Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Galaxy S III był wielkim sekretem

Galaxy S III był wielkim sekretem

LuiN 15 Czerwca 2012 13:24

0 0

samsung i9300 galaxy s iii Mimo, że cały rynek nie miał wątpliwości, że Samsung pracuje nad następcą modelu Galaxy S II, inżynierowie nie przyznawali się do tego nawet najbliższej rodzinie.

Prawie wszystkie informacje na temat Galaxy S III, w tym patenty i technologie zastosowane w urządzeniu, były ściśle tajne - podaje Samsung na swoim blogu.

W przeciwieństwie do innych telefonów koreańskiego producenta, Galaxy S III przygotowywany był w oddzielnym, pilnie strzeżonym budynku, do którego dostać można było się jedynie za pomocą indywidualnie przydzielanych kart zabezpieczających i skanu odcisków palców.

Prototyp urządzenia nawet podczas przenoszenia z jednego końca hali na drugi przenoszony był w specjalnej skrzynce bezpieczeństwa. Mało tego, na wszelki wypadek przygotowane zostały trzy różniące się od siebie prototypy, tylko po to by zmniejszyć ryzyko wycieku informacji na temat finalnego urządzenia (każdy dopracowany do tego stopnia, że mógł być przez firmę zaprezentowany).

Pracownicy poszczególnych działów nie przygotowywali jednej wersji danego podzespołu, tylko tworzyli je stale - nowe do każdego projektu, by nie dało się ustalić która wersja ostatecznie trafi na rynek.




Z racji absolutnego zakazu przesyłania zdjęć, większość informacji trzeba było przekazywać ustnie. To na tej podstawie dział zamówień Samsunga ustalił cenę telefonu i zamówił materiały do jego produkcji.

Główny inżynier, Byung Joon Lee, musiał stale okłamywać swojego syna. Szóstoklasista wiedząc, że jego ojciec pracował nad Galaxy S i Galaxy S II, przy każdej informacji w mediach dopytywał się czy pracuje teraz nad Galaxy S III. Jedyną odpowiednią odpowiedzią na zadawane pytania było Nie wiem.



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: BGR     

Dodaj do:
w sumie: 47
  • -1

    35.  2012-06-16 08:37:56

    @25 jakich testów??? chodzi ci o te nieprecyzyjny test upadku tej rudej angielki? jak byś chciał wiedzieć by testy były wiarygodne, telefony musiały być zrzucone z tej samej wysokości i pod tym samym kątem, a na tym filmiku wyraźnie widać, że SGS3 uderzył kantem, a 4s uderzył bezpośrednio bokiem. w każdym koncie ekranu znajduje się czujniki piezoelektryczne nawet małe, bezpośrednie uderzenie w ten element może zakłócić a nawet całkowicie wyłączyć "czułość na dotyk". A tak poza tym, tylna klapka SGS3 odpadła i można ją znów założyć, a w 4s? masz setki kawałków szkła do zbierania :]

  • 1

    36.  2012-06-16 08:38:43

    ps. jednak to nie zmienia faktu, że SGS3 wygląda jak spłaszczona mydelniczka :P

  • 1

    37. ~polak  2012-06-16 09:09:50  host: 078088111094.swidwin.vectranet.pl

    do 22 "mogłem wziąść sgs " a nie wziąć? :>

  • 1

    38. ~Kungen  2012-06-16 09:18:49  host: 77-253-206-61.ip.netia.com.pl

    @22 xpat wspaniała wypowiedź, ale pojechałeś tej @19, żeby zainstalował słownik, a sam miałeś możliwość "wziąść" SGS3 hahaha

  • -1

    39. ~Pisul  2012-06-16 10:07:08  host: nat1.res.pl

    Sgs3 jest piekny ale to galaxy note bardziej nadaje sie z racji wiekszego ekranu do internetu i gier.

  • -1

    42. ~Luc  2012-06-16 10:45:36  host: 178.183.248.183.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Ludzie jak czytam te wasze wypowiedzi, że nie ładny, że SGS II ładniejszy, HTC One jeszcze ładniejszy a Iphone to już jest najpiękniejszy to mam wrażenie, że żaden z was nie miał SGS III w ręku i z niego nie korzystał. Wygląd jest rzeczą dla każdego indywidualną, a mi się on akurat podoba. Na początku jak się pojawił też myślałem, że brzydki i nie zamienię mojego SGS II na niego ale teraz jak już korzystam z trójki to mi się podoba. Czepiacie się tylnej klapki, że plastik itp, a dla mnie to duży plus bo przez to telefon jest bardzo lekki. Co do wielkości telefonu to jest wielki ale bardzo ergonomiczny i wbrew pozorom korzysta mi się wygodniej niż z dwójki. Jak każdy tel ma też wady, a największą wydaje mi się to, że przez maksymalne powiększenie ekranu przycisk ustawień i wstecz są bardzo blisko krawędzi i bardzo często podczas przeglądanie netu się włączają. Można się przyzwyczaić z czasem ale początkowo było to irytujące. Dla niedowiarków zapraszam do punktów T-Mobile gdzie mają żywą atrapę tego telefonu którą można się spokojnie pobawić i przekonać, że telefon jest świetny.

  • -1

    43. ~Mike  2012-06-16 11:00:23  host: 87-205-141-147.adsl.inetia.pl

    Taka tajemnica, a taka plastikowa tandeta im wyszła. Uśmiałem się co niemiara czytając tego newsa.

  • 0

    44. ~xpat  2012-06-16 11:10:03  host: 89-79-98-235.dynamic.chello.pl

    no rzeczywiścei pojechałem po bandzie. taki mądry jestem a sam zrobiłem " piękny " błąd. teraz ja muszę wejść na appstore i sobie ściągnąć słownik bo jeszcze nie mam. pozdrawiam

  • 0

    45. ~Obiektywna  2012-06-16 17:09:17  host: 62.152.136.251.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Podchodząc obiektywnie do porównania s3 vs one X, muszę stwierdzić, że nie ma co porównywać. Jakość wykonania i ogólna prezencja zdecydowanie na korzyść HTC. Ma się wrażenie, jakby dosłownie "dotykało" się aplikacji które uruchamiamy. HTC sense - bajka. S3 wygląda jak z bazaru, do tego przy ściąganiu obudowy miałem wrażenie, że pęknie. (identycznie jak w arc s) Jedynie lepiej w dłoni leży s3, a tak co cała reszta wymięka.

  • -1

    46. ~  2012-06-16 17:11:44  host: v03-16.opera-mini.net

    @42 Atrapy mają? A to ci dobre... w Orange bez problemu można na żywo obejrzeć telefon, a w tmobile jeszcze człowiek ma prosić o pokazanie... Śmiechu warte.

  • 0

    48. ~nie111  2012-06-16 18:54:33  host: amw116.neoplus.adsl.tpnet.pl

    42 - i tak każdy wie że jesteś z t-bonemile

  • 1

    50.  2012-06-16 20:20:41

    @42 akurat Ja mogłem się nim pobawić i z całą odpowiedzialnością powiem, że obudowa rodem z Corby za 200 zł w takim telefonie jest rzeczą niedopuszczalną, zwłaszcza w telefonie, za który się płaci grubo ponad 2000 zł.

  • -1

    51. ~Kris37  2012-06-16 21:53:12  host: 095160098167.warszawa.vectranet.pl

    Ta, a jak by była obudowa ze stopu tytanu z palladem, to byście narzekali, że za ciężki i w ogóle cegła. Porąbane te komentarze.

  • 1

    52. ~  2012-06-17 10:20:18  host: 87-205-141-147.adsl.inetia.pl

    @51 Kris nie musi być z tytanu i palladu, ale niech będzie solidna i nie sprawia wrażenia wszechogarniającej tandety. To zabieg celowy ze strony Samsunga, bo ta sama firma potrafiła zrobić serię Wave 1-3, która była normalnie wykonana.

  • 1

    53.  2012-06-17 10:32:30

    Czekam na Wave IV :D

  • 1

    54.  2012-06-17 22:32:36

    kupa nie telefon 4,8 cala ro przeginak

  • 1

    55. ~obiektywna  2012-06-17 22:35:31  host: 088156173051.wejherowo.vectranet.pl

    @46 kolega z postu 42, mówiąc o żywej atrapie miał na myśli. to że w T-mobile taki s3 jest włączony non stop i wystawiony pod specjalną witryną samsunga galaxy s3, gdzie każdy może podejść i pobawić się tym telefonem bez proszenia.

  • 1

    56. ~  2012-06-18 01:35:46  host: 213-146-59-149.ip.netia.com.pl

    a stal się nie mniejszym oszustwem

  • 0

    57. ~marcinGsm  2012-06-18 15:35:44  host: user-46-112-94-203.play-internet.pl

    Jakaż to górnolotna informacja że xiong pong aby zrobic nową zabawkę dla techno świrów oszukiwał synka ufff...To tak jakby chcieli nam wmowic ze kasa liczy sie bardziej niz rodzina

  • 0

    58. ~yankes  2012-08-06 10:18:44  host: user-164-127-248-108.play-internet.pl

    do 22 Sam weź słownik i sprawdź jak sie pisze słowo wziać.. bo tam ś nie ma na 100% :-)

Dodaj swoją opinię