Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości GaduAir: 1 zł za minutę w roamingu

GaduAir: 1 zł za minutę w roamingu

LuiN 1 Grudnia 2009 11:31

0 0

1. grudnia GaduAir wchodzi z nową ofertą roamingową. Stawka 1 zł za minutę z Eurostrefy do Polski jest obecnie najniższą wśród wszystkich operatorów w kategorii pre-paid.

Wprowadzenie roamingu dopełnia ofertę GaduAir 3w1, która łączy usługi telefonii komórkowej, telefonii internetowej (VoIP) oraz komunikatora Gadu-Gadu (za darmo w wersji mobilnej).




Do tej pory oferta wyróżniała się niskimi stawkami za połączenia międzynarodowe - od 5 gr/min, poprzez telefonię internetową VoIP. Za dodatkową opłatą połączenia VoIP mogą być realizowane bezpośrednio z telefonu komórkowego (dodatkowe 15 gr za każdą minutę połączenia).

Źródło tekstu: Gadu-Gadu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • 0

    22. ~  2009-12-01 16:22:10  host: chello084010121037.chello.pl

    Stawki w taryfie Nowa Heyah to: 59gr/min. do UE z taryfikacją co 30s. a w roamingu 1,81z wychodzące. @ Melon- roaming a połączenia międzynarodowe to 2 zupełnie różne rzeczy

  • 0

    23. ~tit  2009-12-01 16:42:45  host: 77-254-206-69.adsl.inetia.pl

    @22 napewno naliczanie jest co 30 sekund? o ile mi wiadomo jest co minutę

  • 0

    24.  2009-12-01 16:44:40

    W GaduAir można numer dostępowy dodać jako swojak i dzwonić przez 133 za 5gr + np 5gr za stacjonarne do Francji itp.

  • 0

    25.  2009-12-01 16:45:32

    no ok - sprawdziłem dokładnie tą nową ofertę GA: i tak - 1zł rozmowy którą się wykonuje może cieszyć - i tak samo 85gr/min rozmowy odebranej z Polski w krajach UE też mogą cieszyć. Rozmowy z Kraju UE do kraju UE w wysokości 1,80zł za min już mniej cieszą a już napewno nie cieszą ceny rozmów za net w roamingu miedzynarodowym (100kilo netu z kraju UE z GA kosztuje... 8zł!!) Zmienili też po cichu pakiety interntowe w Polsce w GA. I tak net bez pakietów został jak był (50kilo liczone łącznie - 1gr) 5MB za 1zł, 25MB za 5zł ale zniknął pakiet 60MB za 10zł - w zamian za ten pakiet dano pakiet 300MB za które biorą sobie aż 25zł. (no - ja rozumie - mogliby dać pakiet 100MB za 10zł i np za 25zł pakiet 500MB mogliby dać - ale zlikwidować pakiet za 10zł i dać pakiet 300MB AŻ za 25zł - no to troszkę przesadzili...)

  • 0

    26. ~blablabla  2009-12-01 17:21:27  host: 188.33.167.129

    Smutna prawda jest taka, że będąc dłuższy czas na terytorium danego kraju- lepiej kupić sobie "miejscową" ofertę. Ewentualnie korzystać z VOIPa albo taniej telekarty.

  • 0

    27. ~  2009-12-01 17:26:46  host: p07-04.opera-mini.net

    Do 26: na dłuższy czas może tak. Ale jak jedziesz na 1 lub 2 dni na słowację, węgry lub gdzieś indziej na termalne baseny czy na narty to jednak szukać gdzieś budek telefonicznych trochę jest wkurzajace. W nagłych wypadkach by kogoś o czymś powiadomić lepiej stracić te 1-2zł. A nr ratunkowy 112 wszędzie jest bezpłatny..

  • 0

    28. ~  2009-12-01 17:56:43  host: chello084010121037.chello.pl

    @23,- oczywiście co minutę. Sorki za bląd, sam pomyliłem z roamingiem :D

  • 0

    29.  2009-12-01 19:30:36

    hmm - i znowu pewnie przez kilka dni po zmianach GA będzie "burdel" i będą awarie..?? Np pisze że prócz roamingu zmianie uległ też ostatni pakiet netu z 60MB za 10zł dali 300MB za 25zł. Problem polega na tym że jak wchodze na swoje konto wciąż jest pakiet 60MB za 10zł a 300MB za 25zł wciąż nie ma. Ale może to i dobrze - może przemyślą sprawę i poprawią pakiety: dadzą także 100MB za 10zł i 500MB za 25zł np...??

  • 0

    30.  2009-12-01 19:34:59

    27: racja, ponadto trzeba pamiętać o tym, że budek jest coraz mniej.

  • 0

    31.  2009-12-01 19:47:52

    Swoją drogą, roaming poza UE to mają raczej drogawy, oględnie mówiąc. A roaming satelitarny i na statkach to w ogóle jakiś kosmos: 31 przychodzące, 40 wychodzące na normalne, 60 na satelitarne :-P. BTW, kto jest u nich prowajderem roamingu? Chyba nie Plus, bo w Plusie roasming i GPRS się wykluczają.

  • 0

    32.  2009-12-01 19:51:38

    Przemolog (31) - Na najnowszych platformach Polkomtelowskich już nie.

  • 0

    33. ~  2009-12-01 19:52:39  host: v04-12.opera-mini.net

    Tylko pakietu 500mb mi brakuje w GA ,a tak to jestem zadowolony,dobra oferta cennikowa i dobre bonusy do doladowan od 20pln.Dodac 500mb za 20 lub 25pln z taktem oczywiscie co 1kb i oferta ideal dla mnie.

  • 0

    34. ~  2009-12-01 20:02:05  host: v04-12.opera-mini.net

    A i jeszcze zeby te pakiety i tanie numery mozna bylo kupowac z poziomu telefonu bo teraz to porazka to co jest.

  • 0

    35.  2009-12-01 20:24:07

    co do poprawy GA: pakiety internetowe mam co najmniej kilka pomysłów: 1)2 pierwsze zostają bez zmian(5MB za 5zł i 25MB za 5zł) i poprawić kolejny: zamiast 60MB zrobić 100MB za 10zł i dać np też 500MB za 25zł 2) zwiększyć bardziej pakiety: 10MB za 1zł, 100MB za 5zł, 250MB za 10zł i 1GB za 25-30zł. Dodatkowo zmieniłbym stawkę: 7-9gr/min brutto do wszystkich na stacjonarne do GA i gg oraz nr dostępowy 133 (nr dostępowy 133 zmniejszyłbym do 5gr/min brutto) dodatkowo ułatwiłbym korzystanie z numeru 133 tak by zamiast dzwonić na nr 133 i tracić czas na słuchanie komunikatów by można było się bezporednio połączyć z danym numerem międzynarodowym w taki oto sposób: *133* nr międzynarodowy# i dzwoni bezpośrednio na dany numer. lub jeszcze prościej: dzowni się pod nr 133 - słyszy się w słucawce normalny sygnał że nie jest zajęty - i dzwoni się pod dany międzynarodowy numer. Co do ulepszeń systemowych - też GA sporo brakuje. Widzę że kombinują z numerem *111# i tam podobnie jak w play i plus są różne opcje - by tam też to było ale tak jak należy i bez dodatkowych opłat by można było sobie wszystko sprawdzić (łacznie z darmowymi bonusami i pakietami) i pakiety aktywować i inne usługi. Kolejna sprawa by w końcu zaczęli informować kiedy jest data ukończenia danego pakietu i usługi (bo tego nie ma - a to bardzo przeszkadza - przezwyczaiłem się że w plusie, mbanku czy play freshu to mam - to dlaczego w GA tego mam nie mieć...??) Ogólnie podsumowując - widać że się starają - ale wciąż mają dużo duużo pracy przed sobą

  • 0

    36. ~  2009-12-01 21:32:13  host: v07-10.opera-mini.net

    Wlasciwie to zamiast pakietu 500mb za 20 lub 25 pln mogliby dac 100mb za 5pln z mozliwoscia kupna np.5 takich pakietow na raz.Dzieki temu oferta bylaby elastyczna i korzystna dla kazdego co przyciagneloby do GA nowych klientow.

  • 0

    37.  2009-12-02 00:15:13

    A mnie ciekawi co innego. Jak to możliwe, że według cennika SMS wysłany w roamingu również w strefie UE kosztuje 1,22 zł!? To niemożliwe. Koszt nie może być wyższy niż 0,58 zł.

  • 0

    38.  2009-12-02 14:10:11

    31: A możesz podać jakigoś linka np. do stron simplusa w temacie GPRS w roamingu bo ja widzę nadal coś wręcz przeciwnego, choćby w taryfie Twój Profil http://www.simplus.pl/images/cennik_twoj_profil_5_07_09.pdf (strony 3i 4). 37: Się walnęli i tyle :-). Pamiętam, że jak Mova startowała, to też dali zawyżone stawki w eurostrefie (mam nawet "lokalnie" PDFa), a potem szybciorem skorygowali :-)

  • 0

    39.  2009-12-02 14:31:38

    Przemolog (38) - To prawda - rzeczywiście w regulaminie jest tak napisane. Jednak czytając dział "FORUM" można znaleźć posty poruszające problem jednoczesnej aktywacji roamingu GPRS, pierwszy z brzegu np.: http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=34209&highlight=si mplus+roaming+mms

  • 0

    40.  2009-12-02 20:52:38

    39. OK, ale roaming aktywny jednocześnie z GPRS to nie to samo GPRS _w_roamingu_. Zresztą, jakby GPRS hulał w roamingu bez zapisów cennikowych, to chyba albo musiałby być "od razu" za darmo albo musieliby (?) oddać ewentualne opłaty w ramach reklamacji.

  • 0

    41.  2009-12-02 21:22:29

    Przemolog (40) - Faktycznie, nie wiem czy to DZIAŁA jednocześnie (roaming + transmisja danych). Ale skoro można jednocześnie aktywować, to chyba po to, żeby była możliwość skorzystania. Cóż musiałbyś zadać pytanie na forum. Być może ktoś próbował korzystać z transmisji danych za granicą w Simplusie i wie czy to działa, czy nie.

Dodaj swoją opinię