Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gaj o swoich priorytetach jako nowej prezes UKE

Gaj o swoich priorytetach jako nowej prezes UKE

WitekT 6 Stycznia 2012 17:24

0 0

Działalność UKE powinna teraz koncentrować się na takich obszarach jak, inwestycje na rynku telekomunikacyjnym, częstotliwości, konsumenci - oceniła kandydatka na prezesa UKE Magdalena Gaj.

O konkretach będę mogła mówić po objęciu tego stanowiska - powiedziała Gaj. Jak dodała, propozycję objęcia stanowiska prezesa UKE otrzymała bezpośrednio podczas rozmowy z premierem.

Mówiąc o odchodzącej Annie Streżyńskiej, Magdalena Gaj powiedziała, że jest wysokiej klasy ekspertem rynku telekomunikacyjnego i jeśli tylko zaistnieją takie okoliczności nie widzi powodów, aby nie korzystać z jej doświadczenia.




Dla Gaj byłby to powrót do Urzędu, w którym pracowała przez osiem lat, zanim w 2009 roku została wiceministrem infrastruktury. Była tam m.in. dyrektorem departamentu prawnego. O odejściu Anny Streżyńskiej szerzej pisaliśmy w tym felietonie.

Prezesa UKE na wniosek premiera powołuje i odwołuje Sejm za zgodą Senatu. Kadencja prezesa UKE trwa 5 lat. Powinno do tego dojść na posiedzeniu Sejmu 27. stycznia.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 4

    10.  2012-01-06 18:34:57

    Tomas: a PTC i Polkomtel mieli jeszcze większą asymetrię przez wiele lat ze stacjonarnymi - też niespotykaną... No i?

  • 2

    11.  2012-01-06 18:35:46

    Parus M: prezes UKE nie ma kompetencji to regulacji cen detalicznych. To bardziej sprawa dla UOKiK.

  • 1

    12. ~  2012-01-06 18:47:40  host: z47-13.opera-mini.net

    asymetria miedzy mobilnymi i stacjonarnymi byla i jest (przynajmniej do czasu praktycznego przyblizenia stawek mtr i ftr od 2013) w calej europie, z reszta mial ja przeciez rowniez play

  • 1

    13. ~  2012-01-06 18:58:01  host: z14-09.opera-mini.net

    Do przewidzenia.licze na dialog z mi,opami,o nga,detaliczej regulacji cen za transfer danych miedzy mno i mno z ue,1.8GHz,0.9 i 2.6 GHz..mirekb

  • 1

    14. ~userMazury  2012-01-06 19:55:59  host: dsq16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pani Ania była okej i myślę, że Pani Magda też będzie w porządku- o ile Solorz Kruk żak nie wprowadzi do otoczenia UKE swojego człowieka...

  • 1

    15. ~gumisk9  2012-01-06 20:18:59  host: 88-199-233-30.tktelekom.pl

    Dla Gaj byłby to powrót do Urzędu, w którym pracowała przez osiem lat, Może mi ktoś powiedzieć co ona takiego zrobiła przez te 8 lat?

  • 1

    16. ~Longman  2012-01-06 20:48:47  host: aeeo125.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W Ministerstwie Infrastruktury była prawą ręką ministra Grabarczyka a to chyba wystarczy za rekomendację, hehe.

  • 1

    17. ~Piotrek  2012-01-06 23:50:46  host: user-46-112-17-22.play-internet.pl

    hmm Przezesem UKE pani GAJ ministrem Edukacji pani SZUMILAS ... Tylko Busha do kompletu brakuje :P A tak serio to liczę że pani Gaj nie rozpieprzy tego co zrobiła Pani Ania i zrobi to co Pani Ani się nie udało ...

  • 0

    18. ~Piotrek  2012-01-06 23:54:35  host: user-46-112-17-22.play-internet.pl

    Jeśli chodzi o "porażki" UKE to sposób zarządzenia częstotliwościami radia FM oraz TV naziemnej - bo częstotliwości konkretnym nadawcom przydziela KRRiT ale w porozumieniu z UKE. a to że w miastach odległych o 50 km stacje nadają w odstępie 0,1 MhZ i się zakłócają nawzajem to właśnie wina braku nadzoru więc oby nowa pani prezes poświęciła temu choć troche uwagi

  • 0

    19.  2012-01-07 13:37:00

    WitekT - cen detaliczych nie, ale rynek detaliczny już jak najbardziej, a to jest pośrednio także regulowanie cen. Bo jak inaczej wytłumaczyć przechwałki, że obena była prezes doprowadziła do znaczących obniżek cen dla użytkowników końcowych, skoro jej tego robić nie wolno było?

  • 0

    20.  2012-01-07 13:41:48

    Dlaczego mówisz, ze nie może, skoro ustawa wyraźnie mówi, ze szeryf może zablokować (poprzez sprzeciw) wejście w życie regulaminów albo cenników)? Co to jest jak nie regulowanie rynku detalicznego, a pośrednio także cen?

  • 0

    21. ~tl111  2012-01-07 17:33:31  host: pc_70_8.smrw.lodz.pl

    20- Czy aby nie u operatora dominującego ? Taki status miała tylko tepsa.

  • 0

    22.  2012-01-07 19:54:35

    ~tl111 - o znaczącej pozycji ;-) dominującymi zajmuje się uokik. ale to nie ma żadnego znaczenia w kontekście rozważań o regulacji rynku detalicznego - Biuro Szeryfa jak najbardziej go reguluje i wpływa na ceny detaliczne.

  • 0

    23.  2012-01-07 22:18:48

    wlo: tylko cenniki podmiotu o pozycji znaczącej. W praktyce - tylko TP. Ale już nie Centka. Tylko regulacja na poziomie hurtowym, a nie detalicznym.

  • -1

    24.  2012-01-08 00:45:15

    Witek, prosze... Przeciez P4 od 3 lat Juz jest przez pania prezes uznana za majaca pozycje znaczaca! PTC ma w telefonii stacjonarnej pozycje znaczaca juz od kilku lat! Wez mnie nie rozwalaj prosze :-)

  • 2

    25. ~Nowinki ze stajni PO  2012-01-08 07:01:41  host: ddg43.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Magdalena Gaj jako wiceminister infrastruktury w wywiadzie w Gazecie Wyborczej opowiedziała się za zmianami w prawie, które pozwolą na śledzenie drogi, jaką każdy obywatel przemierza podczas rozmowy przez telefon komórkowy. Twierdzi że dzięki nim Polska będzie mogła łatwiej odtworzyć przemieszczanie się osoby, która stanie się podejrzana. Łatwiej, bo bez potrzebnego obecnie nakazu sądu. Wnioski wyciągnijcie sami.

  • 0

    26. ~  2012-01-08 07:58:35  host: z06-06.opera-mini.net

    25. Wprost chciała się zająć konsumentami /klientami... No to się zajmie.. :-(

  • 0

    28.  2012-01-08 11:33:43

    wlo: a ja Ciebie bardzo serdecznie proszę o poczytanie, na jakiej podstawie wyznaczana jest pozycja znacząca na danym rynku. Proszę Ciebie o odróżnienie rynków detalicznych (od 1 do 7) i hurtowych (8-18 + SMS, peerieng i tranzyt IP). I jakie obowiązki wiążą się dla danego podmiotu ze stwierdzeniem pozycji znaczącej i na jakiej podstawie prawnej się to odbywa. Wtedy możemy porozmawiać o możliwości regulacji cen detalicznych przez UKE - a może o wpływie rynku hurtowego na konkurencję na rynku, a co za tym idzie dopiero, konkurencji na ceny?

  • 0

    29.  2012-01-08 19:34:58

    Ja nie zajmuję się zawodowo tymi sprawami, jednak staram się pojmować ten temat... Mówisz, ze rynki 1-7 to ryniki detaliczne... Dlaczego niedawno czy jakiś czas temu - czas leci za szybko - czytałem o regulacji na rynku 4 gdzie była mowa o hurtowymn dostępie do infrastruktury sieciowej i stwierdzono utrudnianie przez tepsę akurat dostępu do światłowodów bodaj czy zastępowania miedzi światłowodami (nie każ mi czytać znowu o tym, bo aż takim hobbystą nie jestem ;-)).

  • 0

    30. ~vgrew  2012-01-09 18:05:58  host: user-46-112-79-2.play-internet.pl

    Odkrycie Ameryki i wyważanie otwartych drzwi a co do inwigilacji no cóż... zapowiadano to już od dawna. nwo.

Dodaj swoją opinię