Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gaj: chcemy szybko rozpocząć proces rezerwacji

Gaj: chcemy szybko rozpocząć proces rezerwacji

WitekT 19 Października 2015 11:28

7 4

Chcemy szybko rozpocząć proces rezerwacji częstotliwości. Operatorzy mają tydzień na złożenie wniosków - powiedziała prezes UKE Magdalena Gaj.



Już dziś o 15 spotkam się po raz pierwszy ze zwycięzcami - powiedziała Gaj dodając, że ma już pewne przemyślenia na temat tego, który z operatorów powinien otrzymać blok najbliżej pasma telewizyjnego (czyli z ograniczeniami mocy stacji), ale sam podział pasma ma być wypracowany w drodze dialogu.




Nie patrząc na cenę, aukcję uważam za sukces rynkowy. Każdy będzie mógł świadczyć równoważne usługi. Nie znam operatora, który powie, że ceny idą w górę. Użytkownik zyska lepszą jakość, więc efektywnie te ceny spadną - dodała prezes UKE.

Co ciekawe, w zeszłym tygodniu T-Mobile zadeklarował w piśmie do UKE, że jeżeli zwycięży w aukcji, to będzie chciał zaliczenia wpłaconego wadium na poczet opłaty rezerwacyjnej.

Spodziewam się pozwów ze wszystkich stron. To takie trochę niewytłumaczalne, bo takie wnioski zawsze składają nawet zwycięzcy. Każdy chce każdemu dopiec, żeby wszystko przewlec. Może kiedyś dożyjemy, że kiedyś ta kultura prowadzenia postępowań się w Polsce zmieni - powiedziała Gaj.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: magdalena gaj | aukcja | aukcja lte | uke

w sumie: 21
  • 5

    2.  2015-10-19 11:36:19

    Tak, też oczekuję, że kultura prowadzenia takich postępowań się zmieni i ich reguły gry nie będą zmieniane przez rząd podczas postępowania.

  • -1

    3.  2015-10-19 11:36:56

    O 15? Po pracy? No Boga się nie boi P.T. Szeryf...

  • -2

    4.  2015-10-19 11:37:50

    A propos... W biurze szeryfa czy w restauracji to spotkanie jest zaplanowane?

  • 2

    5.  2015-10-19 11:40:16

    Dożyjemy jak wymrą tacy urzędnicy jakich teraz mamy ;-) To wyjątkowo bezczelne twierdzenie, wg mnie, ze strony Pani Gaj.

  • 1

    6.  2015-10-19 11:41:17

    Bo - nie wiem czy wie Szeryf - że postępowanie organy prowadzą a nie strony postępowania. One są wyłącznie jego uczestnikami ;-)

  • 7

    7.  2015-10-19 12:10:56

    Spodziewam się pozwów ze wszystkich stron. To takie trochę niewytłumaczalne, bo takie wnioski zawsze składają nawet zwycięzcy. Każdy chce każdemu dopiec, żeby wszystko przewlec. Może kiedyś dożyjemy, że kiedyś ta kultura prowadzenia postępowań się w Polsce zmieni - powiedziała Gaj.

    Niech Pani zacznie sama od siebie.

  • 3

    8. ~R  2015-10-19 13:00:15  host: 89-74-173-170.dynamic.chello.pl

    Ma gajowa poczucie humoru.

  • 4

    9. ~tata  2015-10-19 13:04:05  host: 088156133060.dynamic-ww-4.vectranet.pl

    Tej pani zostalo kilka dni urzedowania

  • 4

    10. ~ola  2015-10-19 13:31:48  host: ip-37-248-255-221.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    @1 idą święta będzie taniej.. obecnie PLUS ich ładnie kopie z 50GB za 25zł, jak to działa nie ważne, ważne że PANIE TU MAJĄ TANIEJ...

  • 5

    11. ~pabloki  2015-10-19 13:44:42  host: user-46-112-155-154.play-internet.pl

    po zapoznaniu się z wypowiedziami Prezes UKE nawet nie wiem co powiedzieć... widzę że impreza tam trwa na całego.

  • 2

    12.  2015-10-19 14:31:50

    Gdyby powiedziała "chrum chrum" to byłoby to na takim samym poziomie merytorycznym, jak jej cytowana wyżej wypowiedź.

  • 0

    13.  2015-10-19 15:16:44

    kondolencje dla wszystkich osób, które z racji swojego zamieszkania na terenach mało zaludnionych, jako głównego neta używają mobilnego, bo o kablowym necie mogą tylko pomarzyć w terenie gdzie stoi 10 domów na km2. Przyjdzie ostro płacić za namiastkę tego radiowego internetu... Trzymajcie się mocno, bo was wnet cenami przygniotą, żeby operator miał z czego spłacić kosmiczne ceny wylicytowanych bloków.

  • 1

    14. ~Hłe Hłe  2015-10-19 16:37:32  host: user-5-173-216-96.play-internet.pl

    Order dla pani Gaj! A co! Należy się jak psu miska zupy. I jeszcze gratyfikacja za sprawnie wysoko zakończoną aukcję.

  • -1

    15.  2015-10-19 16:40:40

    " Każdy chce każdemu dopiec, żeby wszystko przewlec. " - powiedział 5 letni Jasio czekając na batonika w przy kasie. Słowa obraźliwe cisną się na usta.

  • 1

    16.  2015-10-19 18:41:49

    "Już dziś o 15 spotkam się po raz pierwszy ze zwycięzcami - powiedziała Gaj dodając, że ma już pewne przemyślenia na temat tego, który z operatorów powinien otrzymać blok najbliżej pasma telewizyjnego (czyli z ograniczeniami mocy stacji), ale sam podział pasma ma być wypracowany w drodze dialogu"

    Oj a ja chyba wiem o kogo chodzi :) Kto zapłacił najmniej za dwa bloki w paśmie 800MHz? Orange które w nagrodę dostanie blok najbliżej pasma telewizyjnego :D

  • 1

    17.  2015-10-19 19:04:28

    To te bloki A1-A5 istnieją tylko wirtualnie, nie są powiązane z rzeczywistą częstotliwością? Jeśli komuś maja obciąć moc, to powinno być od razu wiadome, który blok jest wybrakowany.

  • 1

    18.  2015-10-19 19:41:33

    @17
    Bloki nie będą przypisane operatorom w takiej formie w jakiej zostały wylicytowane tylko zostaną przemieszane zgodnie z życzeniem operatorów. NetNet będzie chciał z 1-go bloku skoczyć na 5-ty by mieć ciągły blok ze Sferią. Operatorzy muszą zdecydować kto dostanie ten "wybrakowany" blok, a chodzi o ten najniższy (A1). Nie będzie on ograniczany w całym kraju tylko w 8 regionach (Białogard, Koszalin, Gryfice, Trzebiatów, Łobez, Piła, Szczecinek, Ustroń)

  • 2

    19. ~x  2015-10-19 21:44:12  host: 188.146.66.86.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    nie jestem pasjonatem PiS-u, ale jak patrzę co ta kobieta wyprawia w UKE i jaki bałagan po sobie zostawi, to cieszę się, że odejdzie po przegranej PO w wyborach. już wystarczy

  • -1

    20.  2015-10-20 07:48:42

    19 - odejdzie?

  • -1

    21.  2015-10-26 17:06:31

    Tydzień mija... Złożyli wnioski?

Dodaj swoją opinię