Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gaj: 1800 MHz w 4Q2012

Gaj: 1800 MHz w 4Q2012

WitekT 8 Marca 2012 10:37

0 0

Częstotliwości 1800 MHz zostaną rozdane w przetargu w IV kwartale bieżącego roku - mówi w wywiadzie dla Radia PiN Magdalena Gaj, prezes UKE.

Tablica zagospodarowania częstotliwości, w której 1800 MHz będzie wpisane jako częstotliwość w służbie cywilnej, powinna zostać opublikowana w ciągu dwóch miesięcy. 800 MHz, według tej samej tablicy, do służby cywilnej ma przejść z początkiem 2013 roku.




O ile 1800 MHz będzie rozdane w przetargu z naciskiem na konkurencję i deklaracje inwestycyjne w krótkim czasie, o tyle 800 MHz ma być rozdane na aukcji, gdzie najważniejsze będzie kryterium finansowe. Przychody budżetu z tytułu oddania pierwszej częstotliwości Magdalena Gaj szacuje na kilkaset milionów złotych, a drugiej - od 1,5 do 3 mld zł.

Gaj nie przewiduje wojny cenowej na polskim rynku w najbliższym czasie. Urząd chce stymulować poprawę jakości i wyznaczanie obiektywnych parametrów, które będą badane, aby ją określać.

Źródło tekstu: Radio PiN, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~Scenic  2012-03-08 10:43:10  host: z21-07.opera-mini.net

    Teraz jest 2012 ;-)

  • -1

    3.  2012-03-08 11:29:05

    Byle nie "rozdane" :D, tylko rozdzielone z dużą korzyścią dla naszego potrzebującego wsparcia budżetu.

  • -1

    4. ~  2012-03-08 11:46:53  host: 81-219-204-158.adsl.inetia.pl

    No to Play będzie miała dużo czasu na pogarszanie oferty, nie budowanie sieci i zbieranie $ na przetarg. Chyba, że wypłaczą specjalne warunki wcześniej, ale niby czemu, skoro jak mogli brać tanio i bez licytacji - nie wzięli.

  • -3

    5. ~  2012-03-08 11:56:09  host: z51-04.opera-mini.net

    Skonczyly sie czasy faworyzowania fioletowego gluta przez poprzednia prezes i bardzo dobrze !!!

  • 0

    6.  2012-03-08 11:56:25

    P4 ma szanse o ile znowu nie pozaluja kasy. A na 800Mhz nawet pewnie nie licza - zwazywszy na to, ze bedzie to juz konkretna kasa

  • -1

    7. ~ala  2012-03-08 11:57:05  host: public-gprs391117.centertel.pl

    Play się chwalił iż nawet tego samego dnia odpali 18oo/Lte/8G, więc pewnie wygra :)

  • 0

    8. ~  2012-03-08 12:03:12  host: 77-254-251-38.adsl.inetia.pl

    Play na pewno dostanie paczkę 1800 a o 800 nawet nie marzą, bo to weźmie TM lub Orange. Pytanie ile pasma 1800 dostanie P4 a ile kupią w3? P4 przyda się to na pewno, tylko czy przeznaczą to na GSM, czy LTE? GSM macierzysty jest im potrzebny, bo niekiedy cuda dzieją się na zasiegu partnerów roamingowych z kartą Play.

  • 0

    10. ~  2012-03-08 13:30:39  host: v07-16.opera-mini.net

    4. Gorzej być nie może patrz rewolucja w Heyah. Przetarg na pasmo 1800 Mhz miał odbyć się do końca pierwszej połowy 2012, a tu zonk przenieśli na koniec roku.

  • 0

    11. ~  2012-03-08 14:04:00  host: ip-78-30-105-216.free.aero2.net.pl

    Rowniez nie moge zrozumiec, czemu przetarg zostal odlozony do czwartego kwartalu. Wpis do tablicy rezerwacji juz za kilka miesiecy. Z opisu w powyzszej wiadomosci wynika, iz nie zmienila sie koncepcja (wsparcie konkurencji). Moze ktorys z redaktorow Telepolis.pl zada takie pytanie pani Gaj? Przepraszam, za brak polskich znakow, ale mam akurat awarie ;).

  • 0

    12.  2012-03-08 14:31:46

    wł: moglbys sprecyzowac czy P. Gaj powiedziala o "rozdaniu" czestotliwosci czy ich "rozdysponowaniu" czy moze o sprzedaży? jak zalwazyl wczesniej Kamil_K. trudno sobie wyobrazic aby prezes UKE mogl wladac zasobami EM na taka skale ze dobro narodowe "rozdaje" zamiast sprzedawac. poza tym "rozdane w przetargu" brzmi podobnie jak "czarne mleko" ;]

  • 0

    14. ~Słoneczny  2012-03-08 16:59:37  host: 87-207-193-15.dynamic.chello.pl

    http://tiny.pl/hpmkn

  • 0

    15. ~Słoneczny  2012-03-08 17:08:46  host: 87-207-193-15.dynamic.chello.pl

    Zgadzam się z nią, że trzeba powoli myśleć o poprawie jakości usług i tworzeniu jak najbardziej przejrzystych ofert. Co do cen to dla mnie nie ma problemu, aby one spadały teraz już minimalnie. Jest wybór, chcesz mieć rozmowy na poziomie 12-16 groszy to bierzesz abonament bez telefonu. Chcesz tani telefon albo swobodę w doładowaniach, płacisz, około 30 groszy. To i tak już ostatnie obniżki jakie nas czekają. Za dwa lata telekomunikacyjny torcik będzie już pokrojony w idealnego plusa i nie trzeba będzie walczyć ceną.

  • 0

    16.  2012-03-08 17:41:44

    Słoneczny, a czym niby rożni się klient z abonamentem bez telefonu o klienta pre-paid? Za swobodę w doładowaniach mam płacić aż dwa razy więcej? A może, jeśli stawka będzie taka sama, to i będę więcej, częściej, bardziej regularnie doładowywał swoje konto, a na dodatek nie ucieknę do konkurencji. Moim zdaniem różnica powinna polegać jedynie na sposobie korzystania z telefonu, a tym samym formie opłat za usługi, a nie w cenie za usługi.

  • 0

    17. ~mirekb  2012-03-08 18:20:17  host: user-164-126-238-236.play-internet.pl

    @16 prepaid a sim only rozni sie w zasadzie tym ze w abo mam stałe warunki i nie obchodza mnie okresowe promocje.to dla mnie wazne bo mimo ze mam czas na zapznawanie sie3 na biezaco z oferta opów to nie o to w tym idzie zeby miec prepaid.przyklad jest jasny:place 15zl abo ;-))i mam 120 min do wszystkich.zaden prepaid tego nie da na stałe a umowa na czas nieokreslony to u mnie norma

  • -1

    18. ~Słoneczny  2012-03-08 21:15:01  host: 87-207-193-15.dynamic.chello.pl

    @16 Daniel: W abo bez telefonu powinno być taniej, bo jesteś bardziej lojalnym klientem. Płacisz regularnie i masz umowę na określony czas. W prepaid jeden ładuje za 100 zł, drugi za 5zł. Nie dziwi mnie, że nie chcą tych dwóch ofert traktować jednakowo. Dlatego właśnie w pre są pakiety i czasowe promocje. No chyba, żeby zlikwidować roczną ważność konta i wtedy traktować jednych i drugich jednakowo. :-)

  • 0

    19. ~Adam  2012-03-09 10:17:30  host: h4-52.net.euron.pl

    Słyszałem że pracownicy nazywają nową prezes "Gajdalena", ale zupełnie nie kumam dlaczego.

  • 0

    20. ~?  2012-03-10 04:41:37  host: ip-178-214-150-141.silesiamultimedia.com.pl

    Nazywa się Magdalena Gaj dalej nie kumasz?

Dodaj swoją opinię