Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gadu-Gadu umożliwia już odbieranie SMSów z telefonów Idei

Gadu-Gadu umożliwia już odbieranie SMSów z telefonów Idei

sirmark 11 Marca 2004 12:03

0 0

Od 27.02.2004 r. komunikator Gadu-Gadu uruchomił nową wersję swojego komunikatora internetowego, który pozwala wysyłać SMSy na telefony sieci Idea oraz odczytywać w komunikatorze odpowiedzi wysłane z tych telefonów.

Wysyłanie SMSów poprzez Gadu-Gadu odbywa się za pomocą programu SMS Express będącego częścią Gadu-Gadu. Uruchomienie SMS Express następuje poprzez naciśnięcie przycisku SMS znajdującego się na dole listy kontaktów w Gadu-Gadu.

Użytkownik Gadu-Gadu ma możliwość zapisania numerów telefonów do swoich znajomych w liście kontaktów. Przy kontakcie pojawi się ikona telefonu, lub telefonu wraz ze statusem Gadu-Gadu. Dla tych kontaktów można wywołać SMS Express prawym klawiszem myszy. Nadawcą SMSów wysyłanych z Gadu-Gadu jest numer 102 poszerzony o dziesięciocyfrowy tymczasowy identyfikator przyznawany Nadawcy (ważny przez 24 godziny - identycznie jak w przypadku Internetowej Bramki SMS, ponieważ SMSy faktycznie przesyłane są za pośrednictwem Internetowej Bramki SMS sieci Idea).

Do każdej wiadomości SMS przesłanej z Gadu-Gadu dołączany jest tekst reklamowy, zgodnie z Regulaminem Internetowej Bramki SMS oraz usługi E-mail SMS Standard. Oprócz tego w SMSie wysłanym z Gadu-Gadu zawarta jest informacja, że jest to SMS wysłany przez Użytkownika Gadu-Gadu.
Po otrzymaniu SMSa odbiorca ma 24 godziny na odpowiedź. Może to zrobić w taki sam sposób w jaki odpowiada na SMSy przychodzące z innego telefonu, czyli przy użyciu opcji Odpowiedz. Odpowiedź ta pojawia się w komunikatorze Gadu-Gadu jako SMS przychodzący.

UWAGA: Aby móc odczytywać SMSy przychodzące Użytkownik powinien mieć zainstalowaną Gadu-Gadu w wersji 6.0. wraz z najnowszą aktualizacją. W wersji 6.0. aktualizacja następuje automatycznie, wystarczy jeżeli Użytkownik odpowie twierdząco na pytanie Gadu-Gadu o zgodę na dokonanie aktualizacji. Aktualną wersję Gadu-Gadu można pobrać ze strony: www.gadu-gadu.pl.

Aby móc otrzymywać wiadomości z Gadu-Gadu należy mieć aktywną usługę E-mail SMS Standard. Aktywacja usługi SMS Standard następuje poprzez wysłanie SMSa o treści INTERNET pod numer 102. W celu deaktywacji usługi E-mail SMS Standard należy wysłać SMSa o treści NIE pod numer 102.

Za SMSy wysłane z telefonu do Gadu-Gadu płaci się jak za zwykły SMS wysłany z telefonu komórkowego (zgodnie z planem taryfowym).

Źródło tekstu: Idea     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-55-174.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet