cieszyć z 3G w galaxy s.

  • 0

    35. ~rzepa10  2010-07-20 16:09:33  host: 167-kr5-4.acn.waw.pl

    Jacku, możesz podlinkować jakieś zagraniczne fora?

  • 0

    36. ~me  2010-07-20 16:41:04  host: chello084010131091.chello.pl

    @tesla - oczywiscie ze nie byly wczesniej poprawne nadajniki, dlatego czesto sa awarie i zrywanie polaczen jak ktos nie potrafi w telefonie wylaczyc 3G. Przeciez to standardowy problem zglaszany "na serwis". A telefonu nikt nie bedzie produkowal "pod katem polskiej sieci", tylko swiatowej. Niestety trzeba sie z tym pogodzic, ze jakosc zasiegu u nas jest slaba i pogarsza sie. Nikt nie mowi ze to TYLKO wina sieci operatorow, ale miedzy innymi.

  • 0

    37.  2010-07-20 17:04:30

    @me - Tylko wyjaśnij mi dlaczego w mojej lokalizacji we wcześniejszych telefonach nie miałem, aż TAKICH problemów z rozmowami. Za dużo wymagam że chcę korzystać z urządzenia także do prowadzenia rozmów?? I nie mów proszę za innych że nie potrafią wyłączyć trybu 3G, ponownie zapytam czy za dużo wymagam od smartphona, że chcę prowadzić rozmowy a także korzystać z szybkiego internetu ?? To może zaproponujmy Samsungowi żeby wypuścił specjalną instrukcję na Polskę żeby każdy użytkownik nauczył się na nowo trzymać telefon celem minimalizacji zakłóceń sygnału anteny i aby pamiętał aby przed każdą rozmową wejść w menu ustawień i włączyć sobie tryb 2G... gorzej tylko jak przed chwilą skończyliśmy zabawę z intrnetem i to do nas zadzwonią a my dalej tkwimy w 3g... No cóż jak dla mnie lekka paranoja. Pozdrawiam

  • 0

    38. ~kormoran  2010-07-20 17:22:51  host: host-89-230-222-121.lublin.mm.pl

    Dużo wskazuje na to,że problemów z zasięgiem ten telefon miał nie będzie: 1.http://forum.android.com.pl/f191/galaxy-s-traci-zasiae-g-jak-i 4-fakt-czy-mit-17145/index2.html 2.http://smartmobile.pl/recenzja-test-samsung-galaxy-s-i9000 Ta ostania recenzja należy do Mieszko Zagańczyka.

  • 0

    40. ~kormoran  2010-07-20 17:30:52  host: host-89-230-222-121.lublin.mm.pl

    " W świecie Androida, moim zdaniem, to absolutnie numer jeden, na naszym rynku nie ma nic lepszego i długo jeszcze nie będzie." Ostatnie zdanie z recenzji M.Zagańczyka.

  • 0

    41. ~jacek  2010-07-20 18:16:19  host: eau170.internetdsl.tpnet.pl

    Wiecie co szkoda mi nerwów na udowadnianie wam rzeczy oczywistej jaką jest gubienie zasięgu i wyłączanie mikrofonu w 3G, życzę oby wam się nigdy nie zdarzyły takie atrakcje jak mi i rzepie10. Tylko jak was wywali 1- 10 -100 raz podczas waznej rozmowy a nie gadania o d.. Marynie z koleżanką to sobie przypomnicie że nie potrzebnie toczycie pianę jak zawzięci że wszystko jest idealnie i lepszego cuda od galaxy S nie ma. Zachowuje cie się jak 45letnie Geki zamiast próbować dla dobra wszystkich sprowokować samsunga do zajęcia stanowiska w istotnej sprawie i zabrania się za rozwiązanie techniczne tej przypadłości. Widać tacy sami z was fanatycy jak Ci od Apple - tam tylko 0,55% myśli racjonalnie widząc że gadżet który kupili nie nadaje się do rozmów.Tu chyba 0,0001% nie ma klapek na oczkach a reszta wniebowzięta.Marketing przez 6 miesięcy , zapisy na telefony , przedpłaty 2 miesiące - nie znana data premiery Polskie podgrzewanie atmosfery,"a możne będzie już jutro" i teraz klapeczki bo mam w rączce wyczekane "cudeńko" cała wioska się zleci co ja to mam, a ekranik ma fajny i można w gierki pykać - od tego są konsole...Ojej co zrobić bo mi wpiernicza pieniążki i rachunek już mam 50zł ..... Smartphone dla mnie to narzędzie pracy maiłem już w życiu kilkanaście począwszy od różnych mio , przez kilka htc ,hp-ki, samsungi, toshiby, Rim'y. To ma być niezawodne urządzenie a nie gadżet dla 16 latka.Co to ma być żeby człowiek się zastanawiał gdzie ma nadajnik czy jest w 2g czy 3g czy jak ma złapać urządzanie w dłoń!! żeby z niego korzystać. Ps. nie psioczę na samsunga jako firmę bo miałem m.in. i780 i był dobrym urządzaniem a na pewno nie gubiącym zasięgu.Z rożnych PDA korzystam od czasów pierwszego Psiona, kiedy to większość z was nie wiedziała co to w ogóle jest i do czego służy.... Wielu z Was pierwszy raz w życiu przeczytało dziś w tym poście że jest coś takiego jak Psion. Dziękuje i życzę wszystkim powodzenia i szczęśliwego użytkowania swoich zabawe

  • 0

    42. ~Jacek  2010-07-20 18:37:24  host: eau170.internetdsl.tpnet.pl

    W KOREI traci zasięg o tak : http://www.youtube.com/watch?v=LRFZ7A0zU70&feature=player_em bedded#!

  • 0

    43.  2010-07-20 20:05:45

    @kormoran - Mieszko testował wersję 16gb. W Polsce póki co oficjalnie dostępna jest tylko wersja 8GB. Pytanie tylko czy możliwe jest, że wersje telefonów sprowadzone z zagranicy są lepsze/gorsze/inna seria/inny firmware i czy to może mieć wpływ na problemy z zasięgiem/rozmowami. Proponuję dużą ostrożność..... szkoda tylko że sam Samsung milczy w tej sprawie.

  • 0

    44. ~  2010-07-20 21:04:43  host: p07-11.opera-mini.net

    Toc w era jest wersja 16Gb

  • 0

    45.  2010-07-20 21:13:50

    Ja testowałem 16 GB i 8 GB. 44 - w Erze są 8-mki. W szczegółach specyfikacji na stronie Ery tak przynajmniej jest napisane po ostatniej aktualizacji.

  • 0

    46. ~  2010-07-20 21:43:56  host: t20-04.opera-mini.net

    @45. Hm.. Pracuje w erze i z tego co widzialem przyszla dostawa 16gb..

  • 0

    47. ~  2010-07-20 21:59:27  host: p14-03.opera-mini.net

    Dzieki luin za spostrzegawczosc nie zagladam tam codzien zeczywiscie zmienili to w opisie

  • 0

    48. ~me  2010-07-20 22:57:07  host: chello084010131091.chello.pl

    @rzepa10 - nie rozumiesz mnie do konca. Ja nie mowie, ze problemu nie ma w ogole, a ze laczy on w sobie problem z nadajnikiem (najprawodpodobniej) i bardzo slaba infrastrukture w Polsce. I dokladnie tak napisalem...

  • 0

    49.  2010-07-21 08:48:53

    48, me - skoro to problem z nadajnikiem, to dlaczego u różnych operatorów i w różnych lokalizacjach? Wczoraj np. sprawdzałem na karcie Ery w Media Markt w Lublinie.

  • 0

    50. ~me  2010-07-21 14:01:56  host: hce250.internetdsl.tpnet.pl

    @LuiN - nie jestem z Lublina. Moze jako jedno z niewielu miejsc w Polsce Wasze nadajniki są super. Znowu czuje, ze ktos nie czyta moich postow - to nie jest wina TYLKO nadajnikow ani nie jest wina TYLKO telefonu - to jest moim zdaniem WYPADKOWA obu tych spraw. Zasieg 3G w Opolu (Era), gdzie mieszkam jest tak tragiczny, ze aby w spokoju z jakiegokolwiek telefonu korzystac w pomieszczeniu zamknietym, warto przelaczyc sie recznie na 2G, gdyz 3G nawet w telefonie lezacym na stole skacze w gore i w dol. i co chwila przeskakuje na 2G. Dlatego pisze o moich odczuciach, ktore nie polegaja na jednoznacznym wskazaniu "winny jest telefon" albo "winny jest operator", bo zbyt wiele telefonow mi sie przewinelo przez rece aby nie widziec, iz czesto jest to WYPADKOWA tych 2 czynnikow. Czy to dobrze? Nie - sprzet na Polske powinien bez problemu dzialac w Polsce. Ale czeste problemy z siecia u mnie na terenie (pelne 3G i brak mozliwosci wykonania polaczenia, "bledy sieci") sprawiaja, iz nie do konca wierze w wine TYLKO urzadzenia.

  • 0

    51. ~jacek  2010-07-21 19:17:32  host: eau170.internetdsl.tpnet.pl

    Pozdrawiam Macka, Luki 23 i pk104 - ze mną to już będzie nas czterech wariatów którzy narzekają bezpodstawnie ze im "cudeńka" nie działają. + 5 sztuk sprawdzonych przez LuiN'a jak na na dziś to daje 11 sztuk "udanych inaczej" - przy czym co należy zauważyć zakupionych z rożnych źródeł... i testowanych w rożnych miejscach kraju.

  • 0

    52.  2010-07-23 20:09:51

    Reklama z UK chyba u nas nie ma racji bytu :) http://www.gsmarena.com/antennagate_goes_on_it_is_samsungs_turn_ to_speak-news-1830.php

  • 0

    53. ~Tomek  2011-01-11 15:51:49  host: pc-nest01-113.sikornik.net

    Moj galaxy przerwa połączenie a właściwie to przestaje działać mikrofon - osoby z którymi rozmawiam nie słyszą mnie a ja ich słyszę idealnie. Czasem nie ma problemu czasem rozłącza po chwili rozmowy a czasem od początku połączenia nie słychać mnie. Da sie coś na to zaradzić ?

  • 0

    54. ~Przemo  2011-06-21 15:37:33  host: 109.231.11.35.koba.pl

    Telefon ma problem, gubi zasięg nawet jak przełacze na 2g spada mi zasieg skacze niezależnie od sieci. Poczytajcie o tym naprwade podpisuje sie pod tym ze to super komputer ale nie spelnia podstawowej funkcji telefonu dobrze słyszalne komfortowe rozmowy

Dodaj swoją opinię