Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gaj: Termin składania ofert wstępnych jest prawidłowy

Gaj: Termin składania ofert wstępnych jest prawidłowy

LuiN 30 Października 2014 17:36

2 5

gaj strezynska Wbrew opinii Anny Streżyńskiej, Magdalena Gaj zapewnia, że termin do składania wstępnych ofert w aukcji 800/2600 MHz określony został w prawidłowy sposób - czytamy w serwisie rpkom.pl.

Zgodnie z prawem, termin złożenia oferty wstępnej nie może być krótszy niż 45 dni od dnia opublikowania ogłoszenia o aukcji. Jak zauważyła Anna Streżyńska, była szefowa UKE, wyznaczony przez prezesa UKE termin jest krótszy o kilka godzin. Zdaniem Streżyńskiej, pragnąc zachować możliwość składania ofert w godzinach pracy UKE, czyli do godziny 15:00, prezes UKE powinien wyznaczyć dzień 25. listopada, jako datę składania ofert.

Zobacz: Streżyńska: Aukcja zostanie odwołana




Zdaniem Magdaleny Gaj, termin został wyznaczony właściwie, a Anna Streżyńska niesłusznie kwestionuje jego prawidłowość, wprowadzając nerwową atmosferę wśród podmiotów zainteresowanych aukcją.

W ocenie Prezesa UKE termin do składania ofert wstępnych określony jest w sposób prawidłowy. Kwestionowanie poprawności jego określenia nie ma uzasadnienia tak w faktach jak i regulacjach prawa, oraz wprowadza nerwowość przedsiębiorców w tak złożonym i istotnym zarówno dla nich, jak i dla państwa polskiego procesie - przekazał serwisowi rpkom.pl Dawid Piekarz, rzecznik UKE.

Źródło tekstu: rpkom.pl     
Źródło zdjęć: Computerworld

Dodaj do:

Tagi: anna streżyńska | aukcja | magdalena gaj | uke

w sumie: 28
  • 1

    9.  2014-10-30 18:24:35

    Jest faktem, ze w postępowaniu nie stosuje się przepisów ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego, ale terminy liczy się zawsze od dnia następnego do końca doby dnia terminu. Dla mnie to jest wada.

  • 1

    10.  2014-10-30 18:42:11

    Ja dopytam P.T. Rzecznika Biura Szeryfa... Jeśli uczestnik ma prawo do złożenia wniosku o wyjaśnienie (treści dokumentacji przetargowej czy aukcyjnej) nie później niż na 21 dni przed upływem terminu, to też liczy się 21 dni w czasie godzin pracy Biura? A jak się liczy termin wydania wyjaśnienia - nie później niż 7 przed końcem terminu? To 7 dni liczone w godzinach pracy zarządu uczestnika aukcji? Czy może nadania na poczcie?

  • 1

    12. ~marcellove  2014-10-30 19:46:38  host: 77-92-37-221.cable-modem.tkk.net.pl

    Serwis rpokom.pl. nie istnieje!!!!!!!!!

  • -3

    13.  2014-10-30 20:28:05

    Oj pani Streżyńska może tak zajmie się Wielkopolską Siecią Szerokopasmową i lobbowaniem na rzecz osób zaangażowanych w jej budowę.

  • 2

    14. ~mirekb  2014-10-30 20:31:41  host: apn-77-112-127-50.dynamic.gprs.plus.pl

    kilka lat z niezłymi mecenasami spędzilem.nauczylem sie jednego-nie zostawiac spraw na tzw.ostatnią chwilę-w tym wypadku ostatni dzień.1 dzien roboczy warto sobie zostawic.faktem jest od kiedy go liczymy..wierzę jednak,podobnie jak obecny prezes uke,w to ze kazdemu powinno zależeć na zdobyciu kluczowego pasma lte800/2600 na tyle, że do tego nikt sie nie przyczepi..bardziej mnie martwi,że tm nie odpuści uke i nie wycofa pozwów z 1800,chyba,że stanie sie cos co zakonczy definitywnie i absolutnie zaległe kwestie-nowy prezes tm niebawem zapewne poruszy ten temat.rogalski i albrecht to najsilniejszy tandem na tym rynku.będzie gorąco

  • 2

    15. ~gość 98  2014-10-30 20:45:31  host: public-gprs515240.centertel.pl

    Na pewno plus będzie protestował, żeby inni operatorzy nie uruchomili przed plusem LTE 800 Mhz. Plus już jeden blok ma i na pewno uruchomi go 1 stycznia 2015 roku. Chcą być pierwsi.

  • 1

    16.  2014-10-30 20:55:27

    12, marcellove - poprawione. Nie wiem jak to wskoczyło.

  • 3

    17. ~lool  2014-10-30 21:33:41  host: public-gprs514621.centertel.pl

    9 - dokladnie, dlatego tez w ogole co za glupoty wygaduje Gaj ? Ja rozumiem, ze nasze spoleczenstwo nie do konca ma pojecie na tematy prawne ale do jasnej ciasnej co ona chce prawnikow oszukac ? To juz kompletnie nawalone w glowie trzeba miec.

  • 2

    18.  2014-10-30 23:25:36

    @4, no chyba żartujesz. W całym tym kabarecie ostatnie co można zrobić, to wziąć #1 na serio. ;-)

  • 2

    21. ~Stefan  2014-10-31 08:15:53  host: ip-37-248-254-64.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    chyba nawet wiceszefowa ITU in spe jest w stanie policzyć, że 45 dni nie ma. zasady liczenia terminów określone w Kpa i Kc są jasne i nawet gdyby przyjąć, ze postępowanie aukcyjne nie jest postępowaniem administracyjnym to trudno znaleźć inny sposób liczenia tych terminów.
    Przypominam, że raz Pani MG już odwołała aukcję z powodu kilku godzin. Teraz znów brakuje kilku godzin, ale Pani MG aukcji nie odwoła bo wie, że jeśli to zrobi to Pani Premier odwoła ją. Tym samym woli narazić proces aukcyjny bo wyrok w tej sprawie zapadnie za jakieś 3-4 lata, jak kadencja i tak się skończy. Pani MG ma wybitną umiejętność przedkładania swoich prywatnych interesów (podróże, żarcie na koszt urzędu itd) nad interes publiczny. Ale w Polsce przecież wszystko wolno, więc trudno mieć do niej pretensje. Powodzenia Pani Magdo, niech Pani dalej używa za kasę podatników, a psy niech szczekają.....

  • 1

    23.  2014-10-31 09:42:41

    Napiszę raz jeszcze bo zdaje się zbyt pochopnie redaktor któryś skasował moja opinię dot. zwolnienia szefowej UKE, albo przypadkiem kasując wypociny jakiegoś schorowanego człowieka...
    Stefan - Ona może odwołać aukcję - dopuszcza to sama w jednym z końcowych punktów tego ogłoszenia o aukcji. Czy to zrobi? Będzie musiała, jeśli prawnicy udowodnią wadę dot. tego terminu. Natomiast jeśli będzie zmuszona ze względu na tę kolejną wpadkę, to też uważam, ze to będzie gwóźdź do trumny... Gwiazdę szeryfa będzie musiała oddać ;-)

  • 2

    25. ~Stefan  2014-10-31 10:43:00  host: ip-37-248-254-64.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    A jak tak sobie myślę, że Pani Magda musi spytać swoją położną o liczenie terminów - http://tlp.is/4f2
    Co jak co, ale położne świetnie znają się na liczeniu terminów (co prawda do 40-42 tygodni, ale może i w dniach będzie w stanie policzyć :).

    p.s. WLO - myślę, że aukcji nie odwoła. termin na pewno jest źle policzony, ale czy sąd administracyjny uzna to za wadę skutkującą nieważnością aukcji? Moim zdaniem raczej nie, chociaż na 100% wykluczyć się tego oczywiście nie da.

  • 0

    27.  2014-10-31 11:38:26

    czy ktos moze prosze przypomniec, czy wg Prawa Telekomunikacyjnego, terminy oblicza sie wg KPC czy KPA?
    Wyglada na to, ze jest grubas i moim zdaniem, podstawa do podwazenia aukcji.

  • 0

    28.  2014-10-31 12:05:48

    Dlaczego Wy wszyscy uznaliście, że racje ma Streżyńska? Skąd taka pewność?

  • 0

    29.  2014-10-31 12:16:09

    Komentator - no fakt, że mam podobną opinię nie znaczy, ze twierdzę, ze ma rację ;-) Wiele lat pracowałem w administracji rządowej, teraz od kilkunastu też prowadzę sprawy klientów - głównie administracyjne właśnie, stąd moja opinia na wywołany przez Nią temat jest taka sama po prostu. dzień to dzień. W sobotę poczta pracuje - są urzędy pocztowe otwarte w sobotę, więc termin przypadający w sobotę powinien się liczyć jako ostatni dzień terminu, nie? Jednak się nie liczy, bo tzw. "warunki organizacji życia publicznego" czy jak tam w orzecznictwie się mówi, powinny umożliwiać (czy zapewnić bardziej) stronom wszelkiego rodzaju postępowań skorzystanie z przysługujących praw.
    W tym przypadku przepis mówi o określeniu miejsca złożenia oferty... Ale czy to oznacza, ze jeśli jest to kancelaria Biura Szeryfa ma oznaczać, ze w godzinach pracy tylko? Nie wydaje mi się ;-)

  • 0

    30.  2014-10-31 12:19:13

    Ja akurat mam wiele zastrzeżeń co do Pani Streżyńskiej jako szefa UKE. Nie raz o tym mówiłem w latach ubiegłych a i przy tej okazji przypominałem niektóre z nich ;-)

  • 1

    31. ~Stefan  2014-10-31 12:45:03  host: ip-37-248-254-64.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    do Komentator - tutaj nie ma co rozważać bo sprawa jest prosta. Rozporządzenie MAiC mówi 45 dni. zgodnie z Pt do spraw prowadzonych na podstawie Pt stosuje się Kpa ze zmianami wynikającymi z Pt i Megaustawy (tak art. 206). KPA mówi, że termin liczony w dniach kończy się z upływem danego dnia. I teraz nawet jeśli przyjmiemy, że postępowanie aukcyjne nie jest postępowaniem administracyjnym sensu stricto to niewątpliwie jest sprawą prowadzoną na podstawie Pt, a w konsekwencji do liczenia terminów trzeba zastosować Kpa (bo jak nie Kpa to co? - przecież nie mamy do czynienia z luką w prawie). A tutaj sprawa jest już jasna. Koniec dnia to na pewno nie godz. 15 bo według mojej wiedzy dzień się kończy 9 godzin później (ale mogę się mylić bo Kpa tego nie reguluje :).
    p.s. i jeszcze jedno - Pani Gaj czekała z ogłoszeniem aukcji pewnie z pół roku od konsultacji. Pytam się po jaką cholerę teraz tak się spieszyła? czy jeden dzień wobec jej wielomiesięcznej zwłoki ma jakiekolwiek znaczenie. A może spieszyła się, żeby aukcję podważyć? tego niestety nie wiem

  • 0

    32. ~zulugula  2014-11-01 07:50:39  host: public-gprs516435.centertel.pl

    @29 "Wiele lat pracowałem w administracji rządowej" to już wiadomo skąd się biorą takie betonowe błazny.

  • -1

    33.  2014-11-01 15:30:33

    32 - niektóre zawody rzeczywiście wypaczają ;-) Na szczęście już dwa razy dłużej w nieco innym zawodzie pracuję, więc betonuję się w innym obszarze ;-)

  • -1

    34.  2014-11-01 15:31:51

    A propos... zabetonowanych błaznów... Gdyby nie większość z nich, pewnie niewiele miałbyś z tego co dzisiaj masz ;-)

Dodaj swoją opinię