Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Galaxy A8+: już tylko kwartalne poprawki bezpieczeństwa, J3 (2016) - żadnych

Galaxy A8+: już tylko kwartalne poprawki bezpieczeństwa, J3 (2016) - żadnych

Isand 4 Marca 2018 20:09

2 5

a8 2017

Samsung postanowił, że trzy jego telefony przestaną otrzymywać już jakiekolwiek poprawki bezpieczeństwa. Inne modele co prawda będą je jeszcze dostawać, ale już nie co miesiąc a co kwartał.




To smutna wiadomość dla posiadaczy takich smartfonów jak J3 (2016), A3 (2016) oraz J1 (2016). To właśnie te urządzenia nie otrzymają już ani jednej poprawki. Co kwartał zamiast co miesiąc będą je otrzymywały J2 (2018), Tab Active 2 oraz.... wydany zeszłego grudnia A8+ (2018) .

Dla odmiany "zwykły" A8 (2018) będzie otrzymywał poprawki bezpieczeństwa co miesiąc. Niestety powyższe informacje powinniśmy traktować jako w pełni oficjalne. Portal Android Police znalazł je bowiem w zakładce dotyczącej bezpieczeństwa na oficjalnej stronie Samsung Mobile.

Źródło tekstu: security.samsungmobile via android police     

w sumie: 21
  • 0

    3. ~Krz  2018-03-04 20:34:42  host: nat-185-157-12-109.fiberway.pl

    Dlatego ja wybieram tańszego chińczyka. Skoro aktualizacji i tak jest mało, to po co miałbym dopłacać tyle kasy do Samsunga?

  • 1

    4.  2018-03-04 20:50:35

    Tak sie właśnie robi, żeby ludzie kupowali nowe modele

  • 0

    5.  2018-03-04 21:52:06

    Samsung i tak nigdy nie robil poprawek bezpieczenstwa co miesiac. Zawsze trzeba bylo czekac minimum 3-4 miesiace. A3 2016 ma zabezpieczenia z 1 grudnia 2017. Wczesniej byly chyba w sierpniu i maju (albo marcu). Nawet seria Galaxy musi zazwyczaj dlugo czekac zeby cos sie pojawilo. Najczesciej po prostu trzeba czekac na aktualizacje calego systemu.

  • 0

    6.  2018-03-04 22:44:48

    Aktualizacje Androida to zawsze był cholerny żart. Czy coś wiadomo o projekcie Treble? Miał wszystko zmienić i cisza :(

  • 0

    7. ~error24.pl  2018-03-04 23:04:01  host: user-94-254-163-157.play-internet.pl

    ja się zajmuje Xiaomi zawodowo. Ostatnio mój klient miał model Hongami 1S - stary z 2014 roku. Najśmieszniejsze że na Miui 9 z początku 2018 r. To się nazywa wsparcie. Samsung się dziwi że kego sprzedaż zaczyna spadać, gdy Xiaomi ma 100% wzrostu.

  • 0

    8.  2018-03-05 00:22:14

    @TomecekGD Dodatkowa partycja na aktualizacje systemowe jak najbardziej dziala w Androidzie 8.0, ale Google niestety nie wymusza jej uzycia na producentach. A oni oczywiscie wola nie dodawac funkcjonalnosci ktora zdecydowanie wydluzy cykl zycia telefonow, bo zyja ze sprzedazy ciagle to nowych urzadzen. Tak wiec poki Treble nie stanie sie opcja obowiazkowa w Androidzie (jak obiecywano), to nic kompletnie sie nie zmieni. Nawet najnowsze telefony z preinstalowanym Oreo nie maja tego aktywnego.

  • 1

    9.  2018-03-05 00:46:06

    6, 8: Z tego co wiem to sprzęty, które są aktualizowane do 8.0 i nie miały od razu osobnej partycji, nie muszą wspierać Treble (Google daje wolną rękę producentom). Natomiast te startujące z Oreo muszą jak najbardziej.

  • 0

    10. ~Prawda  2018-03-05 01:40:08  host: 78-11-133-95.static.ip.netia.com.pl

    Telefony z zainstalowane na start Androidem 8.0 są wspierane projektem Trebl. Właściwie od smartfonów z jądrem 4.4 i wzwyż jest wspierana tym projektem, a właściwie nawet musi być.

  • 0

    11.  2018-03-05 01:50:24

    Ja dostaje poprawki co miesiąc w 3letnim telefonie. XIAOMI najlepsze

  • 0

    12. ~Xxx  2018-03-05 06:24:56  host: public-gprs351777.centertel.pl

    Slabo - tutajcmowimy o naszym bezpieczenstwie i bezpieczenstwie wszystkiego co mamy na telefonie - wlacznie z bezpieczenstwem naszego kontabankowego (gdy mamy aplikacje bankowe zainstalowane). Nie zdziwil bym sie gdyby aplikacje bankowe dostaly system sprawdzajacy czy smartfon ma najnowsze aktualizacje albo... czy jest smamsungiem :)

    Samaung: nie polecam gdyz nie dostaniesz aktualizacji co miesiac... SLABO!

  • 1

    13. ~  2018-03-05 08:50:13  host: user-94-254-130-180.play-internet.pl

    później się dziwią dlaczego zrezygnowałem z Samsunga i wybrałem appla

  • 0

    14. ~ciekawy  2018-03-05 09:57:36  host: 171-rev107.zambrow.net.pl

    A ktoś może pochwali się jak aktualizacje wyglądają w Huawei (np. taki P9Lite 2017/P10 Lite)? Albo w Honorze? Ciekawi mnie to bo są to takie odpowiedniki A5 2016, którego mam i aktualizacje były raz na kilka miesięcy, a ostatnie poprawki - 1 stycznia 2018

  • 0

    15. ~Marko polo  2018-03-05 10:10:41  host: 89-64-35-21.dynamic.chello.pl

    Widać jak bardzo Samsung ma w *** swoich użytkowników

  • 0

    16. ~Robi  2018-03-05 11:02:27  host: 185.77.248.8

    Macie swoje androidy. Moj 6 letni iPhone 5s nadal z najnowszymi aktualizacjami

  • 0

    17. ~wm  2018-03-05 11:13:16  host: 185-153-35-248.dynamic.telkab.pl

    @14.~ciekawy - w Huawei'u P10 lite mam poprawki z 1 stycznia 2018.

  • 0

    18. ~KXK  2018-03-05 11:27:32  host: user-94-254-161-219.play-internet.pl

    Dlatego wybiera się Apple i iPhone. Z aktualizacjami nigdy nie ma problemu, że ktoś nie dostanie. Najnowszego iOS'a to nawet 5S jeszcze dostaje. Oczywiście zaraz rzucą się klakierzy Androida, że płynność, że tamto i sramto. Nic takiego nie ma miejsca. Moja dziewczyna ma nowego iOS'a na właśnie iPhonie 5s i chodzi elegancko. Zero zawieszania, płynność użytkowania. Apple is The Best!

  • 0

    19. ~Realista  2018-03-05 11:36:43  host: ip41.dknadmin.be

    a po co mi poprawki mam samsunga j5 z 2015 roku i zablokowalem updaty softu bo miejsca mam malo w pamieci:))

  • 0

    20. ~Oggy  2018-03-05 11:51:43  host: atg66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @16 No toś przyszpanował....

  • 0

    21.  2018-03-05 12:05:39

    HEHEHE, Samsung znow Was wyrolowal elegancko. Wzieli kase jak za produkty premium (no bo to przeciez Samsung, wiadomo) ... a pozniej porzucil wsparcie lub drastycznie ograniczyl (czytaj: porzucil, tylko lagodniej napsiane ;p). Motorola Moto G3 (2015) + LineageOS 14.1 (Android 7.1.2) i co tydzien OTA, Security Patch regularnie w danym miesiacu np teraz poprawki bezpieczenstwa z 5 lutego 2018, kolejne OTA powinno przyniesc poprawki z marca. Chlopaki teraz wypuszczaja Oreo 8.1 na poszczegolne urzadzenia, mozliwe, ze i ta stara Motka dostanie (bo nieoifcjalne LineageOS 15.1 juz ma). Wiadomo, to jest projekt wolontariuszy wiec w kazdej chwili jakies urzadzenie moze stracic wsparcie, ale to i tak jest o wiele wiele wiele wiecej niz za ciezkie pienidze dostaje sie od tfu ... producenta.

  • 0

    22.  2018-03-05 15:25:41

    Rozumiem, że aktualizacji oprigramowania tez już nie będzie?

Dodaj swoją opinię