Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gadu Gadu uchroni od mandatu?

Gadu Gadu uchroni od mandatu?

LuiN 15 Maja 2009 08:18

0 0

Przepisy związane z korzystaniem z telefonu w aucie stają się coraz bardziej restrykcyjne. W wielu krajach obowiązuje już całkowity zakaz. Tymczasem Gadu Gadu od przyszłego tygodnia będzie zachęcać do nieustannego "klikania", korzystania z Internetu i komórek, również w samochodzie.

To właśnie w przyszłym tygodniu zgodnie z naszą zapowiedzią Gadu Gadu przedstawi szczegóły swojej oferty telefonii komórkowej. Do kampanii reklamowej pośrednio wykorzystana zostanie policja, a przynajmniej takie są intencje operatora.

GG zwrócił się do Policji z propozycją edukowania w przyszłym tygodniu kierowców, których policja zatrzyma za korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy. Jesteśmy za odpowiedzialną wolnością komunikacji, stąd też apel do Policji - czytamy w komunikacie prasowym.




Apel wystosowany przez GG trafił do Komendanta Głównego Policji. Jeśli zostanie pozytywnie przyjęty, mandaty w przyszłym tygodniu zastąpi edukacja.

Zobacz: apel GG do Komendanta Głównego Policji (plik .pdf; 175 kB).

Źródło tekstu: Gadu Gadu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~radeczko  2009-05-15 08:25:49  host: 193.193.82.34

    Już widzę... że GG zależy na edukacji. Chcą po prostu robić kasę pod przykrywką pseudo edukacyjną.

  • 0

    2.  2009-05-15 08:56:25

    1# To oczywiste, że niby będzie można korzystać z telefonów za kierownicą...

  • 0

    3. ~pit  2009-05-15 09:05:55  host: azk218.internetdsl.tpnet.pl

    Nie ładnie zawracać głowę komendantowi głównemu. Czekam, aż odpowie mi na skargę na działanie funkcjonariuszy, którzy łamiąc wszelkie prawo, próbowali ocenzurować zdjęcia zrobione na dworcu głównym w Katowicach! Komendant powinien zajmować się wyciąganiem surowych konsekwencji wobec policjantów-nieuków, a nie pisać do/na GG!

  • 0

    4. ~tl111  2009-05-15 09:27:05  host: 195.225.71.137

    Za gadanie przez komórkę 10 jednogodzinnych szkoleń z przepisów, ratownictwa itp na komendzie o godz. 19.00 po drugiej stronie miasta :>>>

  • 0

    5. ~tl111  2009-05-15 09:27:48  host: 195.225.71.137

    Codziennie!!!

  • 0

    6. ~  2009-05-15 09:36:29  host: mail.holicon.pl

    dziwi mnie tylko jedno... dlaczego zabronione jest rozmawiać w czasie jazdy samochodem przez komórke,a przez cb można...

  • 0

    7.  2009-05-15 09:38:21

    6# słuszna uwaga ;/ Nigdy tak na to nie spojrzałem a sam używam CB

  • 0

    8.  2009-05-15 09:41:53

    przez cb tez nie mozna - mowili kiedys w tvn, sam nie sprawdzalem nigdzie indziej

  • 0

    9.  2009-05-15 09:45:46

    W ostatnim wydaniu dodatku "Za kierownicą" w artykule "Komórka zakazana" pojawiła się informacją, iż w czasie jazdy nie można korzystać z CB radia. Ale jak wynika z danych KG policji NIE JEST TO ZABRONIONE!!! Zgodnie z art. 45 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym ( Dz. U. z 2005r. Nr 108 poz. 908 z późn. zm.: „Kierującemu pojazdem zabrania się: 1) korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku)" Biuro prawne KGP przedstawiło pogląd, z którego wynika iż przepis ten odnosi się tylko i wyłącznie do telefonów komórkowych. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że o ile sama rozmowa przez CB radio nie jest zabroniona, to w niektórych okolicznościach kierujący, korzystając z CB radia, swoim zachowaniem może przyczynić się do utrudnienia lub spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa lub porządku w ruchu drogowym, za co może zostać pociągnięty do odpowiedzialności. W myśl art. 3 ust. 1 kodeksu drogowego Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga – szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę.

  • 0

    10.  2009-05-15 09:48:48

    CB radio w aucie - nie będzie mandatów "Gazeta Prawna": Media obiegła informacja, że Policja zatrzymuje kierowców, którzy podczas jazdy autem korzystają z CB radia. Funkcjonariusze jako podstawę wystawienia mandatu podają art. 45 ust 2 pkt 1 ustawy z 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym. Przepis ten zabrania korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Jednak prawnicy z Komendy Głównej Policji uznali, że definicji telefonu nie można rozszerzyć na CB radio. Instrukcje te mają zostać wysłane do komend Policji. - Biuro prawne KG Policji stanęło na stanowisku, że przepisy nie zabraniają korzystania w czasie jazdy z urządzeń nadawczo- odbiorczych typu CB radio - mówi komisarz Adam Jasiński z KGP. Wyjaśnia, że analiza definicji technicznych urządzeń wykazała, że CB radio nie może być uznane za telefon. Komisarz Jasiński przyznaje jednak, że bywają nietypowe sytuacje.

  • 0

    11. ~  2009-05-15 09:53:56  host: 199.67.203.143

    GG nie dość, że jest skazane na porażke, to jeszcze zaczyna od beznadziejnej kampanii reklamowej. DNO!

  • 0

    12. ~  2009-05-15 09:55:48  host: 199.67.203.143

    Oczywiście nikt z GG pod debilnym listem nie miał się odwagi podpisać imiennie, ale wszystkie dane komendanta wypisali skrupulatnie

  • 0

    13. ~mailpat  2009-05-15 10:28:55  host: ip60a-zub.gl.digi.pl

    durniejszej akcji nie wiedziałem jeszcze...

  • 0

    14.  2009-05-15 11:48:15

    marcinb# dzięki za info. Będę spał spokojniej.

  • 0

    15. ~  2009-05-15 19:58:35  host: public57645.cdma.centertel.pl

    a co mi grozi jak ktos zadzwoni i bede zakladal na ucho sluchawke bluetooth- mandat bo to sluchawka, czy bez mandato no bo to przeciez nie jest telefon????

  • 0

    16. ~..,  2009-05-17 11:15:54  host: 94.254.212.69

    #15 - czytanie ze zrozumieniem sie klania. Zachecam do ponownej lektury ... BT to chyba nie telefon ???

  • 0

    17. ~  2009-05-18 01:01:19  host: public64842.cdma.centertel.pl

    16- no wlasnie czytanie ze zrozumieniem :) dokladnie to samo napisalem ze bt to nie telefon, no coz- przygadywał kocioł garnkowi hehe

Dodaj swoją opinię