Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Galaxy S II będzie miał dwa rdzenie po 1,2 GHz każdy

Galaxy S II będzie miał dwa rdzenie po 1,2 GHz każdy

LuiN 7 Kwietnia 2011 12:19

0 0

samsung i9100 Estońskie biuro prasowe Samsunga umieściło na swoim profilu na Facebooku wpis o tym, że Samsung Galaxy S II będzie miał szybszy, dwurdzeniowy procesor, taktowany zegarem 1,2 GHz, zamiast wcześniej planowanego 1 GHz.

Samsung I9100 Galaxy S już w oparciu o pierwotną specyfikację, czyli procesor Cortex-A9 i kartę graficzną Mali 400, nie dawał powodów do narzekań. W sieci pojawiły się jednak zestawienia benchmarków, w których propozycja Samsunga nie wyglądała już tak dobrze na tle konkurencji (np. względem Motoroli Atrix czy LG Optimus 3D).

Na ostateczną decyzję Samsunga wpłynąć mogły też plany HTC dotyczące wprowadzenia na rynek smartfonów z dwurdzeniowymi procesorami taktowanymi właśnie zegarem 1,2 GHz, jak HTC EVO 3D czy HTC Pyramid (znany też pod nazwą Sensation).

Pozostałe cechy smartfonu nie zmieniają się. Dostajemy 4,3-calowy ekran Super AMOLED Plus (480 x 800 pikseli), łączność HSPA+ z HSDPA do 21 Mb/s, WiFi b/g/n, WiFi Direct, wyjście HDMI, GPS, moduł NFC, przednią kamerę 2 Mpix, aparat 8 Mpix z diodową lampą i filmami FullHD, radio FM, 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSDHC, 1 GB pamięci RAM... można tak wymieniać i wymieniać.




Jedyne co może niepokoić na tym etapie, to ceny końcowe urządzenia, przekraczające 2800 zł w najtańszym wariancie.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Samsung, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1.  2011-04-07 12:32:30

    Szkoda, że nie wprowadzą też wersji z bardziej metalową i pancerną obudową...

  • -1

    3. ~marcellove  2011-04-07 12:33:12  host: 77-253-139-155.adsl.inetia.pl

    Panowie od Samsunga!!!!Popracujcie nad baterią do nowych telefonów, ponieważ w Galaxy 1 trzyma ona 5 godzin intensywnego urzytkowania!!!!!!

  • 1

    4. ~-_-  2011-04-07 12:45:34  host: 212.160.172.70

    @3 Tak panowie od Samsunga nie mają co robić i czytają telepolis, bravo!!!

  • -1

    5. ~hihi  2011-04-07 12:52:31  host: plus-96-192.polkomtel.com.pl

    iphone 5 pobije wszytskie telefony na łopatki

  • 0

    6. ~bzz  2011-04-07 12:55:13  host: korp14.avistamedia.pl

    3 - uwielbiam takich pasjonatów:) A czym jest dla Ciebie intensywne użytkowanie?

  • 1

    7.  2011-04-07 12:56:09

    @5 tacy pasjonaci też są świetni... pobije pobije. live your dream, boy.

  • 0

    8.  2011-04-07 12:58:23

    a swoją drogą, widzę że analogicznie do wojny na megapixele w aparatach cyfrowych tu zaczyna się przepychanka na megahertze i nie wazne jest to nawet iż pojedynczy rodzyn dałby radę wszsytkim aplikacjom dostępnym obecnie, ale przecież w reklamach musi cos sie pojawić - więc pojawi się przerost mocy i nawet słowa o wydajności baterii...

  • 0

    9. ~sebaa  2011-04-07 12:59:40  host: dvv180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ojjj nie pobije, nie pobije z najzwyczajniejszego względu - nie musi. :) Nie musi mieć super parametrów, a nabywcy się znajdą. O ile można powiedzieć, że Galaxy S I w Polsce dobrze się sprzedawał, o tyle Galaxy S II, jeśli cena zostanie bez zmian będzie jedną z większych klap.

  • 0

    10.  2011-04-07 13:38:21

    może wprowadzą za 1zł w abo 1000zł na 100lat? ;)

  • 0

    12.  2011-04-07 14:14:38

    a zaiste jest, no to niech spadnie nieco poniżej 2k i można brać :)

  • -1

    13. ~zajczex  2011-04-07 14:21:03  host: adao143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @11 Ja będę go kupował gdy cena spadnie poniżej 2000zł, ale naprawdę nie rozumiem takich osób - zamawiasz telefon w przedsprzedaży 2 miesiące przed premierą w Polsce? Poje*ało cie? Cena spadnie do 2k w samej przedsprzedaży, ale jak mnie masz co z 100-300zł zrobić to masz fajnie :)

  • 0

    14.  2011-04-07 14:34:09

    Nie to abym reklamował, ale podejrzanie tanio http://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/samsung-galaxy-s2-gt-i 9100.bhtml

  • 0

    15.  2011-04-07 15:12:43

    14, APSpracownik - dziękuję za cynk - zrobiłem z tego oddzielnego newsa.

  • 0

    16. ~do 3  2011-04-07 20:17:54  host: apn-77-113-231-248.dynamic.gprs.plus.pl

    Twoje pisanie mamy w d..., nie czytamy tego tekstu, kierujemy się głównie anglojęzycznymi serwisami. Pozdrawiam Pan od Samsunga ;)

  • 0

    17. ~jarekt  2011-04-08 10:45:53  host: 77-254-28-152.adsl.inetia.pl

    LG na tegrze 2 jest za 1800 w euroagd (lub innym podobnym sklepie). Trzebaby poczytac testy ale chyba jest to znacznie lepsza propozycja.

  • 0

    18. ~ogar  2011-04-28 12:41:41  host: 91.209.141.10

    LG ma dużo lepszą specyfikację niż Galaxy S II, więcej o modelu pisali w tym wątku http://www.telepolis.pl/news.php?id=21360 wystarczy poczytać a od razu znajdziecie różnice między oboma modelami

Dodaj swoją opinię