Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Galaxy S IV z aparatem 13 Mpix?

Galaxy S IV z aparatem 13 Mpix?

LuiN 20 Listopada 2012 11:33

0 0

Do sieci trafiają kolejne plotki na temat następcy Samsunga Galaxy S III. Jeśli sprawdzą się, dostaniemy 4 rdzenie A15 (chipset Exynos 5450), aparat fotograficzny 13 Mpix i ekran FullHD.

Wspomniany we wstępie ekran ma być wykonany w technologii Super AMOLED i mieć przekątną 4,99 cala, co daje upakowanie pikseli na poziomie 441 punktów na cal.

Warto przypomnieć, że Galaxy Note II miał być początkowo wyposażony w aparat 13 Mpix, ale Sony nie był w stanie dostarczyć modułu spełniającego wymogi Samsunga. Ostatecznie moduł od Sony trafił do smartfona LG Optimus S. Wątpliwe jest by Samsung przez trzy kolejne generacje swoich topowych Galaktyk korzystał z tej samej matrycy 8 Mpix. Oby tym razem Sony (lub inny dostawca) wyrobił się na czas.

Technologia Super AMOLED sugeruje zastosowanie układu subpikseli typu PenTile, jednak przy tak olbrzymiej rozdzielczości, raczej nie zrobi to końcowym użytkownikom żadnej różnicy.




Exynos 5450 to czterordzeniowa wersja wersja chipsetu 5250 zastosowanego w tablecie Nexus 10, co sugeruje taktowanie rzędu aż 2 GHz i grafikę Mali T658.

Premiery nowego smartfonu nie należy spodziewać się przed II kwartałem 2013 roku.

Źródło tekstu: GSMArena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 1

    21.  2012-11-20 13:14:30

    19. pacman: hmmmm... golarka w telefonie ?!! Nie mów głośno bo Apple to opatentuje ;P... kurde dobry pomysł, ja bym kupił takiego smartfona z golarką... :)

  • 2

    22.  2012-11-20 13:30:26

    Co za postęp, może wreszcie SIV jakością dogoni stareńką N8, bo SIII się to nie udało. W tempie Nokię 808 dogoni dopiero SVI.

  • 0

    23. ~Zorpox  2012-11-20 13:41:02  host: 088156126162.tarnowskiegory.vectranet.pl

    4.9-5 cali to za duzo. 4.8 w S3 to juz granica max. Poza tym znowu Amoled? Zdecydowanie lepszy jest TrueHD IPC LCD

  • 1

    24.  2012-11-20 14:55:09

    22, romek - wątpię by dogonił którąkolwiek z nich. Przy tak smukłych telefonach trudno o spektakularny aparat. 13, Taczian - nawet coś ciekawszego - Mali T658.

  • -1

    25.  2012-11-20 15:27:10

    LuiN, dzięki za sprostowanie:-) Jeśli kogoś to interesuje to układ Mali T658 jest 10x szybszy niż Mali 400 MP4, który obecny jest w S2 i S3.

  • 0

    26.  2012-11-20 16:51:33

    No pięknie, oby się sprawdziło.. :) A jak się ma porównanie T-604 do T-658? Prawdę mówiąc, nie sądziłem że może to być ten drugi układ.. Już T-604 jest trochę mocniejsze od Adreno320 bodaj... Co do producenta matryc - z tego co wiadomo wg przecieków będzie to.. Samsung. Pewnie wrzucą je w pierwszej fazie do S IV i Note III.. Co jeszcze.. Były spekulacje, że się nie wyrobią z technologią i produkcją i że zastosują... LCD zamiast (S)AMOLEDa. Ale ponieważ to ich oczko w głowie, raczej nie było to prawdopodobne. No i oby wrzucili typ matrycy a'la Note II co najmniej, tam generalnie nie jest tak źle i na piksel są dwa subpiksele czerwony i zielony oraz podwójnej wielkości niebieski,o ile dobrze pamiętam. "Martwi" mnie trochę Note III, bo zawsze w tej serii dają overclock jakiś albo ogólnie wyższe taktowanie (w RAMie nie będzie spektakularnej różnicy, bo S IV na bank będzie miał minimum 2 GB, Note - podobno Samsung ma testowe urządzenia z... 3 GB RAMu (wiem, brzmi to dość dziwnie). No i co grafiki, to może być octa-core.. Kosmos :)

  • 0

    27.  2012-11-20 17:03:27

    #3 @TakeT: nie zgadzam się. Owszem, to dpi/ppi to przegięcie, ale nie ma czegoś takiego jak nadmiar mocy, o ile nie będzie cały czas aktywny i zżerał baterii - wystarczy dobre zarządzanie mocą.. Co do baterii, musi być co najmniej w okolicach 2,5 Ah. Pewnie będzie ciut słabsza, jak znam życie.. #4: jest zapowiedziany na pierwszy kwartał, ale osobiście wątpię, żeby to był S IV. #5: co kto lubi, ale pewnie zrobią myk z Note II i zachowają dotychczasową szerokość... + lepsze materiały i wystarczy. Byle zachowali wymienność baterii i karty pamięci i będzie dobrze. #20 @Taczian: jak na razie nie ma lock screenu z wodą, więc nie wszystko.. Przynajmniej w tej wersji, która wyciekła :) Ale i tak super. Szkoda trochę 4.2 którego raczej już nie dadzą, ale tak czy owak zawsze jest XDA :)

  • 0

    28. ~  2012-11-20 18:13:44  host: 159-205-192-237.adsl.inetia.pl

    i pewnie jak to u samsunga po wyłączeniu transmisji danych mmsy nie będą przychodziły

  • 0

    29. ~  2012-11-20 18:17:24  host: 159-205-192-237.adsl.inetia.pl

    który ekran pobiera więcej prądu przy takim samym wymiarze ale różnej rozdzielczości? więcej pobierze ten z małą rozdzielczością cz z dużą a jężeli z dużą to o ile więcej?

  • 0

    30.  2012-11-20 18:49:58

    @28: bałbym się zagranicą przyjmować MMSy że względu na koszty, a w kraju.. Mieć taki kombajn i nie mieć netu? Abstrakcja. @up: Na logikę: zapewne ten z większą. Tylko nie cytuj mnie proszę, bo sam nie jestem w 100% pewien i fajnie by było, gdyby ktoś obczajony w temacie to potwierdził.

  • 0

    31. ~  2012-11-20 20:36:12  host: bbw15.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Samsung z Androidem nie odbiera MMSow bez netu? O ironio losu, iPhone to potrafi hahahahahaha

  • 0

    32. ~  2012-11-21 00:54:33  host: 159-205-192-237.adsl.inetia.pl

    @30 pewnie masz plus lub t-mobile gdzie przy mmsie ważącym do 300 kB można zapłacić 12złotych. W PLAY LUB ORANGE ODBIÓR MMSÓW W ROAMINGU JEST DARMOWY. Wiesz nie każdy jest maniakiem internetu w komórce i ja się do takich osób zaliczam chociaż 200MB co miesiąc zużywam poprzez.3G po drugie właczona transmisja zużywa szybciej baterię.

  • 0

    33. ~  2012-11-21 01:13:44  host: v57-10.opera-mini.net

    29 i 30. A mi się wydaje, że obydwa ekrany pobierają tyle samo prądu :-)

  • 0

    34. ~HD  2012-11-21 11:59:58  host: 89-71-32-107.dynamic.chello.pl

    Będzie cza pchnąć sgs3 i qpić nową zabaweczkę...

  • 0

    35.  2012-11-21 13:48:48

    @32: akurat mam odwrotnie, Play i Orange... Acz nie byłem świadomy takiej dysproporcji przy odbiorze MMS-ów w roamingu.. Dzięki. I owszem, zgadzam się co do reszty - faktycznie odbiór multimedialnych nie powinien być uzależniony od netu, przecież na nie są oddzielne ustawienia. Może da się to jakoś zmienić.. Skoro zużywasz 200 MB miesięcznie, to jakiś pakiet Ci się opłaca przecież..I wtedy chyba też nasz lejek w razie czego. Niemniej zagranicą same dane mogą już kosztować..

  • 0

    36. ~KS  2012-11-21 22:39:31  host: 088156029016.olsztyn.vectranet.pl

    @20 4.1.2 to jelly bean? Nie wiem pytam. Jeżeli tak, SGS I dawno ma wsparcie JB od cyanogenmoda, i aktualizacje co kilka dni. A oficjalnie skończył na pierniku :) A MMSy, kto się tym jara jeszcze? Dla mnie mogą nie istnieć, wolę odebrać foty jako załączniki do maila, bez konwersji do poniżej 300kilo. Jak żyję, odebrałem i wysłałem może z 10 mmsów. W dzisiejszych czasach nie mają racji bytu. Takie moje zdanie.

  • 0

    37. ~...  2012-11-21 22:50:06  host: 46.115.40.194

    @36 Spróbuj wysłać szybko kilka zdjęć na EDGEu- zmienisz zdanie.

  • 0

    38. ~  2012-11-22 08:20:16  host: 159-205-192-237.adsl.inetia.pl

    @36 też się nimi nie jaram.jednak czasami je wysyłąm. druga sprawa nie każdy ma smartfona bo go nie potrzebuje a mms zawsze mu dojdzie. ja już kilkakrotnie w roamingu odbierałem mmsy i nic mnie to nie kosztowało. jest usługa to powinna działać jak należy.takie jest moje zdanie

  • 0

    39. ~  2012-11-22 08:22:38  host: 159-205-192-237.adsl.inetia.pl

    @36 niestety wiele osób łączy się z netem tylko przez wifi całkowicie wyłączając transmisję. a wtedy w samsungu mmsy też są wyłączone. więc jego multimedialność zostaje ograniczona na tym polu

  • 0

    40. ~  2012-11-22 08:26:55  host: v27-07.opera-mini.net

    @39 - bo wchodzisz w APNy, edytujesz MMS, i w ostatnimm polu TYP APN wybierasz MMS + INTERNET i ZAPISZ. Potem edytujesz INTERNET, zmieniajac nazwe punktu dostępowego poprzez np. usunięcie ostatniej litery, czyli: APN Internet, punkt dostępowy 'interne'. Efekt? mmsy działają, internet nie.

Dodaj swoją opinię