Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gaj - rynek nie myśli poważnie o zakupie częstotliwości LTE

Gaj - rynek nie myśli poważnie o zakupie częstotliwości LTE

orson_dzi 10 Września 2015 09:12

0 8

Prezes UKE Magdalena Gaj na trwającym forum ekonomicznym w Krynicy powiedziała, że rynek nie myśli poważnie o zakupie częstotliwości LTE.



Za nami już ponad 400 rund w prowadzonej licytacji częstotliwości LTE, co każe mi myśleć, że rynek nie myśli poważnie o zakupie tych częstotliwości - powiedziana Magdalena Gaj cytowana przez agencję Bloomberg.




Prezes UKE nadal podkreśla, że nie ma podstaw do odwołania aukcji, ale jej dalsze losy zależą od rządu.

Do tej pory operatorzy negatywnie wypowiedzieli się na temat planów zmian zaproponowanych przez MAiC. Krytyczne opinie przedstawił Polkomtel i P4, z kolei T-Mobile zaproponowało szereg poprawek do zaproponowanej treści rozporządzenia Ministerstwa, również nie będąc pozytywnie nastawionym do całego przedsięwzięcia. Nie poznaliśmy jeszcze stanowiska Orange w tej sprawie, ale jak informuje Bloomberg po rozmowie z Wojciechem Jabczyńskim, sieć przesłała również już swoje uwagi do Ministerstwa.

Zobacz: Polkomtel krytycznie w sprawie rozporządzenia MAiC
Zobacz: P4 nie popiera rozporządzenia MAiC w sprawie aukcji LTE
Zobacz: Stanowisko T-Mobile w sprawie rozporządzenia MAiC dotyczącego aukcji LTE

Źródło tekstu: Bloomberg; wł     

Dodaj do:

Tagi: aukcja | lte | uke | magdalena gaj

w sumie: 30
  • 0

    12.  2015-09-10 10:00:27

    No wreszcie coś do pani Magdy zaczyna docierać. Powoli i niedużo ale zawsze coś.

  • 1

    13.  2015-09-10 10:11:31

    Pewnie według pani prezes poważne myślenie o kupnie polega na tym, że się nie licytuje. Bo skoro licytacja świadczy o braku zamiaru kupna...
    Nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać. Zawaliła ustalając warunki aukcji, a teraz, jak małe dziecko, idzie w zaparte, wołając "To nie ja, to oni!".

  • 2

    14. ~  2015-09-10 10:19:10  host: user-94-254-208-184.play-internet.pl

    a może to aukcja jak i całe UKE jest niepoważne, a nie rynek?

  • -2

    15. ~  2015-09-10 10:19:46  host: 212-106-22-219.adsl.inetia.pl

    Czyli Polkomtel zachował się najrozsądniej nie licytując do abstrakcyjnych kwot. Podobnie rozsądne były jego propozycje składane wcześniej ale UKE wiedział wszystko najlepiej i mamy to, co mamy.

  • 0

    16.  2015-09-10 10:27:48

    Rynek nie myśli poważnie? Może by pomyślał (w ogóle) kto inny, jak opylić te częstotliwości z pożytkiem dla wszystkich?
    Co rząd ma do aukcji? Zdaje się, ze komuś mocno stołek się grzeje już ;-)

  • 2

    17.  2015-09-10 10:38:47

    Można by powiedzieć cytując klasyka: "A fuj, ty niedobry Rynku ty! Jam Ci aukcji przychyliła, a Ty mi się tak odpłacasz postępowaniem swojem?"

  • 2

    18. ~  2015-09-10 10:45:12  host: user-94-254-208-184.play-internet.pl

    @15
    za to licytuje poprzez NetNet

  • -1

    19.  2015-09-10 10:50:49

    @8
    I znow zrobi p. Gaj dyrekotrem dep prawnego? Czy wylansuje nowa, jeszcze mocniejsza tuze?

  • 1

    20. ~  2015-09-10 10:53:53  host: apn-37-248-30-141.dynamic.gprs.plus.pl

    Rząd pewnie zadowolony z obrotu sytuacji ponieważ kasa wpadnie do budżetu :)

  • 1

    21. ~  2015-09-10 10:55:18  host: 159-205-36-193.adsl.inetia.pl

    Bananowa republika.

  • 2

    22.  2015-09-10 10:59:51

    niee, to nie tak. MagdaTravel przeczytala podczas kolejnego lotu do Burkina Faso sondaże i zaczyna się ustawiać mentalnie pod przyszłą władzę. To nie ona SP..ŁA AUKCJĘ OD A DO Z zaczynając od ustanowienia kretyńskich zasad, poprzez jej odwołanie i ponowne uruchomienie po szkolne błędy z terminami itd - to przecież tylko spisek, sztuczna mgła z halucynogenami rozpylana w gabinetach licytujących, idioci w rządzie, i zła wola przedsiębiorców którzy nie chcą zarabiać na świadczonych usługach, a w tle pewnie GRU, KGB i STASI. Gdyby tłuszcz nie zalał synaps neuronów, to może doszłaby do prostego wniosku , że głównym i RACJONALNYM biznesowo celem każdego z graczy jest nie dopuszczenie lub przynajmniej opóźnienie przejęcia bloków przez konkurencję (albo niech konkurent kupi za kosmiczną cenę i się wykończy), bo na dziś każdy OP ma wystarczające zasoby ( zapchała się któraś sieć ? nie ! ) a ponoszenie jakichkolwiek znaczących nakładów jest samobójstwem finansowym ( bo malejące i tak marże, bo przeniesienie choćby dodatkowych 2 zł na abonenta/miesięcznie = utrata konkurencyjności). ZEJDŹ Magda na ziemię albo prostu wyląduj i się rozejrzyj po rzeczywistości.

  • 1

    23. ~  2015-09-10 11:57:12  host: 188.146.132.118.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Słyszałem dobry komentarz - "wyżej s.. niż d... ma". Dno dna.

  • -2

    24.  2015-09-10 11:57:15

    Skoro rynek poważnie nie myśli wg pani z gwiazdą szeryfa, to po cholerę kończyć aukcję? Niech się sama wysypie. Że za rok? No przecież rynkowi nie zależy!? Jeśli taka jest opinia szefowej Biura Szeryfa, to czemu niby aukcja nie miałaby trwać w nieskończoność?
    Nie wiemy jeszcze czy nie chcą zaoferować innym chętnym tych częstotliwości? Komu?

  • 0

    25.  2015-09-10 12:00:24

    Chciałbym, żeby po tym zamieszaniu, niepotrzebnie wywołanym zresztą, sama podała się do dymisji... Zaapelujmy do pani z gwiazdą szeryfa (liczę że redakcja specjalnie dobiera zdjęcia pani prezes z jej ulubioną broszką?) żeby przestała się ośmieszać i dała nowemu sejmowi możliwość wyboru nowego szeryfa, co?

  • 0

    26. ~pabloki  2015-09-10 12:18:36  host: 188.146.94.219.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Prezesowa to lepiej niech da sposób jak kupić te częstotliwości bo na razie blok nielicytowany nie jest uznany za sprzedany ostatniemu licytujacemu. to ma byc wypowiedź Prezesa uke ze nie chca kupić? jak to kupić ja sie pytam. no jak . Prezesowa chyba nie myśli poważnie o zbyciu pasma.

  • 1

    27.  2015-09-10 12:20:24

    wlo: Mogli dać zdjęcie ze złotą anteną... :D

  • -2

    28.  2015-09-10 12:21:53

    goral2099 - eee... ta broszka to jednak substytut jakiś gwiazdy szeryfa jest ;-) Noszona z dumą - tym bardziej ;-)

  • 1

    29.  2015-09-10 16:08:03

    Śmiechu warte "... dalsze losy (aukcji) zależą od rządu". Tyle lat toczyła się walka o niezależny od rządu organ regulacyjny a tu się nagle okazuje, że bez decyzji rządu nic się nie da zrobić. A gdzie niezależność UKE? Aukcję ogłasza i prowadzi Prezes UKE. Jedyne co może zrobić rząd w trakcie toczącej się aukcji to odwołać Panią Prezes a nie aukcję.
    A swoją drogą co Pani Prezes UKE ma do roboty w Krynicy? Czy UKE to instytucja finansowa? A może jakieś zakulisowe próby zakończenia aukcji? Ja tylko pytam:)

  • -1

    30. ~1marek  2015-09-10 17:08:12  host: 088156129235.dynamic-ww-1.vectranet.pl

    Straszna bzdura. Nie rozumiem za bardzo, czemu nikomu nie zależy na tych częstotliwościach. Nikt nie chce być konkurencyjny dla Plusa?

  • 0

    31.  2015-09-10 17:19:08

    @30 Wszystkim operatorom zależy na tych częstotliwościach i właśnie toczy się o nie zażarta walka. Niestety warunki aukcji są bardzo źle przygotowane o czym całe środowisko mówiło jeszcze przed jej ogłoszeniem ale Pani Prezes nie przyjmowała głosów krytycznych do wiadomości. Ważniejszy okazał się planowany przychód do budżetu i machina ruszyła. A przecież Prezes UKE to nie Minister Finansów.

Dodaj swoją opinię