Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gaj: jest miejsce dla nowego gracza

Gaj: jest miejsce dla nowego gracza

WitekT 5 Kwietnia 2012 09:22

0 0

Jest miejsce na rynku dla nowego podmiotu - mówi Magdalena Gaj, prezes UKE. Warunki przetargów na częstotliwości 1800 lub 800 MHz również będą pozwalały na start nowych podmiotów. Jednak, żeby wygrać w przetargach będzie musiał posiadać odpowiednią sieć i zasięg.

Zdaniem Magdaleny Gaj miejsce dla piątego operatora na rynku jest. Chociaż na razie nie ma sygnałów, że ktoś spoza obecnych podmiotów będzie starał się o nowe częstotliwości.

Myślę, że walka rozegra się pomiędzy tymi podmiotami, które obecnie funkcjonują w Polsce. Nie widzę, ani nie słyszę chęci wkroczenia na nasz rynek jakiegoś nowego podmiotu. Natomiast, jeśli ktoś taki się znajdzie, to zawsze jest możliwe. Warunki przetargu, aukcji będą na to pozwalały - zapewnia prezes UKE.




Najważniejszym kryterium w tegorocznym przetargu na 1800 MHz będą deklaracje inwestycyjne operatorów. I właśnie z tym nowy podmiot może mieć największy problem.

Tu chodzi o pieniądze. Nowy podmiot zawsze może wygrać i dostać takie częstotliwości, ale pod warunkiem, że jest w stanie zbudować sieci i w nich funkcjonować - podkreśla Magdalena Gaj.

Przetarg na częstotliwości 1800 MHz powinien odbyć się w wakacje, a na 800 i 2600 MHz - w połowie 2013 roku.

Źródło tekstu: Newseria     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1.  2012-04-05 09:27:21

    Eh te urzędasy... Jasne, że miejsce jest - na firmę-wydmuszkę, którą potem kupi taki Solorz, lub inny z operatorów dla częstotliwości, choć ta firma będzie działać nadal, a operator jedynie odkupował od samego siebie usługi... Jedynym kryterium powinna być cena i niech się telekomy licytują z korzyścią dla nas podatników. Bez specjalnych warunków dla Play, który już miał swoją szanse, ale nie ma co powtarzać tez z felietonu o "płączach".

  • 0

    2. ~johnny  2012-04-05 09:39:03  host: dry77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Sig Popieram. Już raz słyszeliśmy o nowych operatorach. Co z tego wyszło wszyscy wiemy.

  • -2

    3. ~  2012-04-05 10:27:17  host: user-31-175-219-81.play-internet.pl

    A ja myslalem ze mamy juz na rynku 6 operatorow... Orange, plus, t, play, aero2 I mobyland... Kurde albo ja o czyms nie wiem albo przespalem cos...

  • 4

    4. ~  2012-04-05 10:35:29  host: ip-78-30-110-140.free.aero2.net.pl

    No to Zygmuś szybciutko utworzy nową spółeczkę i pewnie będziemy mieć nowego opa.

  • 2

    5.  2012-04-05 10:46:22

    3: Przespałeś. Plus, Mobyland, Aero2 i Centernet to to samo niestety :(

  • 3

    6.  2012-04-05 10:49:00

    Solo wykupi każdą firemkę albo ją podstawi...Jedynym kryterium powinno być to jak operatorzy wykorzystują obecnie posiadane zasoby częstotliwości i cena - ci którzy słabo wykorzystują zasoby powinni mieć za to ujemne punkty a ci którzy intensywnie dodatnie. Państwo powinno w końcu dbać o to by to co rozdało było efektywnie wykorzystywane.

  • 2

    7. ~  2012-04-05 11:01:38  host: 77-254-250-75.adsl.inetia.pl

    Jak wchodził play to tu na telepolis tez wielu jeczalo ze im sie nie uda, ze nie ma juz miejsca. A jak taki play2 bedzie chcial wejsc i namieszac niech wchodzi i miesza!

  • 0

    8. ~  2012-04-05 11:02:40  host: 77-254-200-12.adsl.inetia.pl

    a świstak siedzi i zawija je w te sreberka :(

  • 1

    9.  2012-04-05 12:11:24

    Oczywiście, że jest miejsce, bo Play jako rewolucjonista się kończy.

  • 0

    10. ~a  2012-04-05 12:28:54  host: z28-05.opera-mini.net

    nowy 18oo i 800 + roaming, tylko wybudowanie sieci.. Moze sie z jakim opem dogada? Choc skonczy sie ma Aero4 i Pan Solorz...

  • 0

    11. ~Szczęsław Kusiciel  2012-04-05 12:41:43  host: 77-254-170-141.adsl.inetia.pl

    Zdecydowanie przydały się nowy gracz, gdyż rynek zaczyna stopniowo zwalniać. Czy jednak nowy operator odważyłby się na równie śmiałe kroku co P4, by rozruchać kostniejący rynek?

  • 0

    12. ~  2012-04-05 13:09:09  host: 178-37-69-216.adsl.inetia.pl

    w holandii, w austrii było pięciu opów i zostało 4. w wielkiej brytanii jest 5 ale widać ze to za dużo i są tam jakieś roszady.w którym europejskim kraju jest 5 opów którzy mają zasięg w całym kraju??

  • 0

    13. ~wxda  2012-04-05 16:12:52  host: apn-95-41-126-172.dynamic.gprs.plus.pl

    Nie ma u nas szans na 5 opa vide MVNO które razem wzięte jest jakby tym 5 opem. 4 opów + mvno wystarczy bo co za różnica czy jest W3 W4 czy W5 cudów ani cenowych ani częstotliwościowych nie ma. Chociaż u nas wszystko jest możliwe. ;)

  • 0

    14.  2012-04-05 18:39:28

    Ktoś może mi podać w jakim europejskim kraju funkcjonuje więcej niż czterech MNO?

  • 0

    15.  2012-04-05 18:40:44

    Urzędnicy jak zwykle są poza stanem zbliżonym chociażby do rzeczywistości...

  • 0

    16. ~Słoneczny  2012-04-05 18:49:18  host: 89-78-27-96.dynamic.chello.pl

    Piąty, to trochę na Polskę za dużo, ale jakiś silny MVNO, który miałby zasięg 4 sieci, by się przydał. Choćby nawet tylko jako dodatek prepaid.

  • 0

    17. ~  2012-04-06 16:28:58  host: 87-205-203-94.adsl.inetia.pl

    Kryterium głównym będzie cena także nie ma raczej mowy o przekretach jak przy poprzednich przetargach na czestotliwosci...

Dodaj swoją opinię